| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Centrum Grafit

2010-2012 - Budowa apartamentowca "Przy Słowiańskim Wzgórzu" i Cent...

OBIEKTY - Centrum Grafit
8
Obiekty w okolicy
2010-2012 - Budowa apartamentowca ...
37
m
Wrocław
Apartamentowiec „Przy Słowiańskim ...
84
m
Wrocław
Budynek przy linii kolejowej
87
m
Wrocław
Wieża obserwacyjna
107
m
Wrocław
Stacja paliw "Orlen"
113
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Centrum Grafit

Biuro architektoniczne: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates (29 realizacji)
Architekt: Stefan Kuryłowicz (7 realizacji)
Zbudowano: 2011-2012

Inwestorem Centrum Biznesu "Grafit" jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Budynek przy Namysłowskiej 8 zaprojektowała pracownia Kuryłowicz & Associates, a wybudowało w ciągu roku przedsiębiorstwo Alfa-Dach. Inwestycja kosztowała ok. 36 mln zł. Część tej sumy pochodzi ze środków własnych ARAW, a reszta z kredytu, który spółka chce spłacić z czynszów za wynajmowane biura.

Centrum początkowo miało być rekompensatą dla kupców ze Stowarzyszenia 1410, którzy stracili swoje stoiska po rozpoczęciu budowy Pasażu Grunwaldzkiego w 2006 roku. Na liście takich osób, które miały pierwszeństwo najmu przy Namysłowskiej, było ich ok. 90. Ostatecznie na wynajęcie stoiska w Graficie zdecydowało się tylko 10 z nich, ale ci wynajęli po co najmniej dwa lokale (jeden - nawet pięć). Czterech najemców to kupcy z "blaszaka" likwidowanego w związku z trwającym właśnie remontem ul. Krzywoustego, są także handlowców z targowiska na ul. Zielińskiego, które zniknie za rok.

Parter i pierwsze piętro budynku zajmuje część handlowo-usługowa. Oprócz stoisk z artykułami spożywczymi będą także odzieżowe i obuwnicze, ale także kawiarnia, poczta, salon prasowy, apteka, kantor i biuro podróży. Na parkingu podziemnym zmieści się 139 aut.

za http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743,11798980,Od_soboty_zrobisz_zakupy_w_nowej_hali_przy_Namyslowskiej.html#ixzz20op4h31c

==================

Minęło kilka lat, pomysł z kupcami okazał się totalną klapą. Żadnych stoisk już nie ma, ostała się jedynie apteka, biblioteka i parking podziemny. Spółka ARAW nie była w stanie udźwignąć spłaty zaciągniętych na budowę Grafitu kredytów.

Ostatecznie miasto zdecydowało się "podarować" Grafit (wraz z kredytami do spłacenia) spółce Wrocławskie Mieszkania, która sukcesywnie przekształca zbędne już boksy przeznaczone pierwotnie dla kupców w przestrzenie biurowe i usługowe, w tym także na potrzeby instytucji miejskich (np. MOPS) oraz na potrzeby własne (zamierza się wyprowadzić z budynku przy Reja 53-55 i przenieść tutaj). Na wyższych piętrach w części biurowej funkcjonuje między innymi miejskie Centrum Usług Informatycznych, jeden z oddziałów wrocławskiego Sądu Apelacyjnego i kilka innych instytucji.

... które powstaje w miejscu w którym dawniej mieściły się Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego.
dodano: 2014-05-26, autor: Columba livia
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Mateusz
 
Raczej to wygląda jak blokowisko a nie apartamentowiec...
2011-04-07 09:25:39 (15 lat temu)
do Mateusz: No ale \"apartamentowiec\" brzmi dużo ładniej.
2011-04-07 09:37:07 (15 lat temu)
WW
 
do Neo[EZN]: Tak jest, typowa gadka-szmatka marketingu developerskiego. Apartament zamiast mieszkanie, patio zamiast podwórko, piazza zamiast placyk.
2011-04-07 10:15:51 (15 lat temu)
Mateusz
 
To konkretnie zdjęcie przedstawia budowę hali targowej Grafit. Niedawno otwieranej przy wtórze sporej orkiestry wojskowej i mizernej garstki gapiów.
2012-07-16 17:20:21 (13 lat temu)
pawulon
 
do Mateusz: Dzięki. Rozdzieliłem obiekty tworząc nowy dla Centrum Biznesu "Grafit", i dopisałem do niego niektóre zdjęcia.
2012-07-16 22:28:43 (13 lat temu)
Mateusz
 
+1 głosów:1
do pawulon: Mam gdzieś nawet zdjęcia z otwarcia, ale telefonem robione, więc się wstydzę zamieszczać.
2012-07-17 13:22:06 (13 lat temu)
Stenek
 
Tak mi ta bryła domu nieco przypomina otwartą pszczę wieloryba
2013-02-06 22:13:43 (13 lat temu)
do Pako45: To dobry pomysł bo kiedy byłem tam w grudniu to hala świeciła pustkami - szkoda mi było tylko sprzedawców i właścicieli sklepów czekających na klientów...
2013-02-06 22:11:05 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Czy to rzeczywiście jest Kleczków?
2013-04-19 10:20:09 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
We Wrocławiu też takie tablice? Szkoda, że tak tanio wykonane. Poza tym nie wiem czy to widzicie, ale litera "ś" została wzięta z innego fontu. Pod względem projektowym to jest kompromitująca wpadka.
2013-04-19 10:41:25 (13 lat temu)
Viktor
 
+1 głosów:1
Mam pytanko do moderatorów. Kompleks Przy Słowiańskim Wzgórzu jest już wybudowany. W związku z tym zmienicie status tego obiektu czy mam założyć oddzielny obiekt? Jest to o tyle trudne że obiekt obejmuje dwie ulice.
2013-04-19 11:58:48 (13 lat temu)
s_mile
 
Moim zdaniem zdjęcie powinno wylecieć ale widzę, że trwa ożywiona dyskusja?
2013-04-19 22:58:13 (13 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Geodezyjnie to obręb Plac Grunwaldzki, Kleczków zaczyna się za torami kolejowymi, ale pewnie to podział wg osiedli.
2013-04-19 10:38:25 (13 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do WW: Wzorowane na systemie warszawskim, ale konsekwencji i pieniędzy zabrakło.
2013-04-19 10:45:03 (13 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
do WW: Ja bym na to nie zwrócił uwagi, ale na skoro o tym napisałeś, to się przyjrzałem i rzeczywiście "namysłowska" po lewej ma inne "s" niż "ś" w "Jedności"
2013-04-19 11:51:55 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mamik: Ta... ale też i szkoda, że nie mamy własnego stylu tabliczek.
2013-04-19 19:55:05 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Julo: Jestem tym przygnębiony, to pokazuje, że społeczeństwo polskie jest w swojej masie doskonale odporne na kulturę estetyczną. Powstał swojego czasu naprawdę niezły projekt w Warszawie, wystarczyło go tylko powtórzyć. I nawet tego nie można było zrobić - zastosowano jakąś cienką, płaską blachę (zamiast lekko wygiętej), dodano żółty pasek na dole, który niszczy całą przejrzystość kompozycyjną, tablicę przypięto jakimiś paskudnymi białymi pinami, za krótko przycięto tablicę po obu bokach, a ta podmianka litery to po prostu żenada. "Kurde, dawaj Grzesiu z ariala, nikt się nie skapnie".
2013-04-19 14:00:04 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Viktor: Będzie założony obiekt, a ten dopiszę jako podobiekt.
2013-04-19 14:02:10 (13 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
2013-04-19 15:20:22 (13 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do WW: Projekt warszawski miał być powtórzony, ale w Warszawie chyba tablice robiło miasto , a tutaj każdy na własną rękę. Dobrze że "Comic sans" nie mieli pod ręką. Żółty pasek to akcent lokalny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2013-04-19 14:43:08 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do mamik: To we Wrocławiu miasto nie odpowiada za tablice uliczne?
2013-04-19 15:38:03 (13 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do WW: Te tabliczki to chyba nie są oficjalne miejskie z SIM, bo wzór maja taki jak tabliczki adresowe. Nazwy ulic powinny być na niebieskim tle. To wygląda na dzieło inwestora budynku.
2013-04-19 15:43:24 (13 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do mamik: skąd ty mamiku czerpiesz tyle bezużytecznej wiedzy, lubię czytać Twoje komentarze.
2013-04-19 15:48:44 (13 lat temu)
Pako45
 
+1 głosów:1
do mamik: Na USC przy Włodkowica jest podobna z tą różnicą że na brązowym tle
2013-04-19 16:07:29 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do mamik: Czyli nadal oficjalny wzór jest taki?:
2013-04-19 19:44:10 (13 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do x xx: Z internetu oczywiście.
2013-04-19 15:49:43 (13 lat temu)
x xx
 
+2 głosów:2
do mamik: no tak , nie pomyślałem o tym :)
a propos wiedzy internetowej, sprowadzi cywilizację na manowce, tutaj aż się roi od rzetelnej inaczej wiedzy, ale nie tykam niczego, i tak jest dość ludzi, tutaj, którzy mnie mają dość.
2013-04-19 15:52:47 (13 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Pako45: Bo brązowe tło mają mieć tabliczki na Starym Mieście.
2013-04-19 18:24:28 (13 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do WW: Nie wiem, nic już z tego nie rozumiem ;-) Dzisiaj widziałem na Horbaczewskiego nowe tabliczki wg tego wzoru jak na zdjęciu. To z Drobnera chyba już nieaktualne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-04-19 20:21:20 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do mamik: No bo to dość istotne - czy ta chała na zdjęciu to pojedynczy wybryk prywaciarza, czy standard wprowadzany przez miasto.
2013-04-19 20:24:54 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 13 lat temu)
Centrum Biznesu z halą kupiecką "Grafit".
Namysłowska 8. Centrum Biznesu "Grafit" .
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2012
2012
-
2013
2012
-
2013
2014
-
2019
2014
-
2020
2022
-
2022
2019
-
2022
Centrum Grafit - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet