Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2219%22%3Bi%3A1%3Bs%3A14%3A%22dolno%C5%9Bl%C4%85skie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22277%22%3Bi%3A1%3Bs%3A8%3A%22Wroc%C5%82aw%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2244538%22%3Bi%3A1%3Bs%3A8%3A%22Wroc%C5%82aw%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Inwestorem Centrum Biznesu "Grafit" jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Budynek przy Namysłowskiej 8 zaprojektowała pracownia Kuryłowicz & Associates, a wybudowało w ciągu roku przedsiębiorstwo Alfa-Dach. Inwestycja kosztowała ok. 36 mln zł. Część tej sumy pochodzi ze środków własnych ARAW, a reszta z kredytu, który spółka chce spłacić z czynszów za wynajmowane biura.
Centrum początkowo miało być rekompensatą dla kupców ze Stowarzyszenia 1410, którzy stracili swoje stoiska po rozpoczęciu budowy Pasażu Grunwaldzkiego w 2006 roku. Na liście takich osób, które miały pierwszeństwo najmu przy Namysłowskiej, było ich ok. 90. Ostatecznie na wynajęcie stoiska w Graficie zdecydowało się tylko 10 z nich, ale ci wynajęli po co najmniej dwa lokale (jeden - nawet pięć). Czterech najemców to kupcy z "blaszaka" likwidowanego w związku z trwającym właśnie remontem ul. Krzywoustego, są także handlowców z targowiska na ul. Zielińskiego, które zniknie za rok.
Parter i pierwsze piętro budynku zajmuje część handlowo-usługowa. Oprócz stoisk z artykułami spożywczymi będą także odzieżowe i obuwnicze, ale także kawiarnia, poczta, salon prasowy, apteka, kantor i biuro podróży. Na parkingu podziemnym zmieści się 139 aut.
za http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743,11798980,Od_soboty_zrobisz_zakupy_w_nowej_hali_przy_Namyslowskiej.html#ixzz20op4h31c
==================
Minęło kilka lat, pomysł z kupcami okazał się totalną klapą. Żadnych stoisk już nie ma, ostała się jedynie apteka, biblioteka i parking podziemny. Spółka ARAW nie była w stanie udźwignąć spłaty zaciągniętych na budowę Grafitu kredytów.
Ostatecznie miasto zdecydowało się "podarować" Grafit (wraz z kredytami do spłacenia) spółce Wrocławskie Mieszkania, która sukcesywnie przekształca zbędne już boksy przeznaczone pierwotnie dla kupców w przestrzenie biurowe i usługowe, w tym także na potrzeby instytucji miejskich (np. MOPS) oraz na potrzeby własne (zamierza się wyprowadzić z budynku przy Reja 53-55 i przenieść tutaj). Na wyższych piętrach w części biurowej funkcjonuje między innymi miejskie Centrum Usług Informatycznych, jeden z oddziałów wrocławskiego Sądu Apelacyjnego i kilka innych instytucji.
|
|
... które powstaje w miejscu w którym dawniej mieściły się Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego. dodano: 2014-05-26, autor: Columba livia
| | |
|
proszę czekać...
Centrum Grafit - obiekty i wydarzenia  |
|
|
|