| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Klasztor Dominikanów
Obiekty w okolicy
Bocznica tramwajowa
28
m
Wrocław
Refektarz
33
m
Wrocław
Chaczkar
53
m
Wrocław
Hotel "Mercure Panorama"
59
m
Wrocław
Kościół św. Wojciecha
69
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Klasztor Dominikanów

Dawniej: Dominikanerkloster
1 subskrypcja
Pierwszy k. D. powstał w latach 30. XIII w. Z tego czasu pochodził przylegający od pn. do prezbiterium kościoła św. Wojciecha co najmniej 2-kondygnacyjny budynek o prostokątnym rzucie, którego zewn. ściany byty mur. z cegły, a wewn. wy-konano w konstrukcji szachulcowej. Skromną dekorację ścian mur. stanowiły ceglane wątkowe profile obramień otworów oraz glazurowane parapety. We wnętrzu mieścił się kapitularz z posadzką wyk. z glazurowanych 2-barwnych pytek terakotowych. Po spaleniu tej budowli w 1241, w 2. pot. XIII w. zbudowano położony na wsch. od prezbiterium czworobok k. z wirydarzem otoczonym mur. sklepionym krużgankiem, przy którego pn., wsch. i pd. boku stanęły skrzydła klasztorne. W latach 1491-92 podwyższono jedno ze skrzydeł, zapewne wsch., w związku
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
2012-10-23 17:30:38 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Dzięki za pzypisanie.
2012-10-23 17:35:46 (13 lat temu)
† jaxan
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Po lewej kościół św. Wojciecha, a za łyżką koparki plebania. Tak to jest plac Dominikański.
2012-10-23 17:34:56 (13 lat temu)
mamik
 
Ten fragment należy do klasztoru, przeniosłem.
2020-06-24 19:46:01 (6 lat temu)
vigo
 
Na chodniku widać ślady starego wjazdu dla tramwaju pocztowego. Obecnie brama jest przesunięta.
2018-02-20 10:27:25 (8 lat temu)
do vigo: Dla tramwaju?Czy dla Dyliżansu Pocztowego?Jeżeli dla tramwaju, to w jaki celu on tu wjeżdżał?
2018-02-20 10:29:24 (8 lat temu)
Licho
 
do Dariusz Łukasik: W celu przywiezienia przesyłek z poczty przy Dworcu Głównym (gdzie były rozładowywane z pociągów).
2018-02-20 10:31:04 (8 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: . Być może popełnię artykuł, ale muszę przetłumaczyć literaturę.
2018-02-20 10:48:28 (8 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
2018-02-20 10:58:05 (8 lat temu)
do vigo: Dziękuje Vigo- teraz rozumiem na terenie po klasztornym była i jest poczta.
2018-02-20 11:02:06 (8 lat temu)
Licho
 
Parafialnego?
2020-09-07 00:20:50 (5 lat temu)
do Licho: Tak mi się wydaje, ale minęło już kilkanaście lat ...
2020-09-07 09:17:05 (5 lat temu)
Licho
 
do Stanisław Goś: No wiesz, pytam, bo od 1999 r. nie ma parafii św. Wojciecha :-)
2020-09-07 09:49:38 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: To była Niedziela Palmowa to raczej kiermasz wielkanocny.
2020-09-07 11:30:43 (5 lat temu)
do Licho: Pamięć jest ulotna, zdawało mi się że organizował to kościół, ale może było inaczej :)
2020-09-07 11:33:48 (5 lat temu)
Gdyby nie ta rura, ominąłbym.
2023-10-06 19:25:31 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Klasztor Dominikanów - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet