| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dom "Pod Złotą Marią"
Obiekty w okolicy
Kurzy Targ 3
13
m
Wrocław
Krasnal „Esencjusz”
13
m
Wrocław
Krasnal „Klucznik”
13
m
Wrocław
Muzeum Farmacji
22
m
Wrocław
Krasnal „Motocyklista”
34
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dom "Pod Złotą Marią"

Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Goldene Marie
Zabytek: A/473
Narożna k. mieszczańska wybud. w 2. pot. XIV w.

Dwupiętrowa, podpiwniczona, zbud. na działce o rzucie 14,4 m x 25 m. Budynek frontowy di. 16 m ograniczało od pn. szachulcowe skrzydło lub oficyna na rzucie litery „L”, zamykająca niewielki kwadratowy dziedziniec. Z pierwotnego wystroju elewacji zachowały się zwieńczona trójliśćmi potrójna wnęka okienna na II piętrze, a na I piętrze - zwieńczone ostrołucznie tukiem płomienistym duże wnęki okien, częściowo ślepe, a częściowo, w partii dolnej, wypełnione prostokątnymi czterodzielnymi oknami o profilowanych ceglanych maswerkach. W płycinach wnęk zachowały się relikty 2-barwnych polichromii w formie kwadr, a we wnękach okien II piętra - malowane naśladownictwa rombwego szklenia okien. Ponad ostatnią kondygnacją
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mamik
 
+1 głosów:1
Kamienica ma nr 74 a nie 74a, zmieniam podpis i przypisanie, 74a nie istnieje.
2013-04-03 09:20:51 (13 lat temu)
Pawulon - do tablicy!:). Pokolenia będą się uczyć z podręcznika, w którym będzie (mam nadzieję) Twoje zdjęcie.
2012-05-30 18:10:47 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta B.: Pawulon nieobecny usprawiedliwiony ;) Siedzi na Kaszubach i zapewne nie ma internetu.
2012-05-30 18:51:29 (14 lat temu)
do Mikrob: Przed chwilą oglądałem tę galerię a krasnala nie skojarzyłem z naszym wrocławskim - niezłe oko.
2014-02-21 18:32:59 (12 lat temu)
Licho
 
Akurat dzisiaj się palił.
2015-02-03 21:12:21 (11 lat temu)
Stenek
 
Nie widzę szczegółowego opisu kamienicy, jej historii, - nie ma go, czy źle patrzę?
Pytam, bom ciekaw historii tego budynku
2015-02-03 23:07:42 (11 lat temu)
do Licho: Przydymiło ściany czy nie ma po co jechać i robić aktualnych zdjęć?
2015-02-03 21:15:00 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Korekta: było to jeszcze wieczorem. Sądząc po obrazkach w gazecie -- nie ma po co.
2015-02-03 21:27:49 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Mniej problematyczne niż na moście ale więcej kłódek się nie zmieści.
2023-09-09 09:29:52 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Dom "Pod Złotą Marią" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet