| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Garbary
1
2
3
4
5
11
17

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Garbary

Dawniej: Gerber Gasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
JANEK123
 
+1 głosów:1
W dzieciństwie bawiłem się na tym podwórku. W tym mieszkaniu mieszkała wdowa po kominiarzu nazywana ,, panią kominiarzową ''i jej córeczka.
2025-02-17 11:25:13 (rok temu)
JANEK123
 
+2 głosów:2
Na tym zielonym skwerku w latach 50-tych (przed poszerzeniem jezdni )stały domy .W jednym był skład opałowy ,sprzedawali węgiel , a od dawnej ul. Studenckiej , obecnie Odrzańskiej w suterynie był sklepik z warzywami .
2025-02-17 11:36:54 (rok temu)
Pamiętam p. Olka , dorabiał klucze w swoim warsztacie na parterze budynku przy ul.Garbary 2.Bardzo uczynny pan. Budynek na zdjęciu przed przebudową. Budowa drugiego toru tramwajowego w kierunku Uniwersytetu sprawiła znaczne zwężenie chodnika wzdłuż budynków od ul. Garbary 1 ,aż do ul. Odrzańskiej (po wojnie nazywała się,,Studencka'').Zlikwidowano również pompę wodną stojącą nieopodal Garbary 2.
2023-06-23 23:26:59 (3 lata temu)
To jest chyba najwęższa ulica w całym Wrocławiu. Węższy jest tylko przesmyk na skrzyżowaniu ulic Św. Doroty i Franciszkańskiej.
2018-12-25 19:13:38 (7 lat temu)
labeo7
 
do Wincenty Miros: I też tu
2018-12-25 19:26:48 (7 lat temu)
Tadeusz Piotrowski
 
+3 głosów:3
Ale to paskudne, jak się przyjrzeć. Jak by zdjąć tę czapę zaraz by lepiej było... Swoją drogą adres Garbary, ale jakby przy Nowym Świecie.
2016-05-16 13:42:01 (10 lat temu)
JANEK123
 
+1 głosów:1
Przed remontem budynek miał trzy kondygnacje mieszkalne i strych z okrągłymi okienkami , a dachy obu budynków Garbary 1 i Garbary 2, były na tej samej wysokości. Dobudowana ,,czapa''na dwójce jest rzeczywiście paskudna. Nasuwa się pytanie , kto na to pozwolił?
2023-06-23 23:43:59 (3 lata temu)
StaSta
 
To widok z Wieży Matematycznej?
2017-12-03 16:31:34 (8 lat temu)
skrzypa
 
do StaSta: Nie, nie, już dopisałem skąd ;-)
2017-12-03 18:19:38 (8 lat temu)
StaSta
 
do skrzypa: Ja już jestem za stary aby tam włazić:)
2017-12-03 20:13:01 (8 lat temu)
skrzypa
 
do StaSta: Ja jeszcze daję radę ale nie wiem jak długo jeszcze ;-)
2017-12-03 20:18:51 (8 lat temu)
sebasr
 
+2 głosów:2
Przebudowa to nie jest właściwe określenie. Raczej budowa czegoś od nowa. Anihilacji uległa zdecydowana większość budowli. Została ściana frontowa do wysokości połowy okien parteru. Wydmuszka i zysk dewelopera w jednym... Zero ochrony zabytków we Wrocławiu...
2018-10-31 01:07:39 (7 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
Oba wysoce wątpliwe, toczy się postępowanie w sprawie PnB hotelu na tej działce.
2018-12-27 09:35:20 (7 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Licho: Początek prac ziemnych, inwestorem jest Akme, będą prace archeologiczne. Działka ma adres Garbary 17
2018-12-27 09:39:46 (7 lat temu)
Jazzek
 
To na tym placyku miały szczury używanie. Gdzie się teraz bidoki podzieją.
2018-12-27 10:34:31 (7 lat temu)
Wincenty Miros
 
+4 głosów:4
Określenie tej kamienicy "atrapa" jest raczej nieodpowiednie w porównaniu z poprzednim wizerunkiem .
2019-01-30 09:48:43 (7 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do Wincenty Miros: Przedtem była ruina, a teraz jest atrapa, bo z oryginalnej kamienicy praktycznie nic nie zostało.
2019-01-30 11:07:19 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Już czynny czy nadal w remoncie ?
2019-01-30 11:07:33 (7 lat temu)
Licho
 
do ZPKSoft: Czynny, poprawiam status.
2019-01-30 11:08:27 (7 lat temu)
fantom
 
do Licho: Miałbyś rację w przypadku gdyby ową kamienicę zrobiono z tektury dla potrzeb filmu.
2019-01-30 11:15:46 (7 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do fantom: Zrobiono z żelbetu, a oryginalna była z cegły. Tak czy siak imitacja ;-)
2019-01-30 11:25:17 (7 lat temu)
do Licho: Zauwaz, ze jest to imitacja ladnej kamienicy. Efekt jest przyjemny dla oka, w przeciwienstwie do imitacji architektury, ktora zasmiecaja przestrzen wspolczesni arkitekci.
2019-01-30 13:12:34 (7 lat temu)
Licho
 
do mirekjot: Owszem, ale przyznasz, że lepiej by było, gdyby to była oryginalna kamienica po remoncie.
2019-01-30 14:37:41 (7 lat temu)
do Licho: Wszystkie odbudowane budynki są atrapami, imitacjami oryginalnych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: ....
2019-01-30 14:48:34 (7 lat temu)
Licho
 
+3 głosów:3
do Rado-NDM: Odbudowa dla mnie jest wtedy, gdy używa się takich samych materiałów i odbudowany budynek jest „identyczny z oryginałem”. A w przypadku tego (i nie tylko) mamy jedynie elewację udającą kamienicę – a za nią budynek dwudziestopierwszowieczny zarówno wiekiem jak i konstrukcją.

Nie przeczę, że udaje ładnie.
2019-01-30 18:01:35 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Licho: To niezupełnie tak. Definicję odbudowy obiektu budowlanego określa "Ustawa o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych".
Zgodnie z ustawą "odbudową jest odtworzenie obiektu budowlanego w całości lub części, w miejscu i o wymiarach obiektu zniszczonego lub uszkodzonego, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych, niż użyto w stanie pierwotnym".
Dzisiaj odbudowując kamienice nikt nie wykonuje tak jak kiedyś kamiennych ław fundamentowych, nie rezygnuje z wieńców czy żelbetowych słupów i nadproży, nie robi drewnianych stropów i drewnianych klatek schodowych. Obiekty odbudowuje się zgodnie z obowiązującą wiedzą budowlaną i aktualnymi przepisami i normami przy zastosowaniu współczesnych materiałów. Zwłaszcza w kwestii konstrukcji budynku i przepisów p.poż.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2019-01-30 18:36:08 (7 lat temu)
max
 
do Licho: To, o czym piszesz, nazwałbym rekonstrukcją a nie odbudową.
2019-01-30 20:46:53 (7 lat temu)
Wincenty Miros
 
+5 głosów:5
do Licho: Zgodnie z tym o czym piszesz należałoby w pomieszczeniach postawić piece kaflowe na węgiel, oświetlenie gazowe, kible na zewnątrz, ewentualnie na klatce schodowej, podłogi z desek, okna drewniane skrzynkowe, tynki mineralne malowane farbami kredowymi. Wydaje mi się, że budynek nadawałby się wtedy do skansenu.
2019-01-31 14:21:10 (7 lat temu)
Siloy
 
Ale samochód "pierwsza klasa" uchwyciłeś :) Jeszcze na czarnej rejestracji ...
2020-06-06 08:45:58 (6 lat temu)
.Nyska schodek miała w karoserii.Stopień z rury to późniejszy pomysł
2020-06-06 12:05:23 (6 lat temu)
do Siloy: No ba, gdyby nie ona to pewnie nie byłoby tego zdjęcia ;)
2020-06-06 14:38:04 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
23 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ul Garbary u zbiegu z Więzienną. https://www.google.com/maps/@51.1133403,17.032946,3a,75y,269.58h,94.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHfjnp4Jskir5N0z9T_TseQ!2e0!7i133...
Ulica Garbary, widok od strony ulicy Odrzańskiej.
1990
-
2005
1990
-
2006
2006
-
2016
2015
-
2020
2020
-
2020
Ulica Garbary - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet