| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rynek

2015-2016 - budowa „szpilkostrady”

1951-1955 - Odbudowa Rynku

Blok śródrynkowy

Wydarzenia publiczne w Rynku

1
11

Zachodnia strona Rynku - "Siedmiu Elektorów"

12
28

Południowa strona Rynku - "Złotego Pucharu"

29
41

Wschodnia strona Rynku - "Zielonej Rury"

42
60

Północna strona rynku - "Targ Łakoci"

2026

2026 - Rewitalizacja zieleni na Rynku

OBIEKTY - Rynek
12
28

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Ring
Rynek we Wrocławiu (niem. Großer Ring in Breslau) – średniowieczny plac targowy we Wrocławiu, obecnie centralna część strefy pieszej. Stanowi prostokąt o wymiarach 205 na 175 m[1]. Jest to jeden z największych rynków staromiejskich Europy. Zabudowę otaczającą Rynek stanowią budynki pochodzące z różnych epok historycznych. Centralną część Rynku zajmuje blok śródrynkowy, składający się z Ratusza, Nowego Ratusza oraz licznych kamienic. Rynek tworzy układ urbanistyczny wraz z przekątniowo przyległymi placem Solnym oraz placem wokół kościoła św. Elżbiety. Do Rynku prowadzi 11 ulic – po dwie w każdym narożniku (Świdnicka, Oławska, E. Gepperta (Zamkowa), Ruska, św. Mikołaja, Odrzańska, Kuźnicza, Wita Stwosza), ponadto przebity w XIV lub XV w. Kurzy Targ
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...120121następna
Jazzek
 
+1 głosów:1
Jest to już mocno zaawansowana odbudowa. 1952 wzwyż.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: rok.
2016-06-21 11:24:19 (10 lat temu)
Jazzek
 
Po dokładnie dwóch latach mogę się pokusić o dokładniejsze datowanie, czyli 1955-56 :)
2018-06-20 12:00:01 (8 lat temu)
Nie wiem, czy to tylko na moim monitorze tak te napisy na siebie nachodzą?
2026-06-08 11:12:24 (20 dni temu)
ZPKSoft
 
do da signa: U mnie też.
2026-06-08 11:19:09 (20 dni temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Już jest dobrze.
2026-06-08 11:35:02 (20 dni temu)
Jazzek
 
To samo zdjęcie, co w broszurze z roku 1976:
Moim zdaniem jeszcze starsze, bo nie widzę tu bloczków z Frycza Modrzewskiego. Faktycznie, budują się te bloczki w roku 1968, więc najwyżej 1967. Zmieniam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-05-22 18:54:50 (miesiąc temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Nie mogli urządzić takiego wnętrza w jakiejś wiejskiej remizie ?
2026-05-22 00:19:16 (miesiąc temu)
mamik
 
do Mariusz Brzeziński: W której sali było kino?
2026-05-22 08:18:45 (miesiąc temu)
do mamik: Po wejściu do sieni po prawej stronie.
2026-05-22 14:51:35 (miesiąc temu)
mamik
 
do Mariusz Brzeziński: Wydaje mi się, że po lewej od wejścia. Ale w pytaniu chodziło mi o to, która to sala z tych w obiekcie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-05-22 14:59:16 (miesiąc temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
Nie później niż 1967, zmieniam datowanie.
2026-05-25 09:57:38 (miesiąc temu)
Prosiłbym o znaczniki, podpowiedzi etc :)
2026-05-14 16:02:05 (miesiąc temu)
Bubziom
 
+3 głosów:3
do Desperado: Tu podobna perspektywa ze znacznikami:
2026-05-14 19:00:38 (miesiąc temu)
Bubziom
 
do Desperado: Pozostałe zdjęcia z tej serii ładnie przypisano do obiektu "widoki z wieży ratusza" (b9066). Proszę i temu nie żałować.
2026-05-16 08:31:16 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
No i fragment pierzei północnej.
2026-06-08 11:26:54 (20 dni temu)
do ZPKSoft: Naniosłam znaczniki.
2026-06-08 11:30:38 (20 dni temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Psie spotkanie ?
2026-06-10 09:09:39 (18 dni temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Coś tam bylo za spotkanie milośników piesków ☺ Sally, choć byla z nami we Wrocku, się z powodu wieku, tego spotkania nieuczestnila. Choć niewątpie źe by byla zadowolona ☺ Niestety, Sally juź pasie owieczky i bawi się z pieskami tam gdzieś w psim raju. Ale mamy juź nowego cztworonoga, Vendy. Troche nam to trzwalo zanim sme się pogodzili z odejściem Sally. Ponownie ze schroniska, mala, kudlata i cwana. Ma chyba okolo 1 roku, i do tej pory niewiemy co to wlaśnie jest...mnie więcej wygłąda tak Hollandse smoushond
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2026-06-10 10:00:30 (18 dni temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Fajny piesek, musisz go gdzieś uwiecznić na Fotopolsce.
2026-06-10 10:48:44 (18 dni temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: No, jak się nam ją uda zatrzymać...moźe kiedyś....mam wrazenie źe i podczas spania biega ☺☺☺
2026-06-10 16:33:46 (17 dni temu)
Wiem źe głównym celem fotografii jest metaloplastika lampy ulicznej, ale niewiem kdzie takie ujięcie dopisać ☺
2026-06-12 08:41:34 (16 dni temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ja bym zostawiła tak jak jest, z tym że w opisie pod zdjęciem dodałabym szczegóły dotyczące tej lampy.
2026-06-12 08:50:22 (16 dni temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: Aha...dziękuję..☺
2026-06-12 09:02:42 (16 dni temu)
4elza
 
do vetinari: I teraz jest elegancko :-)
2026-06-12 09:07:21 (16 dni temu)
do 4elza: ☺☺☺
2026-06-12 09:09:08 (16 dni temu)
AB 1937 - Caro Lindner - Eisenhand. - u. Eisenbau G. m. b. H. I. Markische Strasse 22-26 T. 233 11.12 czyli mieli siedzibę gdzieś tutaj - komentarz dotyczy tej przyczepy.
2026-06-13 13:43:19 (14 dni temu)
Znaczniki mile widziane.
2026-06-14 14:14:25 (13 dni temu)
do da signa: Dodałem.
2026-06-14 21:34:55 (13 dni temu)
do Neo[EZN]: Dziękuję.
2026-06-14 21:46:10 (13 dni temu)
Pokaż na mapie
1203 Dyskusji (ostatnia 13 dni temu)
Widok z wieży bazyliki na fotografii Eduarda van Deldena. Kościół św. Marii Magdaleny z uszkodzoną w roku 1887 w wyniku wybuchu fajerwerków północną wieżą....
Jakieś uroczystości na Rynku, chyba kościelne (zdjęcie zrobione znad budynku ZETO - nad takim tłumem nie odważyłbym się lecieć...)
1275
-
1741
1275
-
1800
1800
-
1820
1800
-
1977
1800
-
1977
1890
-
1905
1890
-
1910
1890
-
1910
1902
-
1913
1909
-
1913
Rynek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy