| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica Strzegomska

2009-2010 - Przebudowa ul. Strzegomskiej od Gądowianki do ul. Grani...

OBIEKTY - Ulica Strzegomska
2
2
4
3
3b
3c
5
5a
6
7
8
10
9
29
36
38
40
42
42n
42a
42ac
42c
42c
42c
46
56b
47
49
49a
51
51a
53b
d
Więcej (33)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Strzegomska

Dawniej: Striegauer Strasse
W tym artykule zgromadziłem całą swoją wiedzę dotyczącą pierwszej powojennej wrocławskiej linii tramwajowej, którą ostatni tramwaj pojechał 21.10.1964 roku...
dodano: 2010-09-14, autor: Neo[EZN]
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1516następna
matomi
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-12-30 01:15:02 (8 lat temu)
matomi
 
+2 głosów:2
na pewno to nie jest paździenik 1982, autobus 5193 przyjechał do MPK w grudniu 1984 roku. To może być padziernik 1984 najwcześniej.
2023-09-14 12:14:15 (2 lata temu)
Tu widać więcej Estońskiej niż Gubińskiej. Dodałem przypisanie i znaczniki.
2024-11-24 14:25:45 (rok temu)
Festusus
 
+1 głosów:1
Firma nazywa się "Besta"
2025-08-08 13:39:04 (10 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Nie powstała pętla tramwajowa w tym miejscu, zamiast niej jest natomiast parking "Parkuj i Jedź"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawa
2025-04-08 18:27:22 (rok temu)
Mateusz
 
Ta nazwa "Nowobabimojska, to jest jakiś wytwór wyobraźni internautów?
2022-12-20 10:50:23 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Mateusz: Zwykle bywa to wytwór wyobraźni projektantów...
2022-12-20 10:51:24 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Mateusz: Co do zasady wszelie ulice nowojakieś to są nazwy projektowe, używane do czasu nadania jakiejś docelowej.
2022-12-20 10:53:33 (3 lata temu)
Licho
 
+4 głosów:4
do Licho: A docelowa nazwa też będzie „nowojakaś” – Nowosolska :-)
2023-02-03 17:03:05 (3 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
Zmieniam nazwę przystanku na Dworzec Świebodzki.
2023-03-26 12:24:42 (3 lata temu)
Paulus
 
Domyślam się, że przy niskich temperaturach sieć "idzie" wyżej i także zygzak się zmniejsza. Odpowiednik dylatacji w jezdni doskonale tutaj widocznej.
2023-06-23 13:51:34 (3 lata temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
do Paulus: Nie o to chodzi. Przewody mają stałe naprężenie niezależnie od temperatur. Sieć zawsze idzie zygzakiem - chodzi o równomierne ścieranie powierzchni ślizgu odbieraków prądu.
2023-06-23 15:29:27 (3 lata temu)
do Paulus: Nie w tym przypadku, zjawisko które opisujesz ma miejsce przy sieci zawieszonej w taki sposób:
2023-06-23 16:25:06 (3 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
Kiedy wystarczyłaby parterowa buda, ale MPZP określa minimalną wysokość na 8 m ... :)))
2023-06-18 16:31:16 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Wrzucam fotę dla próby, czy pojawi się sygnatura autora po lewej ;) Nie musi się pojawić, bo po co dublować, jak jest info o autorze po prawej :)
Nigdy tu nie byłem, już ruszyłem w myślach rower w piwnicy, ale wykumałem, że trzeba przetestować wrocławskie tramwaje.
Udało się, dojechałem zgodnie z czasem, do Nowodworskiej tram 23, na której nigdy nie byłem. Wróciłem tram 13.
Szacun dla gostków i kobiet, którzy imają się tym trudnym zawodem :)
2025-01-08 14:57:54 (rok temu)
Tu są dwie możliwości - pętla przy ulicy Robotniczej albo dawna pętla przy Strzegomskiej. Wydaje mi się, że to jednak jest ta dawna pętla bo po lewej stronie jest znak zakazu wjazdu pojazdów o masie pow. 15t - ten znak pasuje do sypiącego się wiaduktu na Strzegomskiej. Ta pętla została zlikwidowana w 1964 albo 1965 roku. Po prawej stronie widać ogrodzenie przemysłowych terenów
2026-06-19 09:14:48 (8 dni temu)
do Neo[EZN]: Jak dla mnie, to chyba jednak pętla przy Robotniczej. Betonowy płot z prawej dokładnie tak jest położony względem tej pętli, po drugie ten znak "15 t" idealnie pasuje do obecnego biegu ul. Fabrycznej w stosunku do tej pętli, odchodzącej od Robotniczej. Wreszcie datowanie - ten 1968 rok dotyczy całej serii zdjęć - musiałyby być raczej wszędzie błędnie datowane o kilka lat do przodu, bo w 1968 - jak wiemy - ta pętla już nie istniała. Pasuje też położenie wiaty przystankowej, vide:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2026-06-19 11:32:49 (8 dni temu)
do zygmunt_ra: Ten płot i wiata tak samo mogłyby być położone na starej pętli. A znak ograniczenia do 15t na ulicy Fabrycznej w jakim celu? Tam nie było ani wiaduktu ani przejścia podziemnego pod jezdnią. Oprócz tego płot w tym miejscu wyglądał inaczej, nie był betonowy -
2026-06-19 11:52:41 (8 dni temu)
do Neo[EZN]: ... no i zdjęcia wyglądają tak, jakby mogły być zrobione w 1964 roku lub nieco wcześniej.
2026-06-19 11:53:41 (8 dni temu)
do Neo[EZN]: A co do betonowego płotu - to miałem bardziej na względzie ten fragment odgradzający tory kolejowe:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-06-19 12:17:33 (8 dni temu)
do Neo[EZN]: W sumie też bym wolał aby o było zdjęcie pętli przy Strzegomskiej - bo dotąd nie było śladu zobrazowania tegoż obiektu (podobnie jak trasa/pętla przy Weigla). Być może tak właśnie jest - musiałby autor zdjęcia zabrać głos. Notabene, ciekawe, czy w tym czasie kopnął się na Weigla (d. Czerską) - jest nadzieja, skoro chciało mu się podjeżdżać do Pa-fa-wagu :-)
2026-06-19 12:04:22 (8 dni temu)
labeo7
 
do Neo[EZN]: Jeśli pętla została zlikwidowana w 1964, to może trzeba zmienić datowanie całej serii zdjęć, które wrzuciłem. Np. 1960-1963?
2026-06-19 16:48:30 (8 dni temu)
do zygmunt_ra: Co do opisu obiektu - ta pętla miała na różnych rozkładach różne nazwy - "Strzegomska", Pa-fa-wag" a nawet "Muchobór Mały".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-06-19 12:06:36 (8 dni temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: No to jak widać ten płot przy torach jest zupełnie inny. Jak dla mnie ten znak z zakazem bardzo dużo mówi - pasowałby tylko do wjazdu na most albo wiadukt.
2026-06-19 15:54:10 (8 dni temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Jest to na pewno mocny argument - może pojawią się jeszcze jakieś zdjęcia tej pętli to rozjaśniłoby się nam w którąś stronę.
2026-06-20 00:31:10 (8 dni temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do labeo7: Tak, moim zdaniem to zdjęcie zostało wykonane do 1964 roku - ten rok też wchodzi w grę bo nową pętlę uruchomiono chyba na 22 lipca.
2026-06-19 17:37:37 (8 dni temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Wówczas to była data "klucz" :-)
2026-06-20 00:26:23 (8 dni temu)
Pokaż na mapie
158 Dyskusji (ostatnia 8 dni temu)
Biurowce Millenium Tower i nowy parking wielopoziomowy między biurowcami II i III.
Budowa wiaduktu tramwajowo-autobusowego nad linią kolejową i ulicą Robotniczą.
1925
-
1970
1925
-
1977
1970
-
1991
1989
-
2001
1991
-
2001
2002
-
2003
2002
-
2005
2003
-
2005
2004
-
2008
2005
-
2008
Ulica Strzegomska na archiwalnych mapach i planach
Ulica Strzegomska - obiekty i wydarzenia
STR.1 2
145
146
322
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet