| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Żernicka

Dawniej: Neukircher Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Piekarnia Mirosława Ożóga.
2021-09-30 17:58:06 (4 lata temu)
user
 
Złe przypisanie.
2026-04-17 23:46:48 (2 miesiące temu)
Stacja, czy dworzec ?
2026-04-16 00:29:58 (2 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Stacja, widać poza dworcem peron, tory, sieć trakcyjną...
2026-04-16 12:44:51 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
do Michał. K: I stacja i dworzec ;-)
2026-04-16 13:13:17 (2 miesiące temu)
Stacja, czy dworzec ?
2026-04-16 00:30:33 (2 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Stacja. Dworzec z prawej, tory i perony po lewej. Jeśli dworzec ma podobiekt to na budynku dworca możesz postawić znacznik.
2026-04-16 03:49:12 (2 miesiące temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do Michał. K: Stacja to zespół infrastruktury związanej z koleją - tory, perony, semafory czy inne zabudowania techniczne, a dworzec to budynek z np kasami biletowymi, poczekalnią, toaletami, etc., przeznaczony do obsługi pasażerów.
Jeżeli na zdjęciu widać tylko budynek dworca to przypisujemy go do dworca, ale kiedy widać fragment infrastruktury: torowisko, perony, rozjazdy, bocznice, punkty przeładunkowe, to wtedy do stacji.
W przypadku, gdy widać i jedno i drugie, określamy znacznikiem to co jest słabiej widoczne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2026-04-16 06:45:28 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
No...mialem inne wyobraźenie tego slynnego pociagu...ale moźe być...Wogule kaźdy pociag ktury jedzie naczas jest w sumie "zloty!
2017-07-19 08:35:28 (8 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ha... to tylko wizja malarza na temat szynobusu kolei dolnośląskich. Pod zarządem samorządu.ze złotem ma taki związek jak złoty trunek w rękach/bagażu pasaźera
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Washtena:2341,54,621,66/2017
2017-07-19 08:47:54 (8 lat temu)
do esski : Wiec nadal moja wyobraźnia ma wielkie pole do pracy :-)..
2017-07-19 09:51:14 (8 lat temu)
Licho
 
Budynek się sfajczył…
2017-09-28 18:45:42 (8 lat temu)
do Licho: Od lat to już była tylko skorupa, ale mimo wszystko szkoda…
2017-09-28 22:00:33 (8 lat temu)
Stanisław Goś
 
+2 głosów:2
Dodałem do "Wrocławskich murali"
2026-04-21 16:17:58 (2 miesiące temu)
Stenek
 
Poszła seria...... Widocznie celowali w okno
2020-12-28 22:17:40 (5 lat temu)
Wincenty Miros
 
+2 głosów:2
do Stenek: Sądząc po widocznych licznych odpryskach był to zapewne jakiś granat lub pocisk moździerzowy ale nie pociski karabinowe.
2020-12-28 22:26:44 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Wincenty Miros: A moźe Panzerfaust....
2020-12-28 22:34:23 (5 lat temu)
do vetinari: Też może być prawdopodobne.
2020-12-28 22:47:14 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do vetinari: Wątpię, żeby to był Pancerfaust, ich celem były zwykle czołgi lub armaty
2020-12-29 14:50:01 (5 lat temu)
Stenek
 
do Wincenty Miros: a do bani - piszę komentarz, a potem po wysłaniu go tu nie widać, co jest grane , to jakieś jaja
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-12-29 14:58:35 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Stenek: Ich celewm byl wróg, ukryty za blachą stalową, za betonowym murem i za ceglą.....Tutaj jest widoczna ekzplozia i nie seria z CKM....
2020-12-29 15:00:47 (5 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do vetinari: Weź Veti ubierz okulary, zrób powiększenie tego zdjęcia i PATRZ. Co widzisz?
Po całej lewej stronie tej wyrwy w murze, od dołu aż do samej góry widać WYRAŹNIE takie skośne rysy w cegłach, te rysy się układają w jednej linii, tak, widzisz to? Skąd się wzięły na tak dużej części muru i dlaczego są ułożone w jednej i tej samej lnii?
Ktoś z dołu dał serią po murze, a w środkowej części przytrzymał ogień.
To środkowe największe zniszczenie muru mogło powstać też przedtem lub potem od jakiegoś wybuchu, bo w to miejsce mogły strzelać różne rodzaje broni, ale widoczne tu liczne rysy od kul na ścianie, idące w skos, w jednym i tym samym kierunku (z północnego zachodu (i nie mówię tu o ubikacji) na południowy wschód) nie mogły powstać od wybuchu. Bo wybuch to eksplozja WE WSZYSTKICH kierunkach. Żaden granat, żadna bomba nie wybucha liniowo tylko centrycznie, promieniście, we wszystkich kierunkach, to takie proste.
Z Twojego zdania: " ... za blachą stalową, za betonowym murem i za ceglą " prawdziwa jest tylko: Cegła.
Betonowego muru ani Blachy stalowej tu nie widać, bo ich po prostu tutaj NIE MA. Może w czasie wojny tam były, ale skąd to wiesz ....
PS.2 - W czasie II wojny światowej znajdował się w osiedlu Żerniki obóz pracy przymusowej, w którym przebywało ok. 700 osób.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-12-29 18:44:24 (5 lat temu)
czarek
 
+4 głosów:4
Posikac się można ze śmiechu jakich fachowców od strzelania mamy
2020-12-29 19:04:36 (5 lat temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do Stenek: Masz racjie, wziolem okulary i powiększylem to zdjięcie,( bo zazwyczaj tego nierobie i oglądam tylko miniaturky) i doszlem do wniosku źe niewarto się kłuczyć..to są przecieź typowe ślady po uźyciu procy albo wiatrówky......oczywiście uźytych masowo, w jeden moment....tz salwą
2020-12-29 19:13:19 (5 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+2 głosów:2
do Stenek: Broń strzelecka niemiecka nabój 7,92x57 czy rosyjska nabój 7,62x54R by pozostawiła w ścianach pociski.Proponuję wycieczkę na Jerzrgo,Tarnogajską czy pokolejowy budyneczek przy przejeździe na Gądowie gdzie bez problemu wypatrzysz w postrzelinach stalowe trzpienie pocisków i oklejone wokół nich pozostałości płaszcza.
2020-12-29 19:20:38 (5 lat temu)
max
 
+6 głosów:6
do vetinari: Te głębsze mogą być od rzutu dzidą.
2020-12-29 19:24:20 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do max: No ale teź salwą, inaczej tego niewidze ☺☺☺
2020-12-29 19:29:56 (5 lat temu)
Ewidentne działanie mocy nieczystych ... czyli brudnych?
2020-12-29 19:49:00 (5 lat temu)
max
 
+4 głosów:4
2020-12-29 19:53:43 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do max: To chyba nie to, tutaj widoczne celowano w cegly, i koleś tam celuje w tarcze, ale chyba niejesteś daleko....☺☺☺
2020-12-29 19:55:23 (5 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do vetinari: Widzisz Veti? Sam widzisz jaki jesteś. Tylko drwić potrafisz.. Szkoda czasu na rozmowę z tobą, sam dajesz na to dowód swoim pisaniem o procy.. Nie ma z tobą poważnej rozmowy. Prawie Nikt z dyskutantów się nie odniósł merytorycznie do moich przypuszczeń. Widocznie nikt z was nie był w wojsku.. Naprawdę szkoda mojego czasu na próbę odtworzenia tego co tam się działo w czasie wojny, ja tylko opisałem swoje przypuszczenia. To dla was zbyt nudne. Więc piszcie sobie sami do siebie te swoje bzdurki. Czasy merytorycznych dyskusji na FP minęły, a szkoda. Tzn. mnie szkoda, nie wam. Temat z mojej strony Zamknięty.
2020-12-29 23:06:49 (5 lat temu)
yani
 
+3 głosów:3
do Stenek:
Człowieku, ale to Ty pierwszy zacząłeś wypisywać błędne teorie i jeszcze potem na siłę w nie brnąć...
Gdyby nawet te podłużne ślady były od broni maszynowej, to ten strzelający musiałby prowadzic ogień prawie równolegle do ściany. Skąd - spod okna??
2020-12-29 23:48:15 (5 lat temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do Stenek: Wole przewrócicz diskusie w źartowanie, zanim bym bię w nieskończonoś kłócil. Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje. Po co się dalej męczycz.....Ścieśliwego nowego roku Stanislawie, i więcej optimismu nam wszystkim ☺☺☺
2020-12-30 09:30:21 (5 lat temu)
Fajna jest ta skóra betonu na zwyklasie.
2021-04-12 22:04:22 (5 lat temu)
Jest klimat....☺
2021-04-12 23:25:05 (5 lat temu)
Skwarkson1680
 
+1 głosów:1
W zasadzie to stacyjne.
2022-09-22 21:16:30 (3 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
Budynek zamieszkania zbiorowego – hotel z usługami w parterze i garażem podziemnym. A raczej „hotel”.
Żernicka 74-82a. 30 punktów adresowych!
2022-03-02 12:03:00 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
29 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Ulica Żernicka - obiekty i wydarzenia
172 189
299
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet