| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Strzelecka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Gospodarz niezbyt dba o porządek... Dobudówki, komórki i szopy różnego rodzaju. Tu coś leży, tam coś stoi... Nie jest to chyba dobra wizytówka opolskiej wsi. Przykry widok :-(.
2013-11-12 22:17:42 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Województwo opolskie słynie z czystości. Akurat widoczne gospodarstwo jest trochę oddalone od najbliższych zabudowań i dlatego tam nie dbają Przyczyna jest trochę inna ale tu bym musiał coś napisać ale to śmierdzi polityką .
2013-11-12 22:26:45 (12 lat temu)
Stanisław A.
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Przyznam, że pisałem poprzednie zdania zaskoczony. Znam trochę Opolszczyznę - mam tam rodzinę - i nie pasował mi ten obrazek. A od polityki też wolę z daleka...
2013-11-12 22:32:51 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Do StasioA prywatnie mogę to opisać ale na forum publicznym ,,nie"
2013-11-12 22:35:49 (12 lat temu)
do piotr brzezina : Jeśli nie sprawi to kłopotu i nie zajmie Ci za dużo czasu to poproszę.
Mój adres: saa@onet.eu lub na skrzynkę FP.
2013-11-12 23:36:12 (12 lat temu)
do piotr brzezina : Dzień dobry, wiem że upłynęło kilka dłuższych chwil, ale ja również chciałbym poznać historię tego domu. Jeśli to nie problem proszę napisać na adres bart02@op.pl . Dziękuję ;)
2021-01-07 16:23:53 (5 lat temu)
do Miłośnik opolszczyzny: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-01-07 17:06:03 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Cieszę się niezmiernie. Uważam, że publikowanie tych historii i wspomnień pozwoli je uwiecznić, a jako że okolice są wyjątkowe jest to tym bardziej cenne
2021-01-08 11:17:18 (5 lat temu)
do Miłośnik opolszczyzny: Musiałem usunąć mój komentarz, ale pamiętam o telefonie
2021-01-08 11:40:04 (5 lat temu)
Oliwia
 
Bardzo ciekawy obiekt. Aż nie mogę znaleźć o nim żadnych informacji ...
2014-03-06 19:12:22 (12 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Oliwia: W SLR Wysoka teraz nie dzieje nic specjalnego, głównie radiodyfuzja FM, zainstalowany są też dwa przemienniki amatorskie:
SR6F (tzw. „opolski”) f= 145,750 MHz (shift 0,6 MHz)), uruchamiany podnośną (CTCSS) = 71, 9 Hz, słyszalny we Wrocławiu.
SR6WY  f= 439.075 MHZ (shift 7,6 Mhz), uruchamiany nośną
Wysokość wieży = 40 m, h npm = 382 m.
Pozwolenia radiowe ważne do 2018 r.
Rezyduje tam „nasz człowiek”, może coś się więcej wyciągnie.
Wieżę widać z autobany A4.
2014-03-06 20:55:35 (12 lat temu)
do Oliwia: Ja ją pamiętam jeszcze z czasów jak była pod " opieką " ZSRR. Szwagier miał tam pole ten kawałek co widać w dolnej części zdjęcia. Byliśmy wrogo nastawieni do żołnierzy ZSRR' Widzę ze Festung dużo wie o wystroju tej wieży
2014-03-06 21:07:29 (12 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Wtedy, za czasów PGWAR, była to radiolinia (teraz w jakiejś części też, ale o cywilnej funkcji), chyba na trasie do Centralnej GWAR (d. Czechosłowacji).
Mogę zmienić nazwę obiektu?
2014-03-06 21:36:21 (12 lat temu)
do † Festung: Oczywiscie
2014-03-06 21:48:30 (12 lat temu)
Wiadomo może kiedy zburzono te budynki? Czy wraz z zamknięciem zakładu w 1943 r.?
2014-04-05 17:01:32 (12 lat temu)
do Cristoforo: Rozmawiałem z jednym gościem około 65 lat który pamięta ten budynek mieszkalny. Byłem u siostry bardzo krótko zdjęcia dostałem w dniu wyjazdu. Jadę teraz na święta i trochę bardziej popytam innych . Jedynie co wiem ze budynki stały przed obecna remizą OSP. Przyznam się że jak wstawiałem te zdjęcia pomyślałem o Tobie i czekałem kiedy się odezwiesz z pytaniami Warto się zająć tym tematem. Dzięki
2014-04-05 17:16:26 (12 lat temu)
Witam!

Od kilku dni macie na skrzynce mailowej wiadomość i konsekwentnie ją - pomimo kilku przypomnień - ignorujecie. Proszę o niezwłoczną odpowiedź. Pozdrawiam
2025-09-15 17:23:50 (9 miesięcy temu)
Desperado
 
+4 głosów:4
do Pamelove: My sprawdzaliśmy, nie mamy wiadomości. Może dlatego, że ja sam jestem a nie żaden "wy" ? :)
2025-09-15 17:25:18 (9 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+7 głosów:7
do Pamelove: Zdjęcia nie będziemy usuwać, chyba że autor tak zechce.
2025-09-15 17:59:57 (9 miesięcy temu)
fantom
 
+11 głosów:11
do Pamelove: Zastanawia mnie zawsze, co takiego szczególnego jest w domu którego usunięcia publikacji ktoś się domaga? Zwłaszcza że na GSV jest on obfotografowany z kilku stron i to na przestrzeni różnych lat. Poza tym tak na zdrowy rozum, gdybym chciał aby mi domu nie oglądano (i tym samym nie fotografowano) zasłoniłbym go zielenią albo jakimś płotem, a tu widać że jest wręcz odwrotnie - w 2023 zieleń przycięta i ogrodzenie rozebrane:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-09-15 19:32:19 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do Pamelove: Bardzo przyzwoity dom. Naprawdę, nie ma się czego wstydzić. ;-)
2025-09-15 20:09:28 (9 miesięcy temu)
do Pamelove: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-15 20:34:49 (9 miesięcy temu)
Petrus
 
+8 głosów:8
Jaki sens ma usuwanie i uleganie takim poleceniom, skoro za chwilę ktoś może wrzucić podobne ujęcie ;) Nawet kilka. Przecież na ten obiekt nie zostanie nałożony zakaz wykonywania i publikowania zdjęć...
2025-09-16 00:20:08 (9 miesięcy temu)
do Pamelove: Rezygnuje z wycofania zdjęcia. Proszę o kontakt
2025-09-16 13:54:06 (9 miesięcy temu)
Pamelove
 
+1 głosów:1
do Desperado: Adres jest jeden i pochodzi ze strony, zatem przyznam szczerze, że mało mnie interesuje, czy sam czy z samicą, czy samo, bo tych zaburzeń wiele jest w obecnych czasach ;) Podobnie te spusty sfrustrowanych samców przegrywów (w kawalerkach z wielkiej płyty i nadal u rodziców) w komentarzach mało mnie interesują i nawet ich nie przeczytam , szacunku do swojego czasu, a o rady pytam tych, którzy sami sobie radzą i znają przepisy prawa, oraz oczekuję ich jedynie wtedy, gdy o nie pytam. Proponuję pierwszy i ostatni raz zapoznać się z aspektami prawnymi, co do wysłanej mailowo prośby i funkcjonowania takiego zdjęcia w przestrzeni tej strony bez zgody właściciela domu, bo po prośbie pada właśnie ostrzeżenie, a później będzie konkretnie i z konsekwencjami prawnymi ;)
2025-09-16 14:30:13 (9 miesięcy temu)
Pamelove
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: PRZECZYTAJ GOŚCIU CO NA TEN TEMAT MÓWI PRAWO. TO PIERWSZE I OSTATNIE OSTRZEŻENIE.
2025-09-16 14:31:21 (9 miesięcy temu)
do blaggio.: Oczywistość ;) Właśnie dlatego, że taki jest, m.in. ci w tych komentarzach tutaj zdecydowanie nie zasługują, żeby na niego patrzeć.
2025-09-16 14:33:51 (9 miesięcy temu)
do Neo[EZN]: O tym przekonamy się wkrótce, gdy okaże się, że zmuszą do tego klarowne i jednoznacznie brzmiące przepisy prawa.
2025-09-16 14:35:06 (9 miesięcy temu)
do piotr brzezina : To nie koncert życzeń. Przepisy prawa na ten temat są jasne. I będą egzekwowane.
2025-09-16 14:37:00 (9 miesięcy temu)
do Petrus: Ty sobie możesz pogadać, tyle twojego ;)
2025-09-16 14:38:03 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+6 głosów:6
do Pamelove: Ouuu, ale ostro pojechaleś...poczekaj, poczekaj biorę popcorn i wychłodzony browarek i siadam do pierwszego rzędu.....🥳
2025-09-16 15:11:55 (9 miesięcy temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Przegapiłam coś? Ale o adwokacie chyba jeszcze ne było ;)
2025-09-16 15:13:53 (9 miesięcy temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Pamelove: Po co te nerwy. Jaki koncert życzeń, coś nie coś się dowiedziałem o tym domu itd. Chciałem porozmawiać ,bo myślałem ze jesteś właścicielem. Widzę że nie jesteś zbytnio rozmowny grzecznościowo. Powodzenia.
2025-09-16 15:15:00 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do Dana : No wlaśnie, wrócilem w dobry moment, siadaj koło mnie, mam wolne miejsce, będzie chyba wesoło😃😃😃
2025-09-16 15:16:08 (9 miesięcy temu)
Dana
 
+3 głosów:3
do vetinari: Dołączam do Ciebie! Mnie się najlepiej podoba, Jak występuje "mój adwokat" :)
2025-09-16 15:18:41 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Dana : Ja lubię tą scenę kiedy krzyczy coś o prawu i aspektami....🫣
2025-09-16 15:22:49 (9 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+9 głosów:9
do Pamelove: No właśnie co mówi na ten temat prawo? Gdybyś je znała to byś oszczędziła i sobie i nam - czasu i zdrowia (ale to już nie naszego). Skoro nie znasz prawa to następny twoim krokiem będzie udanie się do kancelarii prawniczej i zapłacenie kilkuset złotych za edukację w tym zakresie, oni powiedzą co można fotografować i co publikować ale żeby nie było że nic nie robią to wyślą nam e-maila z żądaniem usunięcia zdjęcia ale nie będzie podstaw prawnych więc e-mail trafi do kosza. Taką przyszłość widzi moja szklana kula.
2025-09-16 15:23:00 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: No i teraz nam Piotrze zdrazileś koniec tej fabuły....ale warto jeścze posiedzieć i poczekać...😃
2025-09-16 15:26:34 (9 miesięcy temu)
fantom
 
+9 głosów:9
Słuchajcie ludzie, a może by się tam przejechać i zrobić więcej fotek? Przecież tak wybitne miejsce zasługuje na lepszą dokumentację niż jedno marne zdjęcie sprzed 10 lat. Jest nas w końcu parę setek chłopa (i kilka kobiet). Można też pomyśleć o dronach ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-09-16 15:50:19 (9 miesięcy temu)
Desperado
 
+12 głosów:12
do Pamelove: Ja widzę gościu, że Tobie znudziło się oddychanie prostym nosem. Ale wracając do meritum i Twojego żądania o skasowanie zdjęcia. Odpowiadam : oni mogą panu majstrowi skoczyć tam, gdzie Pan może pana majstra w dupę pocałować. Udało mi się utrzymać liczbę mnogą.
2025-09-16 16:25:54 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+9 głosów:9
do Desperado: Węźykiem, węźykiem....
2025-09-16 16:41:14 (9 miesięcy temu)
yani
 
+4 głosów:4
Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że Pamelove się dziś nachlała, albo naćpała. A mądrzy radzą - nie wchodzić do internetu w odmiennych stanach świadomości...
2025-09-16 21:21:54 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dana :
O adwokatach było wielokrotnie. Nawet były pogróżki o kancelariach adwokackich z Izraela... :))
2025-09-16 21:28:34 (9 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+5 głosów:5
do yani: Nawet bogaty pan Janusz z Wysokiej nie był w stanie usunąć zdjęć swojego domu otoczonego murem wyższym niż nasze ogrodzenie na granicy z Białorusią - skończyło się tak jak zawsze na piśmie z kancelarii prawniczej. Zawsze w takich listach podawane są przepisy dotyczące m.in. ... naruszenia miru domowego a przecież nikt z nas nie wchodzi na teren posesji. Czasem są jakieś bzdury o RODO tak jakby budynek był człowiekiem no ale klient płaci to prawnik próbuje chociaż nastraszyć bo na niektórych to działa.

Niektóre firmy - np. East News - robią biznes na straszeniu ludzi. Wystarczy że ktoś na czyjąś stronę wrzuci zdjęcie z E.N. i już przysyłają pismo i fakturę pro-forma z żądaniem zapłaty ok. 2000 zł za złamanie prawa autorskiego majątkowego a prawo na szczęście tak nie działa że winny jest ten na którego serwer ktoś wrzucił zdjęcie. Winny będzie tylko wtedy kiedy zostanie o tym poinformowany a nic z tym nie zrobi.
2025-09-16 22:09:28 (9 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]:
Co do kancelarii prawniczych, to ich biznes polega na robieniu klientom wody z mózgu. Obojętne, czy sprawę wygrają, czy przegrają, oni i tak są finansowo do przodu . Jak w tym adwokackim standardowym tekście: "Proszę pana, sprawę na pewno wygramy, a jak nie wygramy, to się odwołamy.". Prawnicy czerpią zyski nie z wygrywania spraw, ale z ich ciągnięcia w nieskończoność. Przykład z mojego doświadczenia - procesowałem się kiedyś z pracodawcą o należne mi pieniądze. Jego adwokat tak prowadził sprawy, że było 11 rozpraw w trzech instancjach. Przed dwunastą rozprawą, pracodawca widząc, że nie ma szans, zaproponował ugodę i wypłacił należne mi pieniądze. Ale na adwokata i koszty sądowe wydał kilka razy więcej... Jaki z tego morał?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-09-16 22:35:35 (9 miesięcy temu)
do piotr brzezina :
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-09-20 15:41:20 (9 miesięcy temu)
do Dana : 😅
2025-09-20 15:41:57 (9 miesięcy temu)
do piotr brzezina :
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-09-20 15:45:37 (9 miesięcy temu)
do Neo[EZN]: 🤣
2025-09-20 15:50:08 (9 miesięcy temu)
do yani: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: bełkot
2025-09-20 15:51:31 (9 miesięcy temu)
do yani:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-09-20 15:52:30 (9 miesięcy temu)
do yani: 🤣
2025-09-20 15:52:54 (9 miesięcy temu)
do Dana : Komentarz został usunięty przez administratora - powód: bełkot
2025-09-20 15:54:59 (9 miesięcy temu)
do piotr brzezina :
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bełkot
2025-09-20 15:55:39 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Pamelove: Googla będziesz też skarżyć? Tam widać o wiele więcej
2025-09-20 16:31:26 (9 miesięcy temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Pamelove: Opanuj się, jedni twierdzą ze jesteś kobietą inni że mężczyzną. Proszę Pan/i, posiadłość jest wystawiona na sprzedaż już parę ładnych lat, za dużą kwotę. Czy ktoś dodał ogłoszenie w wraz z fotką ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2025-09-20 17:20:01 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do piotr brzezina : Piotrze, tu nikt nie jest w stanie udowodnić, że jakiekolwiek dobro OSOBISTE, czyli dobro osoby, zostało naruszone.
Ochrona własności intelektualnej, pomijając już to, że trudno tu określić, co by mogło nią być, związana jest z bezprawnym czerpaniem korzyści materialnych z wykorzystania tej własności np. dzięki publikacji tego zdjęcia.
2025-09-20 18:30:32 (9 miesięcy temu)
blaggio.
 
+7 głosów:7
do Pamelove: Proszę przestać zasmradzać to forum swoimi wypocinami. I proszę już BEZ ODBIORU.
2025-09-20 18:34:08 (9 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+7 głosów:7
do Woj11: Googla, Geoportal, Binga, kierowców którzy z wideorejestratorami przejadą obok tego domu... tyle pieniędzy leży na ziemi - wystarczy tylko do sądu pójść po odszkodowania i można żyć z samych odszkodowań ;)
2025-09-20 18:43:57 (9 miesięcy temu)
Desperado
 
+5 głosów:5
do Pamelove: Włączyli prąd w psychiatryku, że znowu bredzisz ? To powiedz personelowi, że nie dostałeś dzisiaj tabletek.
2025-09-20 20:34:32 (9 miesięcy temu)
foxi
 
2023-05-01 12:29:18 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Do "Desperado" Dziękuje.
2018-02-27 15:11:31 (8 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Nie ma za co. Przykro mi, że tak niewiele.
2018-02-27 15:17:33 (8 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
To we wsi Wysoka u podnóża góry.
2019-07-20 21:24:40 (6 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Dziękuję obu Panom :)
2019-07-20 21:29:37 (6 lat temu)
Może Piotr kojarzy ?
2023-05-08 17:44:51 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Desperado: W murowanej kapliczce wnękowej krytej dwuspadowym daszkiem, stojącej około 100 metrów od wiaduktu nad autostradą, była jeszcze niedawno drewniana polichromowana figura Jana N. w aureoli (jedna gwiazda utrącona), w postawie klęczącej lub ze zniszczoną dolna partią - w każdym razie niewielkiej wysokości. Wizja lokalna w roku 2016 wykazała, że w kapliczce nie ma już tej figury. Jej los nie jest nam znany (przeniesiona? zabezpieczona? skradziona? zniszczona? - należy zbadać!). Została zastąpiona nową szablonową figurą Jana N. z żywicy epoksydowe - ze strony , są tam i zdjęcia.
2023-05-08 18:41:15 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Czyli powinna być przy Strzeleckiej a nie ma. Przynajmniej ja nie znalazłem. Dziękuję.
2023-05-08 19:11:13 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
do Desperado: Też szukałam, chociaż tylko pobieżnie.
2023-05-08 19:15:45 (3 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Desperado: znalazłam, ale to chyba inna
2023-05-08 19:32:37 (3 lata temu)
do da signa: Wygląda trochę inaczej ale i tak już jej nie ma. Obecnie stoi taka :
2023-05-08 19:46:51 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2023-05-08 20:07:53 (3 lata temu)
Petrus
 
+1 głosów:1
Zdecydowanie identycznie wyglądająca figura do tej, która znajdowała się w kapliczce przed 2013 rokiem. A kapliczka - być może tak wyglądała przed budową tego domu, później postawiono - jak widać - trochę inną. Obiekt założyłem, myślę, że można śmiało przypisać.
2023-05-08 20:50:06 (3 lata temu)
Takie same haczyki metalowe, jak w tej starej kapliczce, może też przeniesione.
2023-05-08 20:59:33 (3 lata temu)
Petrus
 
do da signa: Zwróciłem na to uwagę, ale przypuszczam, że po prostu wkręcono takie jak na wielu kapliczkach do przyczepiania dekoracji
2023-05-08 21:01:47 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Ulica Strzelecka - obiekty i wydarzenia
42 44
80
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet