| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kopalnia Węgla Kamiennego "Siltech"

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kopalnia Węgla Kamiennego "Siltech"

Zbudowano: 1854-1856
Dawniej: Hedwigswunsch, Bertha Hedwig,Castellengo Grube KWK Jadwiga, KWK Pstrowski, KWK Jadwiga
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Nie ma tutaj pionowego szybu tylko jest taka pochylnia?
2013-09-15 23:19:57 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Upadowa z definicji nie jest szybem :) Ale nie pytaj mnie czym się różni od sztolni.
2013-09-15 23:41:03 (12 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Upadowa jest drążona pod kątem do 45 stopni wyrobisko poziome a później jest szyb czyli wyrobisko pionowe.
2013-09-16 00:19:54 (12 lat temu)
do Eugeniusz S.: OK. Ale czym się różni upadowa od sztolni?
2013-09-16 00:21:49 (12 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Tomasz Górny (Nemo5576): Sztolnia może być wyrobiskiem poziomym, wydrążonym w zboczu góry. Upadowa z oczywistych wzglądów być pozioma nie może...
2013-09-16 20:26:21 (12 lat temu)
Weryfikacji, która Identyfikacja kopalni jest słuszna na razie się nie podejmę. To jest tylko wskazanie, że na FP są dwa identyczne zdjęcia.
Przy okazji istnieją dwa identyczne obiekty:


Warto by je jakoś połączyć.
2016-04-10 19:48:22 (10 lat temu)
do ritterswalder: Dwa różne obiekty. Dubel do rozstrzygnięcia. W obiekcie gdzie jest to zdjęcie nie ma dubla.
2016-04-10 19:24:43 (10 lat temu)
Marek Stańczyk
 
+2 głosów:2
W dniu 02 05 2018 późnym popołudniem obalono wieżę. W tle na zdjęciu zniknęła jeszcze jedna wieża - # Skarga z KWK Centrum /ta najwyższa obok białego kloca wieży basztowej # Budryk/.
2018-05-04 07:59:40 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+4 głosów:4
Dzięki za zdjęcia znów znika z krajobrazu Śląska
2018-04-25 22:57:20 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+5 głosów:5
Dziś zniknęła z krajobrazu Śląska
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2018-05-02 21:20:19 (8 lat temu)
Byłem przy jego końcu. Za przewracanie zabierano się ponad tydzień - ale nie zależało to od firmy rozbiórkowej. Wieży Staszic bardzo szkoda bo to wieża z lat 20 XX wieku była. Oryginalna, solidna konstrukcja. Szyb jest nadal drożny, nad nim będą ustawione wentylatory..
2018-05-04 07:53:54 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Wczoraj tam byłem i pytałem ochroniarza kiedy będzie bum odpowiedź Nie wiem. Łajza.
2018-05-02 21:41:55 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Mial tam zostacz, takie zraczy maja zostawiacz jako pamatky i zabytky. Szyb jest nie tylko przepiekna konstrukcia stalowa. Jest symbolem, symbolem regionu, symbolem nadzieji i bylej slawy górnictwa..szyb dawal nadzieje na prace, chleb, przyśloścz dzieci...
2018-05-03 07:03:16 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Przewrócili go po godz 15 to zrób jutro jak leży.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2018-05-02 21:46:05 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Pojadę z rana. Dzięki za filmik
2018-05-02 22:21:00 (8 lat temu)
do vetinari: W Zabrzu nie ma symboli, pamiątek, dobrych ulic,boisk dla dzieci i młodzieży,nie ma kąpielisk, nie ma się gdzie napić piwka na dworze ale za to mamy wszechmocną caryce w osobie Pani Prezydent.
2018-05-03 07:42:04 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Jak "se" wybrali tak "se" mają....
2018-05-03 07:47:19 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Ja brałem w tym udział, co zrobić człowiek nie przewidzi.
2018-05-03 08:04:27 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Ja jestem tego zdania, źe kto nie chodzi do wyborów, później nie ma źadnego prawa narzekać :-)
2018-05-03 11:01:13 (8 lat temu)
Mikrob
 
Szkoda, ładny był.
2018-04-25 23:21:00 (8 lat temu)
do Mikrob: Tak wyglądał w 2010
2018-04-26 08:04:30 (8 lat temu)
Widzę ze wykopałeś stare fotki Eugeniusz mam pytanie dla fachowca. Kiedyś ten szyb miał dwa koła wyciągowe a teraz ma tylko jedno
2018-04-26 18:48:28 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Bo zlikwidowali przedział północny szybu Gigant.
2018-04-26 19:12:46 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Ja myślałem że jedna wyciągarka była do urobku a druga dla ludzi.
2018-04-26 19:18:10 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Tam są dwa przedziały szybowe północny i południowy w nich były zabudowane cztery skipoklatki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2018-04-26 19:28:19 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Widziałeś ze jesteś na tym zdjęciu?
2018-04-26 20:06:15 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Przypomniałem sobie że tam byłem ale że jestem na zdjęciu nie zauważyłem, teraz wiem. Dzięki
2018-04-26 20:08:46 (8 lat temu)
Mikrob
 
Piontek pił własny mocz. Ale przetrwał.
2018-04-30 22:35:49 (8 lat temu)
do Mikrob: Ten wypadek był na kopalni Rokitnica.
2018-05-04 22:25:31 (8 lat temu)
Mikrob
 
do Eugeniusz S.: Ten z Piontkiem tak. A teraz, czy zdjęcie ma dobre przypisanie? Bo chyba to jednak nie 'Pstrowski" a właśnie "Rokitnica".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2018-05-04 22:28:24 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Masz rację kop. Mikulczyce - Rokitnica

2018-05-04 23:05:29 (8 lat temu)
ritterswalder
 
+3 głosów:3
Kopalnia Pstrowski widziana z osiedla Pod Brzozami.
2019-11-14 13:37:40 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Biskupice - kopalnia Pstrowski i koksownia Jadwiga (po prawej w głębi szyb Gigant).
2019-11-14 13:34:40 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
19 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
KWK "Pstrowski" ("Jadwiga").
Kopalnia Węgla Kamiennego "Siltech". Zabrze, ul. Szybowa 2
1905
-
1920
1905
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1920
-
1920
1925
-
1944
1925
-
1950
1939
-
1950
1948
-
1950
1950
-
1950
Kopalnia Węgla Kamiennego "Siltech" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet