| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Tatry Zachodnie
Więcej (63)
Obiekty w okolicy
Kondracka Przełęcz
481
m
Długi Giewont (1867 m n.p.m.)
617
m
Siodło
708
m
Siklawica
940
m
Zakopane
Polana Strążyska
1270
m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Giewont (1894 m n.p.m.)

4 subskrypcje
Giewont – masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km. Jego główny wierzchołek, Wielki Giewont, jest często uznawany za najwyższy szczyt w Tatrach Zachodnich położony w całości na terenie Polski - wyższa jest jednak Twarda Kopa w pobliżu Czerwonych Wierchów.
Masyw Giewontu położony jest między Doliną Bystrej, Doliną Kondratową, Doliną Małej Łąki i Doliną Strążyską. Góruje nad Zakopanem i jest z niego znakomicie widoczny. Od strony północnej Giewont jest stromy i trudno dostępny, zbocza południowe są łagodniejsze.

Szczyt znajduje się w północnej grani Kopy Kondrackiej. Masyw Giewontu złożony jest z trzech części: Wielkiego Giewontu (1894 m), Małego Giewontu (1728 m) i Długiego Giewontu (1867 m). Pomiędzy Wielkim
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
wlaśnie chcialem wloźicz to samo zdjiecie...ale mojim zdaniem jest trośeczke starsie-ja go mam z roku 1956..i s napisem Caly narod buduje swoja Stolice-cena kartky jest 1 zl +10gr na Spol.fundusz odbudowy Stolicy
2015-08-10 08:44:11 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Poprawione w Twojej sugestii.
2015-08-10 09:31:58 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Tz..moglem napewno sam...ale raczej poczekalem na kogoś waźniejsiego...czy na reakcie Kavikvsa-moźe ma na kartce pieczatke pocztowa
2015-08-10 09:36:59 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Kavikvs do nas nie zagląda i trzeba za niego poprawić.
2015-08-10 09:40:07 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: juź Ci dziśaj napisalem-ja was nie miec...to bym Was musial sobie wymarzyc...:-) dziekuje za poprawe ortografii kochanej cureczce Hanii..peka od smiechu jak ja tu pisze po Polsku...no nic idde spacz jestem jak zwykle po nocce...
2015-08-10 09:47:55 (10 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-10-28 09:05:26 (12 lat temu)
do owca5424: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-10-28 09:12:07 (12 lat temu)
Hellrid
 
do owca5424: Na lewo od bilbordu ( widać dom z podobną "jaskółką", ale ocena dokładniejsza jest nie możliwa bez zdjęcia tego budynku. W Zakopanem nie ma Alei 1 maja, tylko 3 maja...
2013-10-28 11:13:58 (12 lat temu)
do Hellrid: Racja
2013-10-29 21:09:53 (12 lat temu)
owca5424
 
+1 głosów:1
Tego domu już niema
2013-12-01 21:44:11 (12 lat temu)
To miejsce to 49.292052,19.956604 dom jest na innym zdjęciu
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2014-01-18 23:30:23 (12 lat temu)
dudi1
 
moja ciotka oraz kuzyni tam mieszkali długie lata ,a kuzyn Jarek do sameko konca rozbiórki tam mieszkał znałem ten budynek bardzo dobrze
2016-03-26 18:34:12 (10 lat temu)
esski
 
do dudi1: Jak się mieszka, to się zdjęcia robi... czas coś podrzucić do zbiorów fotopolski spod tego jak i innego adresu. Mogą być zdjęcia także z Nowej Soli, Nowego Sącza, Nowego Targu czy Nowej Huty...
2016-03-26 18:49:06 (10 lat temu)
Tofek
 
Datowanie błędne - należy wpisać 1955-1959.
2023-01-29 11:31:54 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
do Tofek: Ok, zmienione.
2023-01-29 11:33:18 (3 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
Wydawn. sal. mal. polsk. to Wydawnictwo salonu malarzy polskich z Krakowa mieszczące się przy Floriańskiej 17.
2015-01-01 17:14:17 (11 lat temu)
palo
 
+2 głosów:2
wtedy to jeszcze było Zakopane. Teraz to jest ceprostrada na Równi Krupowej...
2015-01-02 18:27:25 (11 lat temu)
mamik
 
2015-01-02 19:57:51 (11 lat temu)
Heniek1234
 
+2 głosów:2
Szkoda tak pięknych widoków krajobrazowych na ten portal. Tutaj i tak nikt nie doceni uroku tego zdjęcia (nie ta tematyka). Czy nie lepiej tego typu foto prezentować w galerii lub podobnych? Gratuluję udanych zdjęć.
2015-03-12 17:46:18 (11 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Heniek1234: Mam nadzieję że Ty piszesz w swoim imieniu, nie moim. ( chodzi o docenianie)
2015-03-12 18:14:04 (11 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
do piotr brzezina : Mam nieodparte wrażenie że to nowe/następne wcielenie KK, więc lepiej nie daj się wciągnąć w dyskusję;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-03-12 18:18:17 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+4 głosów:4
do Heniek1234: Proponuję nie wypowiadać się za wszystkich Fotopolan, przynajmniej ja bym tego nie robił. Oglądam prace Adama z przyjemnością i doceniam je, podobnie jak niejeden z oglądających. Rzuć okiem na oceny.
2015-03-12 18:19:02 (11 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
do pawulon: :-)
2015-03-12 18:19:29 (11 lat temu)
Adam56
 
+3 głosów:3
do Heniek1234: Panie Heńku 1234 mnie nie szkoda takich zdjęć pokazywać na żadnym portalu. To i inne zdjęcia można zobaczyć na różnych portalach. Dlaczego miał bym tutaj nie podzielić się takimi widokami. Na każdym portalu są ludzie, którym się zdjęcia podobają więcej lub mniej i z tym się trzeba pogodzić.
Wszystkim dziękuję za miłe słowo o zdjęciu.
2015-03-12 22:22:24 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Na dole domy przy ul. Piłsudskiego 30 i 30a ( z lewej).
2016-02-26 18:22:09 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: O, dziękuję, ten z nr 30 dopiszę. Pocztówka niewielkich rozmiarów (15x7 cm). Wahałem się czy wrzucać na FP.
2016-02-26 18:45:24 (10 lat temu)
esski
 
do Wacław Grabkowski: 15 na 7 ? To to jak plakat. Jam wrzucał mniejsze. Dużo mniejsze. I nie były to skany mniejsze jak 1500 pixeli.
2016-02-26 18:48:23 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do esski : Wyciąganie czegoś z małego jest trudne. Trzeba być nie lada specem aby w efekcie uzyskać ostrość i jędrność. Dochodzi do tego trudność w pokonaniu połysku przez skaner. Wolałbym aby pocztówki były matowe, ale na takie nie natrafiłem.
2016-02-26 19:00:38 (10 lat temu)
esski
 
do Wacław Grabkowski: Eh... to nie wystawa w muzeum w stolicy skanerów i naburmuszonych yuppies. Skaner to skaner, zawsze to lepsze jak zdjęcie fotografii robione małpką lub kawałkiem szkiełka w aparacie telefonicznym
2016-02-26 19:14:16 (10 lat temu)
do esski : Też coraz rzadziej sięgam po skaner, ale nadal darzę go czymś podobnym do szacunku :) To dlatego, że przed laty brał dziesiątki pocztówek i warcząc przesyłał mi na monitor widoczki, które zdobyłem niemałym trudem na placu "Wróbla" :)
Nadal mam nadzieję na superskaner, który tak zeskanuje, że nie trzeba będzie wyostrzać itp.
2016-02-26 19:34:02 (10 lat temu)
ul. Wł Broniewskiego obok nr5
2016-11-14 20:30:24 (9 lat temu)
Czy ktoś rozpoznaje te domy?
2019-03-08 13:02:13 (7 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
To jest gdzieś przy Osiedlu Krzeptówki ale tam się tak bardzo zmieniło, że nie chce mi się szukać :) Tym bardziej, że domów stoi tam z 200 razy więcej :)
2019-03-08 13:29:39 (7 lat temu)
do Desperado: Skoor tak, to faktycznie, bez sensu, może ktoś sam rozpozna swój dom i napisze :)
2019-03-08 13:35:38 (7 lat temu)
Jazzek
 
do Desperado: Widok gór gdzieś z wysokości Nędzy-Kubińca, przypuszczam że między Salamandry a Pitoniówką. GSV tamtędy mało jeździło, więc albo badania terenowe trzeba wykonać, albo czekać na miejscowych.
2019-03-08 17:47:55 (7 lat temu)
do Jazzek: Mnie się wydaje, że to byłoby nieco za wysoko. Pojechałem Karpielówką, powyżej Osiedla Krzeptówki, i mamy z niej taką perspektywę. Giewont jest chyba jednak jeszcze zbyt daleko :) A poza tym, obecnie jest tam tyle drzew, że trudno się przebić :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2019-03-08 18:27:02 (7 lat temu)
Na horyzoncie Babia Góra.
2020-04-03 15:43:13 (6 lat temu)
fantom
 
Jest obiekt: Giewont.
2021-09-14 10:49:15 (4 lata temu)
do fantom: Przypisane.
2021-09-14 11:38:56 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
29 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Szczyt Giewontu.
Zakopane. Kolejka na Gubałówkę na tle Giewontu. Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
1796
-
1890
1796
-
1905
1870
-
1905
1900-1902
1898
-
1914
1900
-
1914
1913
-
1919
1900
-
1939
1900
-
1939
1920
-
1935
1920
-
1935
Giewont (1894 m n.p.m.) na innych zdjęciach
1898
-
1934
1898
-
1940
1934
-
1950
1948
-
1968
1950
-
1968
1989
-
2009
1989
-
2019
2014
-
2019
2019
-
2021
2020
-
2021
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet