| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1415następna
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-02-06 08:22:03 (3 lata temu)
Niestety tego kawałka toru już nie ma albo został przykryty pod warstwą betonu/płyt betonowych.

2023-02-06 08:26:26 (3 lata temu)
Lecz jakby pójść jakieś 50m dalej drogą w kierunku Mliicza natrafiamy na kolejną pozostałość. I jest nawet przepust nad rowem przy drodze.

2023-02-06 08:27:48 (3 lata temu)
do tramdriver: Tak, te bocznice widać na zdjęciu
2023-06-17 23:58:08 (3 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana
2024-03-14 08:53:32 (2 lata temu)
Dana
 
Z jakiego powodu zdjęcie przypisane jest też do kolejki folwarcznej?
2024-03-14 08:57:10 (2 lata temu)
do Dana : Zapewne ze względu na widoczne torowisko.
2024-03-14 15:43:17 (2 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do chrzan233 : No tak, właściwie tory to jedyny ślad po kolejce, jaki mamy na zdjęciach - dzięki :)
2024-03-14 17:52:15 (2 lata temu)
Michał Kazimierski
 
+2 głosów:2
To nie jest Daszyńskiego. To jest ulica 1 Maja, po prawej dom nr 37. W tle zakłady bawełniane (już nie istnieją).
2025-10-30 23:03:32 (7 miesięcy temu)
do Michał Kazimierski: Widzę, że dubel cały czas wisi. Które datowanie jest bliższe prawdy?
2026-01-01 22:05:38 (5 miesięcy temu)
Michał Kazimierski
 
+2 głosów:2
do da signa: 1912
2026-01-01 22:10:46 (5 miesięcy temu)
monx
 
Czy ktoś wie, dlaczego wskaźniki W4 stawiano na tej linii przed jej remontem tuż przed przejazdami? Przecież tam przed remontem nie było ruchu osobowego.
2025-12-09 12:04:12 (6 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do monx: W4 nie zawsze ma związek z ruchem osobowym. Stosowany może być też w innych sytuacjach, na przykład gdy 50m za przejazdem lub przejściem ustawiony jest semafor to wskaźnik można przed tym przejazdem ustawić - w takim przypadku pociąg ma sie zatrzymać przed W4 jeśli semafor wskazuje sygnał nie zezwalający na jazdę, unikając zablokowania przejazdu.
2025-12-09 17:03:25 (6 miesięcy temu)
Kuba
 
mi budynek znajdujący się na wprost od autora zdjęcia wygląda na jednostanowiskową lokomotywownię
widać nawet miejsce po wrotach
najprawdopodobniej gdzieś w pobliżu była mała ręczna obrotnica
2023-01-03 21:43:05 (3 lata temu)
do Kuba: Lokomotywownia to pewnie za dużo powiedziane (biorąc pod uwagę rodzaj trakcji - krowiej?) ale ciekawe spostrzeżenie - to mógł być budynek w którym naprawiano wagony bo one raczej nie stacjonowały w osobnym budynku tylko pod chmurką.
2025-08-28 00:24:22 (10 miesięcy temu)
Licho
 
To tu powinno być przypisane, a nie do map:
Choć przydało by się rozdzielić ten most na kilka obiektów.
2023-03-28 17:39:15 (3 lata temu)
max
 
do Licho: Ten most po lewej na górze to chyba most wąskotorówki przy Moście Widawskim.
2023-03-29 20:22:10 (3 lata temu)
do max: Masz rację. Jest nawet napisane, że wąskotorowy.
2023-03-29 20:28:41 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Desperado: I własnie dlatego należałoby uporządkować ten obiekt, bo mamy tam cztery mosty (stary most drogowy, nowy most drogowy, most wąskotorówki i most tymczasowy).
2023-03-29 23:08:53 (3 lata temu)
do Licho: Ja tego nie dam rady :)
2023-03-29 23:18:28 (3 lata temu)
Licho
 
do Desperado: To dla wrocławian zadanie.
2023-03-29 23:23:45 (3 lata temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
No niestety - znowu jakiś geniusz partolenia ciekawych pomysłów zrobił jak zwykle: i
2024-06-21 02:05:27 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+4 głosów:4
Jak widać po raz kolejny, ktoś poszedł na łatwiznę - zamiast zachować oryginalny rozstaw zachowanego torowiska, położono dwa fragmenty uciętych szyn, bez zachowania nawet pozorów równoległości :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-06-21 01:58:24 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
Święty Jacku z pierogami - kto popełnił tą masakrę?
2024-06-21 07:15:52 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
Z toru zrobiono dwa kawałki żelastwa. Tak ten tor nie wyglądał - - nie ta kostka, nie takie ułożenie kostki, fatalnie ucięte szyny - powinny być ucięte równolegle, brak kawałka szyny który osłania rowek. Niestety wiele osób myśli że najlepszy sposób na zachowanie toru dla potomnych to wyłupanie go i ułożenie go po nowemu - moim zdaniem już lepiej żeby taki tor trafił na złom niż miał oszukiwać ludzi, jak ten którego w tym miejscu w takiej postaci nigdy nie było. Nie same szyny są najważniejsze tylko również ich otoczenie. ... no i powstają takie dziwolągi, ten będzie drugi do kolekcji -
2024-06-21 13:20:32 (2 lata temu)
do zygmunt_ra: One są mniej więcej równoległe. Można to sprawdzić licząc kostki na odcinku między punktami przecięcia szyny z jedną i druga stroną rzędu kostek. Co do rozstawu nie wypowiadam się, bo nie wiem, jaki być powinien, ale sam pomysł przesunięcia o 1/3 długości tych szyn z zakrzywionymi końcówkami już kłóci się z intencją, bo nie kojarzy się to z normalnym torowiskiem, a raczej z jakimś tworem artystycznym. I czy to już jest całkiem wuykończone?
Rozstaw wynosił 750 mm w osiach szyn - sprawdziłem. Jeżeli to sa kostki 20x20, to rozstaw jest zbliżony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-06-21 12:09:32 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Okropieństwa jakieś - a akurat na pl. Solidarnościj mogli sobie darować bo przecież jest jeszcze kawał zachowanego oryginalnego torowiska po tej dawnej liniii na Rybackiej i pl. św. Mikołaja.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-06-23 23:25:38 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Dokładnie tak, w dodatku tory są wyżej niż jezdnia a przecież były niżej :) A wracając do tego zdjęcia - dwie dawne szyny otoczone kostką brukową tak że się kostka prawie styka z szynami to już nie jest tor. W dodatku nikt nigdy nie układał w ten sposób kostki między szynami. Jeżeli nie dało się zachować tego toru tam gdzie był przed remontem to powinni go ułożyć w miejscu w którym przebiegał i tam gdzie jest np. trawnik lub chodnik i odtworzyć kawałek jezdni lub jeżeli tor oryginalnie był w ziemi to po prostu zostawić go w ziemi! W dodatku dlaczego w chodniku jest jeden tor a nie dwa? Przecież pierwotnie były dwa -
2024-06-24 11:04:55 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
W tym fragmencie - oryginalny rozstaw torowiska poległ w walce z niechęcią wykonawcy do cięcia płyty chodnikowej.
2024-06-21 02:01:09 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: A gdzie drugi tor? Przecież tu były dwa Jeżeli nie mieli oryginalnych szyn to w hucie by dorobili - chyba że 10m szyn kosztuje kilka milionów złotych. Oprócz tego lewa szyna jakoś dziwnie skręca w prawo w oddali.
2024-06-24 11:07:39 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Lewa ze żłobkiem (chyba), prawa bez. Kpina do kwadratu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kpina
2024-06-24 12:27:00 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do blaggio.: A 100m od tego miejsca wyłupali kawałek starych torów na placu Strzeleckim - te miały żłobek, równie gruby co ten tor wąskotorówki - - nie można było ich użyć? Ktoś zobaczy że to tor tramwajowy a nie kolejowy? Pewnie nawet identycznie wygląda. Jedyne co może dobrze robili to rozstaw ale to trzeba będzie sprawdzić na miejscu.
2024-06-24 14:02:50 (2 lata temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Ale przecież były zostawione te oryginalne tory, wraz z oryginalnym rozstawem - wystarczyło je wpleść w kostkę mniej więcej w tym miejscu gdzie były wcześniej ułożone. To jednak wykonawców zdecydowanie przerosło jak widać na załączonych obrazkach.
2024-06-28 00:35:06 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: I to we Wrocławiu?! Po prostu nie chce się wierzyć. Przecież tam wykonawcy koszą kasę nie z tej ziemi, i żeby nie dało się wyegzekwować od nich takich rzeczy. Niesamowite. To jest Polska właśnie. :-(
2024-06-28 00:56:38 (2 lata temu)
StaSta
 
Omyłkowo wrzuciło mi się zdjęcie jazu na rzece Prądni do Radomia, budynku adm. Nie bardzo wiem, jak sobie z tym poradzić:(
2024-11-20 21:22:26 (rok temu)
StaSta
 
Dziękuję:)
2024-11-20 21:35:09 (rok temu)
do StaSta: U góry naciskaś obcjie edituj, w oknie editora naciskaś obcjie Browse, i potem juź tylko podmnieniaś na wlaściwe ☺☺☺
2024-11-20 21:25:19 (rok temu)
pawulon
 
do StaSta: A gdzie ta rzeka jest, bo google jej nie zna?
2024-11-20 21:28:38 (rok temu)
StaSta
 
do pawulon: W Rudzie Milickiej.
2024-11-20 21:33:02 (rok temu)
pawulon
 
do StaSta: Tak, już masz przypisane ;-)
2024-11-20 21:35:27 (rok temu)
pawulon
 
do StaSta: A ja jej szukałem pod Radomiem ;-)
2024-11-20 21:36:03 (rok temu)
Pokaż na mapie
142 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Wąskotorowe - obiekty i wydarzenia
Wąskotorowe w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet