Czy masz jakiś dowód, który ostatecznie potwierdziłby ten adres, czy to tylko przekonanie, że to ten adres? Bo mam pewne wątpliwości co do tej lokalizacji... Przy okazji mam pytanie: jesteś członkiem grupy Łódzki Wehikuł Czasu?
z dachem jednospadowym (sufit musiał byc płaski). Sam z resztą przypominam sobie z dawnych czasów, że wnętrze "Świtu" było niższe w porównaniu do tego. O ile wiem, to w "Bajce" też był magazyn, później przekazany żydom na dom modlitwy.
do Brelik: Teraz przy okazji postanowiłem jeszcze raz zidentyfikować to zdjęcie. Moje wcześniejsze przypuszczenia potwierdziły się. To zdjęcie jednak przedstawia wnętrze kina "Bajka" na ul. Franciszkańskiej 31, nie kina "Świt". Postanowiłem przejrzeć zdjęcia pobrane dawno temu z archiwum Yad Vashem i odszukałem te z domu modlitwy, który istniał w tym kinie. Widać tam w tle te same draperie w charakterystyczne pasy. W związku z tym zmieniłem przypisanie zdjęcia.
do nyskadolniak:
W lewym dolnym rogu coś jakby Syrena... A może Octavia? W każdym razie coś, co wygląda na lata 60-te. I te słupki biało-czerwone - w latach 50-tych moim zdaniem ich jeszcze nie było.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
do yani: :))) Przecież tam nic nie widać. Ale jeśli może to być Octavia, to równie dobrze może być Spartak (w PRL 57+), a jeśli Syrena, to 58+ spokojnie.