| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Lubelskie - zdjęcia niezidentyfikowane

2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
To nie są chyba Niemcy, może Węgrzy?
2016-08-10 15:26:54 (9 lat temu)
vigo
 
do MichałLew: To są żołnierze Wehrmachtu w mundurach drelichowych (Drillichanzug):
2016-08-10 18:16:21 (9 lat temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do vigo: To nie są żołnierze Wehrmachtu. To są żołnierze Todt / RAD regularne oddziały pracownicze, budowlane. Zamiast gapy na czapkach mają stylizowana łopatę ze swastyką. Łopatę na czapce widać dokładniej na czapce - furażerce tego dowódcy stojącego w mundurze. Szeregowi żołnierze są ubrani w mundury robocze - białe, aby nie niszczyć bojowych mundurów. Żołnierze ci wykonują jakieś prace a kilku z prawej strony ma nawet założone fartuchy robocze.
2026-05-20 07:59:57 (miesiąc temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
gdzie tutaj architektura? wg. mnie kosz
2020-09-12 00:24:27 (5 lat temu)
yani
 
Uważam jak esski - powinno zostać.
Architektury nie ma, ale są polskie drogi.
2020-09-12 02:15:18 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Dobrze, że przynajmniej samochód łatwy do rozpoznania - francuski Delahaye Type 87 - produkcja 1921-28.
2025-03-05 23:54:34 (rok temu)
esski
 
+2 głosów:2
do ylooC: Z identyfikacją miejsca mogę się, acz niekoniecznie - zgodzić... FP to nie tylko, oj nie tylko architektura... Nie od dziś, nie od wczoraj... To także fotopolskie samochody, tramwaje, wózki, fotopieski, składy pociągów, i jakże często wklejane : fotopolanie w akcji czy pamiątki z organizowanych lokalnych imprez.
2020-09-12 01:51:56 (5 lat temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do yani: Ja też uważam jak yani ... Jest samochód i tablica rejestracyjna która można rozszyfrować ... z yani'm ocieplam ostatnio stosunki ...
2025-03-05 23:16:24 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Auto jako przedmiot mobilny mogło zostać sfotografowane wszędzie.... tablica mówi gdzie mieszkał właściciel a nie gdzie została fotografia wykonana. Więc kula w płot...
2025-03-05 23:36:21 (rok temu)
do ylooC: A gdzie ja napisałem że samochód z tablicą rejestracyjną z miasta "x" musiał byc sfotografowany w mieście "x" ... ? Przeczytaj raz jeszcze - proszę - co ja napisałem i co mi zarzucasz ... Nie pierwszy zresztą raz w ciągu ostatnich dwóch dni ...
2025-03-06 06:37:44 (rok temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Napisałeś: "Jest samochód i tablica rejestracyjna która można rozszyfrować"...
Nie ma co rozszyfrowywać, bo to lubelskie i tak jest przypisane, a samochód mogł się znajdować wszędzie, nawet poza Polską, co nie oznacza, że upieram się przy usunięciu zdjęcia.
2025-03-06 06:51:19 (rok temu)
To nie jest Zwoleń
2020-05-14 20:01:00 (6 lat temu)
Przenoszę do Polska nn
2024-03-23 15:05:52 (2 lata temu)
Zgredu
 
+1 głosów:1
To nie jest Sandomierz na 100 % Brukowane drogi to raczej były tylko przy starówce.
2024-09-22 03:39:08 (rok temu)
4elza
 
Odpisałam od Sandomierza.
2024-10-02 07:44:29 (rok temu)
nukebro
 
do Zgredu: Mnie też wydaje się, że to nie jest Sandomierz. Pewnie jakieś okolice, może Świętokrzyskie, może Lubelskie...
2024-09-22 09:05:55 (rok temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
2019-05-21 16:18:57 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Fotopudel ;-)
2019-05-21 16:49:30 (7 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Fotopiesek ;)
2019-05-21 16:49:37 (7 lat temu)
Kazimierzanka
 
+1 głosów:1
Jeśli to Kazimierz Dolny... Mnie się kojarzy z ul. Lubelską. Po prawej stronie były kiedyś szklarnie, a obecnie stoi budynek Przychodni.
2019-05-30 18:38:50 (7 lat temu)
Jacy
 
Podmienione na większe a dubel usunięty
2024-10-01 21:36:41 (rok temu)
do Jacy: dzieki, oba dopisane.
2019-05-21 16:44:36 (7 lat temu)
do Jacy: Z całą pewnością nie jest to ul. Krakowska, która nigdy nie miała nawierzchni asfaltowej. Moim zdaniem w ogóle nie jest to Kazimierz Dolny.
2019-05-21 22:37:11 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Najczęsciej footgrafowany Fotopies :)
2019-05-21 17:05:14 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do da signa: Pies pani fotograf ;-)
2019-05-21 17:22:01 (7 lat temu)
do Wincenty Miros: No to szukamy dalej.
2019-05-22 07:31:09 (7 lat temu)
Jacy
 
do da signa: Rzeczywiście nie zwróciłem na to uwagi. Szukam dalej :)
2019-05-22 10:11:05 (7 lat temu)
do Kazimierzanka: Na Lubelskiej tez nie ma asfaltu.
2019-05-30 18:45:21 (7 lat temu)
Kazimierzanka
 
+1 głosów:1
do da signa: Asfalt z Lubelskiej został zastąpiony kostką kilka lat temu. Wcześniej był asfalt położony na tzw. "kocie łby", a chodnik był po jednej stronie ulicy.
2019-05-30 18:52:56 (7 lat temu)
do Kazimierzanka: Jeżeli to okolice przychodni to wydaje się,że dom ze zdjęcia nie istnieje.
2019-05-30 19:00:49 (7 lat temu)
Kazimierzanka
 
+1 głosów:1
do da signa: Dom widoczny na zdjęciu był rozebrany i przebudowany, ale nie pamiętam kiedy. W miejscu, gdzie widać drzewo (po prawej stronie za bramą) stoi obecnie nowy dom.
2019-05-30 19:07:53 (7 lat temu)
do Kazimierzanka: Czyli mogę przypisac zdjęcie do ulicy Lubelskiej?
2019-05-30 19:29:04 (7 lat temu)
fantom
 
do Kazimierzanka: Przy budynku przychodni ulica Lubelska biegnie prosto, a na zdjęciu mamy ewidentny łuk w prawo.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2019-05-30 20:17:24 (7 lat temu)
Kazimierzanka
 
+1 głosów:1
do fantom: Na ulicy Lubelskiej jest zakręt w prawo przy szkole. Wcześniej jest obniżenie ulicy. Szkoły z tego miejsca nie widać, ponieważ zasłaniają ją drzewa. Kiedyś przy murze dzielącym boisko szkolne od ulicy rosły wysokie topole.
2019-06-01 17:18:17 (7 lat temu)
Jacy
 
+2 głosów:2
Tu jest napisane, że to kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w miejscowości Witomino. Włączenie Witomina w granice Gdyni, nastąpiło 1 kwietnia 1933 roku:
2025-01-06 19:23:05 (rok temu)
Jacy
 
W linku jest podany inny rok zdjęcia i zbiór z którego pochodzi
2025-01-06 19:26:59 (rok temu)
beznik
 
2025-01-06 19:57:21 (rok temu)
Leośś
 
do Jacy: Przyznaję, że jestem zdezorientowany. O ile Pomorze lub Pomorze Zachodnie nie byłyby wykluczone w tym przypadku, to informacja o zbiorach z których pochodzi zdjęcie jest kompletnie zaskakująca. Jest to skan foto z bardzo głębokiej szuflady i nigdy bym nawet nie pomyślał, że może być to jedna z kilku odbitek.
2025-01-06 22:29:03 (rok temu)
Leośś
 
do beznik: I rzeczywiście... To: zdecydowanie nie wygląda na ten sam obiekt w tej samej okolicy.
2025-01-06 22:35:06 (rok temu)
do Leośś: Jeden z komentarzy pod artykułem " Przepraszam że się wtrącę ale chyba chodzi o kościół ze strony autora tam jest zdjęcie kościoła murowanego z Wielkiego Kacka taki biały gdzie na fotografii jest dużo ludzi, kościół na Witominie to jest ten drewniany który został spalony podczas wojny a odbudowany po wojnie."
2025-01-06 22:41:45 (rok temu)
Leośś
 
do da signa: Jeśli komentarz sugerował ten kościół: to niestety nie jest to wyjaśnienie zagadki.
2025-01-06 22:59:49 (rok temu)
beznik
 
do Leośś: Nie jest też żadnym innym z sugerowanej okolicy. Skąd są twoje informacje o miejscu ( lubelskie ) ?
2025-01-06 23:06:43 (rok temu)
Leośś
 
do beznik: Taki był domysł. Wydawało się najbardziej oczywiste wskazać na okolice Zamościa, bo foto znajdowało się w towarzystwie innych zdjęć (kilka obecnych na FP) co do których nie ma żadnych wątpliwości.
2025-01-06 23:17:25 (rok temu)
beznik
 
do Leośś: "Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w 1938 roku. Fot. ze zbiorów Zdzisława Tony Czarneckiego." Ciekawe, że Pan Czarnecki ur. w 1945 w Gdyni miał to samo :)
2025-01-07 00:12:23 (rok temu)
Leośś
 
+2 głosów:2
do beznik: "Ciekawe" to za mało powiedziane. Specjalnie przejechałem trochę kilometrów żeby się upewnić czy to przypadkiem mi coś się nie pomyliło, ale nie. Jest to oryginalne foto, odbitka wykonana metodą charakterystyczną dla tamtych dekad i jest częścią zbioru który z Gdynią nie wydawał się mieć nigdy nic wspólnego:


Nie próbuję nawet zgadywać jak i kiedy odbitki trafiły zarówno tutaj jak i do Pana Czarneckiego i wielka szkoda, że nie mam praktycznie żadnej możliwości dobrnąć dalej do historii tego zdjęcia,
2025-01-12 16:08:38 (rok temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
do Leośś: Spokojnie 😉 potrzeba trochę czasu...
2025-01-12 16:29:41 (rok temu)
ZPKSoft
 
2023-06-10 15:47:54 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Dół na środku - Hrebenne.
2023-06-10 16:53:56 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
I sami mężczyźni ?
2024-07-19 11:50:31 (rok temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
2025-10-04 16:51:55 (8 miesięcy temu)
Askofer
 
Tak , na biedzie zarabia się najlepiej.
2025-10-05 17:37:34 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+5 głosów:5
do ZPKSoft: Może leczył prostatę :)
2024-07-19 11:53:10 (rok temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
do Jacy: To to samo miejsce:
2025-10-04 18:50:43 (8 miesięcy temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Faktycznie! 🤭
2025-10-04 21:45:06 (8 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Nie "polski radiowóż wyborczy Kuebelwagen" , tylko ew. samochód-radiostacja Polski Fiat 508 Łazik (ten z prawej).
2025-09-24 18:01:48 (9 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
@Maciek1272 - nie potrafisz poprawić opisu, czy po prostu Ci się nie chce?
2025-09-25 13:13:39 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Zabudowa wyklucza lubelski Rynek, to jakieś małe miasteczko lub wieś.
2025-09-24 18:12:19 (9 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Przeniosłam do nn
2025-09-24 21:35:12 (9 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Pod zdjęciem jest opis, że to dzień targowy w Lublinie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2025-09-24 18:15:27 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do da signa: Czyli rynek jako targowisko a nie Rynek ;-)
2025-09-24 18:19:13 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
do da signa: Na Odkrywcach jest też: "Foto polnische Bauern Straße in Kielce Polen"
2025-09-24 18:19:50 (9 miesięcy temu)
do Woj11: Na zalinkowanej przez Maćka stronie slajdy z tą samą datą są robione w okolicach Puław.
2025-09-24 18:28:36 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do da signa: Ktoś inny na tej samej stronie czarnobiałe wersje kilku zdjęć wstawionych przez Maćka umieszcza w części dotyczącej świętokrzyskiego
2025-09-24 18:41:36 (9 miesięcy temu)
do Woj11: Najlepiej byłoby znaleźć bezpośrednio na ebayu. Tylko czy jeszcze są, po 6 latach?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-09-24 18:49:42 (9 miesięcy temu)
31 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Zamojska wieś . Fotografia pochodzi z zakładu "Fotocentrala" przy ul. Żeromskiego. Odbitka z przynoszonych przez Niemców do wywoływania negatywów.
To jest niemal na pewno jezioro Zagłębocze (w powiecie łęczyńskim, w gminie Ludwin) albo któreś z sąsiednich, ale nie dam sobie za to uciąć głowy. Lato prawd...
1914-1915
1914-1915
1910
-
1916
1914-1915
1914-1915
1910
-
1916
1914-1915
1914-1915
1914
-
1915
1914
-
1920
1914
-
1920
1928
-
1935
1928
-
1936
1935
-
1939
1938
-
1940
1938
-
1940
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet