To aby nie jakaś odlewnia żeliwa? Tu się leje do masy formierskiej w skrzyniach formierskich - te iskry nad formą - to nie może być szkło.
Może to Pioma?
da signa (2026-06-21 04:42:57)
Źródło zdjęcia pisze, że to Pioma. a zalinkowana powyżej strona - Hortensja. Kto się pomylił?
yani (2026-06-21 09:16:11)
Teraz przypisanie prawidłowe.
Jarosław Dubowski (2026-06-21 10:39:26)
Pomylił się ten co połączył zdjęcie z hutą szkła...
zbudowany w latach 1512-1519 przez mistrza Benedykta z Sandomierza na polecenie Zygmunta I Starego. Jest to budowla w stylu kamienicy renesansowej z cegły i piaskowca...