| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 103 Trzebinia – Skawce
0km
000m
4km
756m
12km
103m
14km
260m
19km
400m
23km
521m
24km
280m
37km
772m
38km
440m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
augiasz
 
Podmiana na większe
2017-10-16 20:50:40 (8 lat temu)
Ryszard Kumorek
 
+1 głosów:1
Dawno nie wchodziłem na stronę i dopiero dzisiaj zauważyłem,że jakiś "dobry duch"zmienił przypisanie. Zawsze mam z tym kłopoty,zwłaszcza z kilometrażem i nr linii. Dzięki!
2011-11-19 23:33:20 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
Bardzo pokrętny opis. Rozumiem, że sfotografowany most drogowy był mostem kolejowym z rozebranej w 1988 r. linii kolejowej. Czy most został przeniesiony (co mało prawdopodobne), lub czy miejsce dawnego toru zajęła widoczna szosa?
2012-01-06 22:16:58 (14 lat temu)
Ryszard Kumorek
 
+1 głosów:1
Miejsce dawnego toru zajęła widoczna tu szosa.Reszta jest tak,jak napisałeś.Opis zmieniłem.
2012-01-06 22:31:54 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
To i nazwę obiektu bym zmienił bo teraz jest to most drogowy. W nawiasie można dodać "dawny kolejowy").
2012-01-06 22:35:58 (14 lat temu)
Czyli docelowo droga oraz most do likwidacji?
2012-01-07 09:11:12 (14 lat temu)
Niestety. Oba obiekty leżą na terenie przyszłego zalewu,muszą zniknąć! To nieuniknione! Dlatego staram się-choć nieudolnie-sfocić co się da.
2012-01-07 17:34:03 (14 lat temu)
Ryszard Kumorek
 
+4 głosów:4
Dnia 27 listopada 2014 most ostatecznie zakończył swój żywot: .
2014-11-28 16:36:19 (11 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do Ryszard Kumorek: ...dobrze,że udało Ci się jeszcze go "zachować" na zdjęciach ! Inaczej "przepadłby" bezpowrotnie.
2014-11-29 10:34:05 (11 lat temu)
do legion: Taki był mój świadomy cel z chwilą, kiedy dowiedziałem się o planowanym przeobrażeniu terenu w związku z budową zapory i powstaniu sztucznego jeziora. Żałuję tylko, że mnie tam nie było.
2014-11-29 13:39:46 (11 lat temu)
do Ryszard Kumorek: Coś to wyburzenie nie za bardzo się udało.
2014-11-29 13:45:56 (11 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Nie wiem, czy to było świadome zamierzenie minerów, czy rzeczywiście coś się nie udało. Faktem jest, że most przestał pełnić swą rolę. Nie będę ukrywał, że poruszyło to mną bardzo mimo, iż zdawałem sobie sprawę, jaki czeka go los. Mieszkając tu "trochę" i przemierzając trasę do Krakowa, a także do Wadowic (tak, tak!) dziesiątki, a może nawet setki razy w ciągu tych lat, miałem wrażenie, że tak będzie zawsze. Trudno się teraz przestawić na "nowe"...
2014-11-29 19:38:20 (11 lat temu)
jochen
 
+3 głosów:3
Ulica zwana Dworcową a nie Dworcowa, nieznanego komunisty od przydworcowych ulic :)
2020-01-13 21:42:46 (6 lat temu)
do jochen: Nie rozumiem:(
2020-01-13 21:46:32 (6 lat temu)
jochen
 
Ogonek. Popraw proszę na: "Most kolejowy nad ulicą Dworcową"
2020-01-13 21:50:43 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do jochen: Tak naprawdę to wiadukt kolego jochen - koryguj całość jeśli taki detalista z Ciebie
2020-01-13 21:53:14 (6 lat temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
do jochen: Tylko że to jest wiadukt a nie most. Dopis: O spóźniłem się :-/
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2020-01-13 21:54:33 (6 lat temu)
jochen
 
+2 głosów:2
ylooC plusik dla Ciebie :)
2020-01-13 21:54:57 (6 lat temu)
ylooC
 
do jochen: Poprawiłem, a ktoś dopisał linie kolejowe :)
2020-01-13 21:58:35 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Gandalf: Oj tam - ważne że Dworcow zadowolony
2020-01-13 21:59:13 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Piękna sygnalizacja, chyba jeszcze z austriackich czasów.
2020-01-14 22:16:50 (6 lat temu)
Leszek M.
 
+1 głosów:1
Najciekawszym elementem zdjęcia jest komin przemysłowy. Tam była stara kotłownia Rafinerii Trzebinia, po wojnie przerobiona na nastawnię PKP.
2020-12-17 10:48:53 (5 lat temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do Leszek M.: może warto utworzyć osobny obiekt? A ten wyścig miał miejsce 6 czerwca, opisany w "Raz Dwa Trzy" nr 23/60 z 1932 r.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup
2024-11-06 11:53:48 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Dla wnętrz budynku dworcowego założyłam podobiekt i przeniosłam tam zdjęcia.
2026-05-29 09:57:01 (29 dni temu)
Dworzec kolejowy.
2020-07-09 07:52:52 (5 lat temu)
do ritterswalder: Dzięki.
2020-07-09 08:40:06 (5 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Ładne zdjęcie, aczkolwiek należałoby przypisać je do obiektu dworca, nie stacji.
2025-02-08 08:30:54 (rok temu)
polskup
 
do 4elza: A czemu? Przecież dworzec jest elementem stacji. A zwłaszcza budynek na pierwszym planie, który dworcem nie jest, a prawdopodobnie kolejowym budynkiem mieszkalnym, czyli mieszkaniem służbowym dla pracowników kolei.
2025-02-08 08:35:47 (rok temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do 4elza: Obiektu dworca nie ma.
2025-02-08 10:39:12 (rok temu)
4elza
 
do polskup: Zgodnie z art. 4 pkt 53 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 1984, z późn. zm), stacja kolejowa /pasażerska to obiekt infrastruktury usługowej. Obejmuje ona dworzec kolejowy wraz z infrastrukturą umożliwiającą pasażerom dotarcie do peronu, pieszo lub pojazdem, z drogi publicznej lub dworca kolejowego, natomiast
dworzec kolejowy to obiekt budowlany lub zespół obiektów budowlanych, w których znajdują się pomieszczenia przeznaczone do obsługi podróżnych korzystających z transportu kolejowego, położony przy linii kolejowej.
Wobec czego przyjęto na fp zasadę, że dworzec stanowi podobiekt stacji kolejowej, przy której się znajduje.
2025-02-08 14:11:16 (rok temu)
4elza
 
do piotr brzezina : To trzeba założyć.
2025-02-08 14:11:35 (rok temu)
polskup
 
do 4elza: Jasne, właśnie to napisałem, tylko w mniej urzędowy sposób :) Bardziej dziwi mnie, że przyporządkowanie do stacji jest błędne, skoro widać z tej stacji więcej niż dworzec, a co więcej, dworca widać tylko pół, bo jest zasłonięty innym budynkiem stacyjnym. Nie miałbym wątpliwości, gdyby chodziło o przypisanie również do dworca, ale nie wiem, dlaczego "nie stacji".
2025-02-08 14:18:04 (rok temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do 4elza: Po pierwsze nie jestem administratorem, . po drugie kto będzie przenosił zdjęcia Pani ..
2025-02-08 14:19:42 (rok temu)
4elza
 
do polskup: Przypisanie do stacji (jako takiej) byłoby właściwe gdyby na zdjęciu były widoczne inne fragmenty infrastruktury, np perony, torowisko, etc.
2025-02-08 14:20:42 (rok temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do 4elza: Przepraszam, ze tak drążę, ale jestem zwolennikiem jednoznacznych i dobrze ułożonych reguł, a tutaj w dalszym ciągu nie widzę logiki. Z elementów infrastruktury stricte kolejowej widzimy przewody trakcyjne, natomiast elementem infrastruktury służącej do obsługi ruchu pasażerskiego są widoczne kryte wejścia do przejścia podziemnego. Widoczny na pierwszym planie budynek mieszkalny również jest elementem infrastruktury stacyjnej, gospodarczej, i nawet jeśli przestał pełnić tę funkcje obecnie, to takie było jego przeznaczenie historyczne.
2025-02-08 14:40:23 (rok temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Moim zdaniem budynek o adresie Piłsudskiego 8 powinien być tu głównym obiektem + znacznik na dworcu po lewej i stacji po prawej od niego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-02-08 14:44:56 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Prawda. Nie przyszło mi do głowy, że on ma swój numer i rzeczywiście takie salomonowe rozwiązanie jest w tej sytuacji idealne :)
2025-02-08 14:53:26 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Pozprzątane, doeditowane, dodany obiekt dworca...
2025-02-08 16:25:30 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: Dopóki obiekt pierwszoplanowy nie został zidentyfikowany przypisanie bezpośrednio do stacji było jak najbardziej uzasadnione. Argumenty przez Ciebie użyte powinny być wystarczające.
Gdyby to było inne ujęcie, na którym oprócz budynku widać byłoby więcej terenu wokół, to przypisanie do stacji nadal byłoby uprawnione jako drugie.
2025-02-08 18:08:39 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Przypisałem budynek też do stacji, bo jest na jej terenie.
2025-02-08 18:20:22 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Ok..i dobrze..
2025-02-08 19:17:21 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Wlaśnie mam pytanie, od dluźszego czasu się (automaticznie) troche inaczej przypisują zdjięcia ogólnopolskich obiektów jak linie kolejowe, rzeky (tz. mosty i kladky) kościóly drewniane itd zapisują przez nieuwage dodawających, czy niewiedzy o nowym systemu wybierania przypisań tak jak to zdjięcie powyźej. Teraz wlaśnie "zprzątam" zdjięcia Stacji kolejowej Wadowice i Dworca kolejowego, i zauwaźylem źe wlaśnie to zdjięcie jest przypisane do samej linii kolejowej i nie do Wadowic. Naprz. to zdjięcie przyisalem do Wadowic więc mamy reagować i poprawiać czy mamy zostawiacz tak jak jest przypisane, tz. tylko do linii kolejowej ???
2025-02-08 16:36:16 (rok temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: Codziennie poprawiam ich sporo, przy zdjęciach użytkowników z krótkim stażem, dla których może to być problemem. Był już apel do szanownego grona użytkowników o sprawdzanie ścieżki przypisań jaka się pojawi pod zdjęciami ale większość najwyraźniej pominęła tę sprawę. Przyznaję, że sama nie od początku zaistnienia owej opcji dokonywałam weryfikacji na własnych zdjęciach więc jestem w stanie zrozumieć innych ;-) Dobrze by było ponownie nagłośnić problem, bo pojawiająca się ścieżka z linią kolejową czy zbiorem kościołów, krzyży pokutnych itp. nie wskazuje oglądającym miejsca danego obiektu. Administratorom takie poprawianie zajmuje mnóstwo czasu.
2025-02-08 16:56:40 (rok temu)
polskup
 
do ZPKSoft: Uczę się tego powoli, to znaczy nabieram nawyków, żeby sprawdzać. Wydawało mi się, że jeżeli istnieje jakiś obiekt, to on ma już wszystkie przyporządkowania i znaczniki. A okazuje się, że tak nie jest. Inna sprawa jest taka, że obiekty kolejowe i rzeczne w jakimś sensie są już zlokalizowane i ustalenie adresu bywa trudne. I pozostaje albo nie dodawać zdjęcia wcale (co często robię), albo ryzykować podanie którejś z niejednokrotnie sprzecznych ze sobą na różnych mapach informacji.
A tak z innej beczki: dlaczego st. Wadowice wylądowała w Kozach?
2025-02-08 17:06:48 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Wydaje mi się, że to teoretyczne ułatwienie umożliwiające wybór przypisania już w momencie dodawania zdjęcia nie zostało dopracowane. Przedtem jeśli przypisanie do miejscowości takiego obiektu, jak stacja, było "odziedziczone", to automatycznie pod zdjęciem pojawiała się miejscowość. W tym nowym mechanizmie też to pierwszeństwo dla miejscowości powinno być zachowane właśnie ze względu na dość powszechną niewiedzę lub nieuwagę dodających zdjęcia. Dopóki to nie zostanie poprawione przez Neo problem będzie.
2025-02-08 17:23:46 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: O co chodziło z tymi Kozami, bo nie zrozumiałem?
2025-02-08 17:25:22 (rok temu)
do ZPKSoft: Dobra, będzie więc nadal "zprzątal. Niejest to zprawa tylko nowych, ale juź i starych kozaków ☺☺☺Poprostu nie kaźdy zauwaźyl źe doszlo do zmian w przypisaniach. I poczakamy jak będą reagowác i inni admini ☺ Dla mnie jest mniej roboty poprawić przypisanie, tz. ścieźke przypisań jak pisać komentarze pod dzięsiątkami zdjięć...☺☺☺
2025-02-08 17:25:36 (rok temu)
do polskup: Stacjia jest przypisana do Wadowic, sam ją tam dopisywalem godzine temu....
2025-02-08 17:26:43 (rok temu)
polskup
 
do vetinari: Teraz już tak, ale jak pisałem, to nie była. Podobnie w Kozach był jeszcze przystanek Krzemionki i chciałem to zgłosić, ale już jest dobrze w Bielsku-Białej. Zresztą tam trzeba w opisie przystanku Krzemionki poprawić.
2025-02-08 17:30:16 (rok temu)
do vetinari: Właśnie. Już na teraz trzeba nagłośnić sprawę, żeby sprzątania było mniej do czasu, gdy Neo zareaguje. Tylko jak to zrobić?
2025-02-08 17:31:35 (rok temu)
polskup
 
do blaggio.: Z kozami było tak, że przyporządkowanie st. Wadowice pod tym zdjęciem było: stacje Kozy (4). I dwie z nich już w Kozach nie są i dobrze.
2025-02-08 17:32:39 (rok temu)
do polskup: Dziwne, stacija byla przypisana tylko do linii kolejowych, godzine temu +- zprzątalem zdjięcia i segregowalem stacjie i dworzec. Niebylo tam źadne przypisanie do tej miejscowości Kozy, tego bym zauwaźyl w editorze....
2025-02-08 17:37:28 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: Założyłem wątek w tej sprawie na Forum technicznym. Może Neo zauważy.
2025-02-08 17:41:40 (rok temu)
polskup
 
do vetinari: Wierzę. A u mnie, tu gdzie mamy zdjęcie-miniaturkę, na szarym pasku, jest teraz napisane Wadowice, to było: Kozy. I w ścieżce przyporządkowań, tej mniejszym drukiem na ekranie dużego zdjęcia było stacje Kozy (4). A czy przystanek Krzemionki ktoś przerzucał z Kóz do Bielska Białej? Bo też z Kóz zniknął. I słusznie.
2025-02-08 17:42:23 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do polskup: Ahaaaa juź rozumiem, jedna z linii jest tak przypisana to juź raczej dla fachowca...ja tego niebędzie dotykal, bo bym namieszal....
2025-02-08 17:43:08 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Widze,poczekajmy na jego zdanie, mam wraźenie źe mu ten pierwotny pomysl zabral sporo czasu, i teraz kolejna poprawa...sam pomysl jest dobry, juź go uźylem przy innych zdjięciach, ale tutaj, przy obiektach ogólnopolskich, mamy naprawde wielky problem...
2025-02-08 17:45:24 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ważne, żeby informacja o tym dotarła do Neo, bo to już połowa sukcesu, a co do reszty, to już nie mamy na to wpływu.
2025-02-08 17:49:57 (rok temu)
do polskup: Linia kolejowa nie powinna być przypisana do jakiejkolwiek miejscowości i tu był popełniony błąd. Usunąłem te przypisania.
Takie przypisanie w ostateczności mogłoby być, gdyby linia lub łącznica położona była w obrębie jednego miasta. Wtedy nie kłóciłoby sie to z lokalizacją wszystkich jej podobiektów.
2025-02-08 17:56:27 (rok temu)
polskup
 
do blaggio.: Otóż to. Zauważyłem, że np. ulice "transmiejskie" są podzielone na poszczególne miejscowości. I tu mam pytanie odnośnie takich dużych obiektów. Może głupio, że w Wadowicach, bo problem dotyczy Torunia. Otóż: chciałem założyć obiekt pt. Poligon Artyleryjski. Obszar poligonu znajduje się na terenie kilku miejscowości, a chyba nawet powiatów. Niestety, obiekt Poligon już został założony na należnej do miasta części tego poligonu. Czy mam dorabiać łaty obejmujące poszczególne miejscowości wzdłuż granic administracyjnych, czy można jakoś założyć to jako jedną sztukę? Rozwiązanie patchworkowe jest trochę dziwne i powoduje wiele komplikacji (np. problem z przyporządkowaniem podobiektów, które leżą na samej granicy czyli nie wiadomo gdzie, bo granice są rysowane po różnej stronie drogi, na rozmaitych mapach).
2025-02-08 18:09:13 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: Taki obiekt jak najbardziej musi być jeden, tylko przypisany do kilku miejscowości. Czyli w tym przypadku trzeba to uzupełnić, a znacznik na mapie rozciągnąć na obszar faktycznie zajmowany. Po prostu ktoś zrobiła to mało starannie. I trzeba takie przypadki zgłaszać w komentarzu, by ktoś to poprawił. A wybór, którą miejscowość ujawnić w przypisaniu pod zdjęciem zależy wtedy od faktycznej lokalizacji tego, co tam widać. Jeśli chodzi o ten poligon, to może mogę pomóc.
Nie rozumiem tylko, co znaczy określenie "ulice transmiejskie".
2025-02-08 18:30:27 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: A ulice transmiejskie, czyli takie, gdzie jedna strona jest w jednej miejscowości, a druga w drugiej. Tu już nie ma wyjścia, taka ulica musi wystąpić w "dwóch osobach", bo ulica jest obiektem, który może mieć przypisanie tylko do jednej miejscowości. Wtedy zdjęcie ulicy trzeba przypisać do każdej z osobna jednocześnie.
2025-02-08 18:42:32 (rok temu)
polskup
 
do blaggio.: Zdarza się, że ulica wychodzi poza obszar miejscowości, do której należy. Widać to zwłaszcza przy zakładaniu nowej ulicy - "podpowiadacz" rysuje ją tylko do granicy miejscowości. Szanuję to podczas rysowania, bo rozumiem wagę problemu. Natomiast zdarza się, że ta sama ulica ciągnie się poza granice, czyli de facto na terenie sąsiedniej miejscowości. Musiałbym znaleźć przykład, a wypadł z głowy.
A z poligonem, to sprawdziłem, został narysowany obszar obozu na jakimś etapie historycznym jako nieistniejący. Narysuję go po całości według obecnych granic jako obiekt istniejący i wtedy poproszę o pomoc w decyzji, co z tym dalej. Może tak być?
2025-02-08 18:47:09 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do polskup: Miałeś taki przypadek ul. Widawskiej w Szadkowicach koło Szadku, że na OSM nazwa ta widniała jeszcze na odcinku drogi należącym do Wielkiej Wsi, ale to wynikało z czyjegoś błędu. Czy o taki przykład chodzi? Formalnie ulica musi kończyć na granicy miejscowości, chyba że jedna jej strona nadal należy do niej (ulica wzdłuż granicy). Nawet gdyby w sąsiednich wsiach była taka sama nazwa takiej drogi, to traktuje się ją jako dwie odrębne ulice.
Dobrze, to z poligonem zrób tak i zobaczymy, co z kolei zrobić z tym, co już jest.
2025-02-08 20:08:01 (rok temu)
polskup
 
do blaggio.: O, właśnie. Lepiej pamiętałeś ode mnie. Podobne błędy trafiają się nader często, mniejsze lub większe. Ulica przechodzi przez skrzyżowanie, czy nie - miałem dzisiaj taki problem w miejscowości Brdów w powiecie kolskim: Chodzi o to, czy ulica Jagiełły przechodzi na południową stronę skrzyżowania z ciągiem Kościelna - Braterstwa Broni, czy tam jest od razu Pl. Wolności. Założyłem, że nie przechodzi, bo numery nie przechodzą i na OSM nie przechodzi i założyciel PL. Wolności dociągnął go do tego skrzyżowania, ale na geoportalu przechodzi.
A poligon narysowany, wrzucę tam coś, z czym nie wiem co zrobić i tam się przenieśmy z dalszą rozmową :) Dzięki za pomoc.
2025-02-08 21:23:59 (rok temu)
do polskup: Jeszcze a propos Brdowa: ulica Jagiełły przechodzi, bo jej działka przechodzi, choć nie zawsze to musi być dowód 100 %. Czasem sprawdzam na GSV, może jakieś tabliczki są (tu nie ma), a plac ktoś zaznaczył sugerując się właśnie GSV (nie wierz Googlowi jak psu). ;-)
2025-02-08 22:02:28 (rok temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Zwykłem wierzyć geoportalowi, bo to wszak nasze, rodzime materiały geodezyjne i kartograficzne, ale też się mylą :P
Czasem dodając zdjęcie na FP przypomina mi się dowcip o rycerzu i smoku nad jeziorem. Rycerz poobcinał smokowi prawie wszystkie głowy, a smok tą ostatnią głową mówi: Coś ty, rycerz, zwariował, ja się chciałem tylko wody napić.
Tu jest podobnie. Chcę wrzucić jedno zdjęcie, ale jak się biorę do ustalania adresu, budynków na zdjęciu, a nie daj Boże jeszcze rzeka płynie, to potrafi godzina minąć :) Jeszcze jak zachował mi się track z wycieczki, to sprawa jest prostsza. Jeśli nie, zdarza się, że się właśnie dowiaduję, gdzie byłem :))
2025-02-08 22:13:56 (rok temu)
Pokaż na mapie
13 Dyskusji (ostatnia 29 dni temu)
Linia kolejowa nr 103 Trzebinia – Skawce - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 103 Trzebinia – Skawce w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet