| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linie kolejowe w województwie małopolskim
8
62
64
65
91
93
94
95
96
97
98
99
100
103
104
105
108
109
111
112
113
114
115
117
118
118
126
133
138
156
603
606
624
629
945
Więcej (2)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie małopolskim

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...149150następna
ylooC
 
+1 głosów:1
To nie jest most w Jędrzejowie, tylko most nad Sufragańcem koło Tumlina - przenoszę odpowiednio . Informacja ze skrzynki fotopolska.eu - Dziękujęmy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-01-28 20:15:41 (rok temu)
do ylooC: Wiesz coś więcej o tym moście?
2026-06-24 22:17:10 (3 dni temu)
ylooC
 
do Łukasz Sokołowski: Niestety nie, nie posiadam szerszych informacji nt. tego mostu.
2026-06-24 23:03:33 (3 dni temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Dla wnętrz budynku dworcowego założyłam podobiekt i przeniosłam tam zdjęcia.
2026-05-29 09:57:01 (29 dni temu)
JotDee
 
Dokładnie na peronie II.
2026-06-01 16:59:29 (26 dni temu)
...tam słyszałem, że się źródło podaje z tego fb, czyż nie ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Znam temat
2026-06-01 17:03:49 (26 dni temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Opisany jako most na Nidzie między Sobkowem a Miąsową:
Czyli byłby protoplastą tego:
Z opisu drogi kolejowej wiadomo, że most był drewniany, długości 420 stóp i znajdował się "na Dużej Nidzie pod Brzeźnem".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2026-06-12 04:56:16 (15 dni temu)
Sądząc po tych białych pasach na słupach wiaty to może być później...
2026-05-30 18:29:42 (28 dni temu)
polskup
 
Obecność na torze składu technicznego oraz ludzi, sugeruje jakieś prace wykończeniowe lub kontrolne. Most otwarto dla ruchu w styczniu 1885. Nie wiem, jaka była zima onego roku, ale na styczeń to nie wygląda.
2026-06-12 12:04:43 (15 dni temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do polskup: To jest przejazd pociągu z fotografem. On lata ze sprzętem, a reszta się nudzi. Data zależna od tegoż przejazdu, a nie od ukończenia mostu/trasy. Po prostu zależy, kiedy go wysłano w teren. Z pewnością miało to miejsce po otwarciu linii, ale czy były to tygodnie, czy miesiące, trzeba by szukać info w dokumentacji budowy. Dziwne jest jedna, że są dwa zdjęcia mostu. Bo to powyżej - to tradycja (na ogół pociąg stał na moście), ale to drugie, bez lokomotywy...? Kiedy i po co je zrobiono?
A co do źródła - ktoś od nas to wyciągał, czy ktoś z Rosji, żeby sobie powiesić na stronie?
2026-06-12 13:04:21 (15 dni temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do verbensis: Oba są z jednego zbioru. Niestety, ze skąpstwa czasu, nie notowałem żadnych metadanych, zwłaszcza jak tytuł zdjęcia był nazwą pliku. Mam jeszcze kilka innych fotografii. Sprawdzę, czy mamy, i jak nie, to wrzucę. Dobrześ mi to unaocznił - jeden lata z aparatem, a reszta się nudzi :) To zmienia postać rzeczy. Wiele lat temu grzebałem, gdzie się da, w poszukiwaniu dwóch tematów: map i kolejowych zdjęć archiwalnych. A teraz nawet nie wiem, z jakiego to zbioru i którego archiwum. Postaram się odtworzyć na podstawie map (czasem dawali znak wodny), choć Moskwa nie wierzy łzom.
2026-06-12 13:33:10 (15 dni temu)
do polskup: Jak byś miał coś z Małkini, Sokołowa Podlaskiego, Telaków, Kosowa, Siedlec - to się uśmiechnę. :)
2026-06-12 15:01:54 (15 dni temu)
polskup
 
do verbensis: Masz na myśli mapy czy pociągi? Straszny mam b... ałagan w tym swoim archeo :) Jak na coś trafię, to oczywiście. Ostatnio przykrość nam zrobiło Mapire, czyli Arcanum - w wersji darmowej stali się bezużyteczni. Mapy są zblurowane. Z atrakcyjnych rzeczy maja pierwsze zdjęcie józefińskie.
2026-06-12 15:31:25 (15 dni temu)
do polskup: Wszystko, co dotyczy linii z Małkini do Siedlec. Wiem np., że istniało zdjęcie parowozowni w Siedlcach (z XIX w.). Pewnie je mają gdzieś w archiwach w Rosji, ale jak na razie nie trafiłem...
Mapire chyba kiedyś wdepnąłem, ale nie znalazłem dla siebie nic ciekawego (w sensie - lepsze niż mogę znaleźć po naszych serwisach).
2026-06-12 15:35:26 (15 dni temu)
polskup
 
do verbensis: No tak, ale mapa topograficzna z 18. wieku aż po Bug... Bezcenne. A, i już znalazłem, skąd wziąłem to zdjęcie, choć nadal nie znam tytułu pozycji. Jak się okazuje rosyjska BN działa i jest dostępna. A był moment, i to dłuższy, że wszystko z domena .ru znikneło.
2026-06-12 15:55:58 (15 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Końcówka lat 60-tych. Moda, fryzury na Beatlesa
2026-06-15 12:31:34 (12 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Wygląda, że tak
2026-06-23 15:43:55 (4 dni temu)
Dana
 
do Woj11: Wszelkie wątpliwości rozwiane i zdjęcie opuściło "niezidentyfikowane", dzięki :)
2026-06-23 20:27:46 (4 dni temu)
Warto teź przypisać ten obiekt wiaduktu do linii kolejowej....
2026-06-23 17:38:08 (4 dni temu)
marjallo
 
+2 głosów:2
do vetinari: Oczywiście, że tak. Sprawdzałem linię i nie mogłem jej znaleźć a teraz jest. Dodany.
2026-06-24 14:50:12 (3 dni temu)
do marjallo: ☺☺☺
2026-06-24 15:24:24 (3 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Czołgi to Renault FT 17 i 7 TP
2026-06-25 21:56:34 (2 dni temu)
Pokaż na mapie
1492 Dyskusji (ostatnia 2 dni temu)
Linie kolejowe w województwie małopolskim - obiekty i wydarzenia
111
109
111 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet