| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Linie kolejowe w województwie podlaskim

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2223następna
Dana
 
+3 głosów:3
Fotopiesek;)
2021-10-14 08:28:09 (4 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Dworzec wypalony - zapewne 1915, nie później.
2025-12-03 16:10:49 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Stan z 1915 roku. Rosjanie wycofując się z miasta podpalili dworzec
2025-12-03 15:25:03 (6 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Mikrob
 
Niegdyś miasto wojewódzkie,a dzisiaj nie ma stacji kolejowej.
2019-03-25 09:04:16 (7 lat temu)
W 1968 roku przyjechałem tutaj na cwiczenia do jednostki wojskowej i zdziwiłem się że tu kończą się tory..
2024-07-06 11:02:59 (rok temu)
Joanna Syrenka
 
+5 głosów:5
14.06.2026 roku do Łomży wróciły regularne połączenia pasażerskie.
2026-06-15 22:12:55 (12 dni temu)
do Mikrob: Jak utworzono już to województwo Łomżyńskie to dopiero zorientowano się że jest to: pierwsze miasto wojewódzkie bez kolei.To był jeden z absurdów Gierkowskiej reformy, Jelenia Góra dziś płaci cenę nadmiernego rozwleczenia i wydłużenia po dołączeniu Cieplic, Sobieszowa i Maciejowej ( konieczność aby w ogóle mogła być miastem woj.) miasto ma ogromną długość kilometrów ulic do odśnieżania, długie są też trasy wszystkich innych służb komunalnych generujące dodatkowe koszty dojazdu, problemu takiego nie ma np. Legnica, jest pięknym kwadratem o 100 000 mieszkańców.
2019-03-25 09:53:16 (7 lat temu)
Mikrob
 
do Dariusz Łukasik: Nie wiem, czy Łomża nie jest ewenementem średnich polski miast. Według wiki ma ponad 60 tyś. mieszkańców. Czy jest drugie miasto w Polsce o porównywalnej liczbie ludności bez kolei?
2019-03-25 10:06:45 (7 lat temu)
do Mikrob: Na pewno jest, radosne, masowe wyłączenia linii kolejowych przez PKP na naszych terenach (woj. zachodnie)....To dawna "Kongresówka", nawet jako miast gubernialne miało chyba tylko linię kolejową, towarową i ewentualnie pod kątem wojskowym ją wybudowano.
2019-03-25 10:13:24 (7 lat temu)
tomimaki
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Jastrzębie-Zdrój.
2024-07-06 11:19:41 (rok temu)
Mikrob
 
do Dariusz Łukasik: W opisie Stacji jest mowa o połączeniach pasażerskich.
2019-03-25 10:25:59 (7 lat temu)
do Mikrob: Wg. rozkładu jazdy PKP (Konduktorski - cały Kraj) który posiadam z 1963 r. Pociągi pasażerskie do Łomży- tylko ze stacji Śniadowo (linia kolejowa Ostrołęka- Łapy) 7 składów dziennie; pierwszy o 4.33, ost. o 22 z minutami.Nawet nieźle.
2019-03-25 10:51:39 (7 lat temu)
Soravia
 
do Mikrob: Jeszcze w 1972 roku jechałem bezpośrednim pociągiem osobowym z Warszawy Wileńskiej do Łomży przez Śniadowo. Na stacji w Łomży, w środku miasta, tory były zakończone kozłami oporowymi.
2024-07-06 10:31:42 (rok temu)
polskup
 
Mam tu problem z utworzeniem znacznika liniowego starego mostu. Powstaje znacznik bez linku, jak powyżej.
2025-11-02 06:49:01 (7 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do polskup: Bo most jest obiektem, a nie ulicą. Podmieniłem na obszarówkę, która działa, ale może należy to jeszcze inaczej zrobić. Chyba że obszarówka spełni rolę.
2025-11-02 07:02:02 (7 miesięcy temu)
polskup
 
do verbensis: Ale grobla też nie jest ulicą, a tu: udało się to bez problemu. Znaczy nie upieram się, tylko usiłuję poznać system i wyrobić sobie tzw. dobre nawyki :)
2025-11-02 07:22:36 (7 miesięcy temu)
do polskup: Grobla to chyba wyrysowała się jak linia kolejowa.
2025-11-02 07:37:43 (7 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Problem z groblą miałem taki, że nie mamy takiego obiektu w zestawie. Ani to estakada, ani góra czy wzgórze, a ponieważ jest wykorzystywana, przynajmniej oficjalnie, wyłącznie do celów kolejowych, to wybrałem opcję "infrastruktura". Bo w końcu nasyp to budowla inżynieryjna, tyle, że z piachu :)
2025-11-02 08:17:55 (7 miesięcy temu)
maj
 
Kilometraż
2025-11-17 01:19:21 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Teren uporządkowany po zniszczeniu dworce przez Rosjan. Dałym dolną granicę na 1916
2025-12-03 15:27:24 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Dla kładki i starego dworca PKS można nadać statut nieistnieją
2026-04-17 15:05:41 (2 miesiące temu)
polskup
 
do Woj11: Zgadzam się, ale nie mogę znaleźć tych obiektów, a nie wierzę, że nie ma choćby starego dworca. Widzę tylko nowy.
2026-04-17 17:19:47 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do polskup: Ciekawe, ale potwierdzam
2026-04-17 17:36:24 (2 miesiące temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do Woj11: To ja w wolnej chwili porzeźbię :)
2026-04-17 17:41:52 (2 miesiące temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do Woj11: Obie kładki i stary dworzec obecne. Teraz tylko zdjęć muszę poszukać :)
2026-04-17 18:38:30 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do polskup: Ta kladka to element dworca PKP. Istniała zanim powstał przy Bohaterow Monte Cassino dworzec PKS
2026-04-17 18:59:42 (2 miesiące temu)
polskup
 
do Woj11: Ale przez 30 lat była podłączona do pekaesu.
2026-04-17 19:05:09 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do polskup: Mniej więcej połowę tego czasu. Wejście zamknięto i dostępne było tylko główne
2026-04-17 19:12:32 (2 miesiące temu)
Za niski wiadukt czy za wysokie samochody?
2026-05-16 19:32:19 (miesiąc temu)
do Ełk•Lyck Fotomuzeum: 3,2 m to mało - . Oznaczenie podawane bywa z zapasem, ale TIR-y mogą mieć do 4 m bez obciążenia i upuszczenie powietrza z kół mogło nie wystarczyć. ;-)
2026-05-16 20:03:36 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
227 Dyskusji (ostatnia 12 dni temu)
Linie kolejowe w województwie podlaskim - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 6
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet