| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Pomorskie - zdjęcia niezidentyfikowane

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pomorskie - zdjęcia niezidentyfikowane

Pomorskie - zdjęcia niezidentyfikowane w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234567następna
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
Z lokalizacją liczę na podpowiedź Yanka.
2014-11-16 16:23:15 (11 lat temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
2025-01-10 22:44:58 (rok temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
Jedno ze zdjęć wydaje się być "flipnięte". Po obróceniu dowolnego zdjęcia, większość detali zgadza się ze sobą.
2025-01-11 09:15:54 (rok temu)
ZPKSoft
 
do Mariusz Brzeziński: Ja też, bo na 80-90% ten dom widziałam.
2014-11-16 17:19:30 (11 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: Niestety nie wiem ale skoro jest wysoki wał, należy zapewne brać pod uwagę oba brzegi Wisły, choć i Nogat brany by być musiał.
2015-01-18 11:39:04 (11 lat temu)
5astel
 
To raczej nie jest Kwidzyn
2026-03-02 19:17:36 (3 miesiące temu)
Mikrob
 
Fotokotek.
2018-05-31 11:19:48 (8 lat temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
Potrafi ktoś rozszyfrować napis pod numerem 37 nad framugą ? Mi wychodzi "łóżko" co jest bez sensu a być może ten napis to nazwa ulicy
2025-02-09 13:49:12 (rok temu)
do Mikrob: Na Kaszubach koty górą :)
2018-05-31 11:21:34 (8 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Koty są prawie tak samo mądre jak psy.
2018-05-31 11:25:23 (8 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+3 głosów:3
do Mikrob: Jako wychowany przy kotach od dzieciństwa pozwolę sobie nie zgodzić się ze słowem prawie :) A poza tym cenię u kotów to co większości się nie podoba i traktuje to jako cechy negatywne - niezależność i charakterność. Koty rozumieją co najmniej tyle samo co psy, tyle że nie pokazują tego. Prośby i polecenia wykonują tylko wtedy gdy mają na to ochotę :):)
2018-05-31 11:33:07 (8 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Ja sobie też bardzo cenię koty. Czasami wydaje się, że inteligencja przewyższają psy. Są jakby sprytniejsze. Ale to pies ma więcej empatii.
2018-05-31 12:12:10 (8 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Taki charakter kotów wynika po prostu z tego, że nie są zwierzętami stadnymi, które mają w naturze zdolność do podporządkowywania się przywódcy stada. Całkowicie zgadzam się z Tobą. I powiem więcej, z kotem można "porozmawiać" i kot potrafi "werbalnie" wyrazić swój protest, jeśli wykonanie jakiegoś ustnego polecenia w danym momencie mu nie odpowiada.
2018-05-31 20:20:26 (8 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+2 głosów:2
do blaggio.: ... a także z tego, że zostały udomowione (choć nie do końca) znacznie później niż psy. Są tacy co twierdzą, że to koty nas udomowiły.
2018-05-31 21:29:12 (8 lat temu)
Mikrob
 
do Wiesław Smyk: Nie wiem, czy pies nie jest pierwszym oswojonym zwierzęciem, udomowionym. Jest już tak długo udomowionym zwierzęciem, że podobno jako jedyny instynktownie reaguje na wskazujący palec i patrzy za wskazaniem, podczas gdy inne zwierzęta w najlepszym wypadku będą patrzeć się na człowieka. Możliwe, że szympans jeszcze to rozumie.
2018-05-31 22:32:37 (8 lat temu)
do Kineskop: Masz chyba zbyt dużą wyobraźnię. Tam jest tylko tabliczka z numerem przybitym do końcówki krokwi, której kawałek wystaje spod tabliczki. ;-)
2025-02-09 20:55:15 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Kineskop: Ja tam widzę LUZINO ;)
2025-02-10 07:19:24 (rok temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Szkoda, myślałem że to wyblakły napis
2025-02-09 21:16:20 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do blaggio.:
Ja też tam widzę napis.
Według mnie, to - LOVE.
Ale każdy widzi, co chce zobaczyć...
2025-02-10 00:39:18 (rok temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
do blaggio.: A więc wyobraźni zbyt dużej nie mam, problem w tym że każdy widzi co innego :)
2025-02-11 18:04:55 (rok temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: A ja widzę "Łódki"...
Fajna zabawa :-)
2025-02-10 07:30:30 (rok temu)
BocieK
 
Poproszę o helpunek: mam wątpliwości, czy jest to Bielkowo jak opisał to pan Daniluk, czy raczej Folwark Bielkówko. Tego drugiego na zdjęciu żadnym nie znalazłem, ale rzecz w tym, że osoba, która była przed laty na szkoleniu organizowanym przez Zarząd Portu (który folwarkiem władał) sugeruje, że to ten obiekt. W ostatnich czasach podobno był ten obiekt we władaniu firmy DGT.
2018-08-23 08:30:12 (7 lat temu)
BocieK
 
Jeszcze do porównania dworek w Bielkowie ze str. gminy Kolbudy: i drugie
2018-08-23 08:48:07 (7 lat temu)
Nord
 
+1 głosów:1
To na 100% budynek na wyspie w Bielkowie, wcześniej należał do papierni w Bielkowie.
2019-02-04 21:52:25 (7 lat temu)
McAron
 
2026-05-18 20:13:07 (miesiąc temu)
Manu
 
Watpie zeby byla to Gdynia
2021-03-01 11:35:56 (5 lat temu)
Gdynię ze względu na datowanie można raczej wykluczyć a poza tym coś nie tak jest z tym zdjęciem. Jeżeli ten gość z prawej trzyma wędkę, to miejsce łowienia jest co najmniej dziwne. Nie lubię wędkowania ale z tego co wiem to na plaży, na styku wody z lądem wędki się nie zarzuca bo przy samym brzegu ryby nie pływają
2025-02-09 14:01:54 (rok temu)
Woj11
 
Rumia-Zagórze
2023-03-08 08:15:23 (3 lata temu)
MaW
 
+1 głosów:1
Samolot na zdjęciu to rzeczywiście rumski RWD-13 o numerze rejestracyjnym SP-ATB, natomiast zdjęcie nie zostało wykonane w Rumi, lecz gdzieś na Kępie Oksywskiej, gdzie musiał on awaryjnie lądować po nieudanej próbie ewakuacji.

Opis ewakuacji w sekcji "Brawurowa ewakuacja i dalsze dzieje"

Natomiast komentarz pod zdjęciem na profilu historycznym miasta identyfikuje miejsce konkretniej jako folwark Nowe Obłuże, obecnie w Gdyni, w dzielnica Babie Doły



2025-06-07 19:08:01 (rok temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
2025-01-13 21:58:41 (rok temu)
Jacy
 
Nad wejściem jest ułożony napis: "JANWAHR"?
2025-01-14 10:44:46 (rok temu)
Z Nowych Bielic k. Koszalina mamy widokówki z opisem "Landjahrheim" i "Landjahrlager"
2025-01-15 07:34:18 (rok temu)
labeo7
 
do Jacy: Tu jest zdjęcie gdyby obiekt się odnalazł.
2025-01-14 00:27:15 (rok temu)
bydgoszczak
 
+5 głosów:5
do Jacy: Raczej Landjahr:
2025-01-14 11:10:06 (rok temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
do bydgoszczak: No to krok po kroku się przybliżamy. Dzięki!
2025-01-14 11:23:13 (rok temu)
Zorro
 
+1 głosów:1
Ale bieda! Tylko jeden parawan.
2024-12-12 18:59:37 (rok temu)
Z prawej strony parawanu z dziewczynką niczym Tadeusz Pluciński - aktor :)
2024-12-13 09:14:23 (rok temu)
To nie Sopot a poza tym zobaczcie jaki niski procent otyłości był w społeczeństwie :) niesamowite.
2024-12-14 13:05:32 (rok temu)
Zapomniałem linku: Twierdzą że to Jarosławiec
2024-12-14 15:13:49 (rok temu)
do Zorro: Pewnie jakiś VIP :))
2024-12-12 19:10:35 (rok temu)
pawulon
 
do Kineskop: W samym Jarosławcu jest plaża kamienista. W stronę Rusinowa jest już ładna, szeroka i piaszczysta.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2024-12-14 15:44:32 (rok temu)
do pawulon: Mi to od razu na Sopot nie wyglądało, po pierwsze ta ostroga a po drugie brak koszy które w Sopocie i Orłowie w tym okresie były.
2024-12-14 18:09:06 (rok temu)
Dana
 
Przydałoby się to miejsce zlokalizować ...
2024-06-12 09:35:58 (2 lata temu)
Jeśli opis jest prawidłowy, to w grę wchodziłoby tylko to miejsce 2 DW214
ale podobieństwa nie bardzo dostrzegam...
2024-06-12 15:06:36 (2 lata temu)
luc
 
+1 głosów:1
luc
 
+1 głosów:1
Trochę informacji o tym miejscu jest na tej stronie
Ze zdjęć tam zamieszczonych da się odszukać szkołę w samej Bukowinie a nawet budynek Koła Żeńskiego
Budynek celników nie do namierzenia. Co ciekawe jak widać na zdjęciu za tym budynkiem droga skręca w prawo kończy się chyba białym szlabanem. Każde z miejsc czyli Koło Żeńskie, budynek celników i przejście graniczne, znajdują się chyba przy tej samej drodze, przy której rosną równomiernie posadzone brzozy.
2024-06-14 08:35:09 (2 lata temu)
Dana
 
Na wszelki wypadek podaję link do aukcji - może z korespondencji coś wynika
2024-06-17 09:38:24 (2 lata temu)
do Dana : W Bukowinie to może być ciężko...
2024-06-12 11:39:36 (2 lata temu)
Jazzek
 
do Dana : Granica przebiegała na potoku Bukowina (most na drodze 214). Prawdopodobnie potok (a dalej miejscowość Skrzeszewo) znajduje się za plecami fotografa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-06-12 15:00:15 (2 lata temu)
do blaggio.: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-06-12 13:18:13 (2 lata temu)
Dana
 
do blaggio.: Jakaś pomyłka z mojej strony ?
2024-06-12 14:25:15 (2 lata temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
do Jazzek: pomnik poległych obrońców granicy i chyba miejsce pochówku
2024-06-12 22:28:17 (2 lata temu)
rdx0
 
do Jazzek: po prawej pobocze zaczyna schodzić w dół a po lewej idzie w dole jak na fotce
2024-06-12 22:34:16 (2 lata temu)
Jazzek
 
do nyskadolniak: Teren od biedy, ale budynki nie.
2024-06-12 15:17:50 (2 lata temu)
do Jazzek: Wątpliwości można by mnożyć. Jeśli zdjęcie przy moście, to pierwsze kilkadziesiąt metrów drogi biegnie na nasypie, którego śladu np. po prawej stronie tu nie widać. Gdyby miejsce było dalej od mostu, to łuk drogi, który zaczyna się ok. 130 m od mostu, tu musiałby być widoczny z odległości maksymalnie 70 m,a z wielkości budynku wynika, że był on dalej. Do tego jak mi się wydaje, dalej jeszcze niż budynek widać też barierę na drodze. No i te zadrzewienia po lewej nie bardzo pasują do tego, co widać na mapach, czy to starej, czy sprzed 30-40 lat.
2024-06-12 18:09:54 (2 lata temu)
do Jazzek: A jeszcze jedna chyba najważniejsza rzecz, na którą wcześniej nie zwróciłem uwagi: jadąc na północ przed zakrętem był zollhaus, czyli droga musiała być przejezdna.
2024-06-12 18:15:33 (2 lata temu)
Dana
 
do blaggio.: Dodałam do Polska NN i na razie też do Bukowiny (bo to jakiś punkt zaczepienia) - jeśli okaże się, że to już poza miejscowością przypisanie można cofnąć.
2024-06-12 20:47:46 (2 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Z jednej strony: Bariera na drodze moim zdaniem jest bliżej niż budynek. Zollhaus chyba musiał być przy przejściu granicznym, nawet jeśli było to przejście tylko dla pieszych i rowerzystów.
Z drugiej strony: Drzew na nasypie nie ma i nie było, budynki po obu stronach potoku wyglądały inaczej. W okolicy Bukowiny nie było odcinków granicy z konfiguracją jak na zdjęciu.
Uwaga: było jeszcze przejście przez potok przy młynie, nieco na zachód, ale topograficznie także nie pasuje.
W każdym razie trzeba szukać dalej.
2024-06-13 10:33:29 (2 lata temu)
do Dana : Może zamiast do Polska NN odpowiedniej byłoby do Pomorskie NN, choć trudno określić jaki może być rozrzut.
2024-06-12 21:50:27 (2 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dodatkowo jeszcze przypisałam do Pomorskie NN - nie zaszkodzi.
2024-06-12 22:25:02 (2 lata temu)
do rdx0: Tylko, że to miejsce jest już kilkaset metrów od dawnej granicy i tam nigdy nie było domów, za to zabudowania były po bokach przy samej granicznej rzece, a bariery uniemożliwiałyby dojazd (bo przez bariery widoczne na zdjęciu możliwe było tylko przejście).
2024-06-13 00:35:10 (2 lata temu)
rdx0
 
do blaggio.: Ja bym obstawiał tak w oparciu o mapy Igrekmaps oraz to co widać po ok dziewięćdziesięciu latach. Fotka mniej więcej stąd mapy gogle dają jak wiadomo inną perspektywę niż fotki. I tak po prawej pomiędzy pierwszą barierą i zabudowaniami w niecce rzeka graniczna , po prawej przed zabudowaniami możliwy po przybliżeniu skręt dziewięćdziesiąt stopni w prawo. Na końcu fotki widać roślinność więc droga nie idzie na wprost. Po przybliżeniu obstawiałbym że skręca w lewo. Jedno z zabudowań po prawej jest ewidentnie przedwojenne z innym wyglądem dachu ale mogło być przebudowane.
2024-06-13 18:55:48 (2 lata temu)
do Jazzek: Z mapy, z resztą pokazanej również na forum. eksploracja, wynika że zollhaus był ok. 150 m od granicy. Nie znam się aż tak dobrze na tym, ale wydaje mi się, placówka celna ma sens tam, gdzie jest możliwość przewiezienia czegoś, a zwykły punkt kontrolny dla ruchu pieszego nie wymagałby utrzymywania takiej placówki (koszty).
2024-06-13 11:20:50 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Posterunek celny nie musi być czynny całą dobę czy 24/7, a bariery na zdjęciu wyglądają na łatwo otwieralne/zdejmowalne - tak, że nie wykluczałbym.
2024-06-13 11:41:49 (2 lata temu)
rdx0
 
do rdx0: widać że budynek przeszedł ingerencję
2024-06-13 18:58:22 (2 lata temu)
Jazzek
 
do rdx0: Jak się wpatrzyć w ten galimatias pikseli, to po prawej widać drogę do młyna oraz skosem do góry drogę w kierunku lasku, a po lewej zakręt w lewo. Jeśli chodzi o budynek, to obecny mógł zostać wybudowany po wojnie.
2024-06-14 11:18:28 (2 lata temu)
rdx0
 
2024-06-13 19:01:16 (2 lata temu)
Jazzek
 
do luc: Szkoda, że wszystkie 3 zdjęcia są niewyraźne. Na pewno zdjęcie z kołem żeńskim oraz to drugie z urzędem celnym nie zostały zrobione w tym samym czasie: parter budynku celnego jest inny, konstrukcja szachulcowa musiałaby zostać odeskowana; drzewa także są inne, wyższe. Z ówczesnych map wynika, że zakręt przy budynkach był ostrzejszy, to się zgadza ze zdjęciem urzędu. Bariery jednak musiałyby stać bliżej urzędu, tuż za skrzyżowaniem z drogą gruntową. Gdyby zdjęcie z urzędem było ostrzejsze, byłoby widać drzewa na lewo od barier, charakterystycznie rozdwojone, co by zamykało dyskusję.
2024-06-14 11:13:25 (2 lata temu)
do Jazzek: Nie rozumiem, co znaczy zakończenie Twojego poprzedniego komentarza "co by zamykało dyskusję"?
Moim zdaniem z waszych komentarzy nie wynika nic, co miałoby doprowadzić do ustalenia, jakie miejsce jest na powyższym zdjęciu.
Zdjęcie z Reisleitera, to z zollhausem obitym tylko od góry, pokazuje, że za nim stał jeszcze niski budynek ustawiony poprzecznie do drogi zgodnie z tym, co widać na mapie. Dalej po lewej nie ma już żadnych budynków, a droga w oddali skręca w lewo, czyli zaraz za mostem granicznym. Nie widzę tam żadnego powiązania z naszym zdjęciem. Tam nie ma po lewej tej gęstwy drzewnej jak tu, a z mapy wynika, że po prawej (poza kadrem) nie było już budynków, czyli np. domu widocznego tu. Chyba, że czegoś nie załapałem. ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-06-14 19:56:14 (2 lata temu)
Jazzek
 
do blaggio.: To takie gdybanie było: gdyby było widać, to by zamykało, ale że nie widać, to nie zamyka. Gęstwa drzewna w przypadku niektórych gatunków to dosłownie kilka lat - na mojej działce, tam gdzie nic nie chce rosnąć na glebie VI klasy, grab w cztery lata wyrósł ponad stodołę. Wymagałoby to oczywiście porzucenia pola odłogiem. Mapa niekoniecznie idealnie oddaje rzeczywistość, już to przerabiałem (przykładowo, wydania naszej mapy z lat 40-tych ciągle pokazują granicę państwową). Poza kadrem dałoby się coś wybudować (ale musiałoby się to później zburzyć). I w ten sposób tego gdybania jest coraz więcej :-)
Jak dla mnie, ani nie jest udowodniony związek zdjęcia ze Skrzeszewem/Bukowiną, ani nie jest całkiem zaprzeczony. Przy czym zaprzeczenie wymaga mniej gdybania: nie trzeba budować i burzyć domu ani hodować lasku. Pozostaje tylko pytanie - czemu autor zdjęcia czy pocztówki pisze o Bukowinie?
2024-06-17 09:30:17 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jazzek: W takim razie w większości zgadzam się z tym, co napisałeś. Sprawę dodatkowo utrudnia niepewność lub brak datowanie zdjęć.
Gdyby logicznie założyć, że granica przecinała drogę gdzieś na odcinku pomiędzy bliskimi i tymi dalszymi barierami, to ta lokalizacja odpadłaby. Próbowałem szukać takiego miejsca na mapie wzdłuż granicy od morza do Piły, ale nie znalazłem takiego możliwego do zidentyfikowania z dużym prawdopodobieństwem. Większość takich przejść to miejsca w szczerym polu, w lesie, bez prostych odcinków drogi. Z drugiej strony przypuszczałbym, że jeśli nawet wchodzi w rachubę pomyłka, to prawidłowa lokalizacja nie powinna być zbyt odległa od Bukowiny.
2024-06-17 14:00:47 (2 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki za przeczesanie granicy, już się za to zabierałem. Co do opisu pocztówki, wydawnictwo Stahlhelmu w Magdeburgu raczej wskazuje na cele propagandowe, mogło dojść do znaczniejszej pomyłki (tu przypomnę świeży przypadek człowieka z kulą niby w Poznaniu).
2024-06-17 14:50:29 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Przy okazji porządkowania przejść granicznych wróciłem do tego zdjęcia. Znalazłem protokół z 1925 r. i porozumienie z 1934 r. dotyczące otwarcia dróg celnych i innych przejść przez granicę polsko-niemiecką, gdzie nie wymieniono w ogóle żadnego przejścia w Bukowinie na tej drodze, o której dyskutowaliśmy, i przy której stał posterunek celny. Wymienia się tylko przejście dla małego ruchu w celach religijnych na bocznej drodze pomiędzy Bukowiną i Niepoczołowicami, ale to nie to ze zdjęcia.
Jeżeli jednak to jest Bukowina, to na zdjęciu widać, że przejście jest nieczynne. Ale poza tym nic więcej z tego dla wyjaśnienia, czy rzeczywiście to jest tam, nie wynika.
2025-04-29 21:26:27 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Nie wrzucałem tego, bo miejsce nie do zidentyfikowania, a pojazdy są z PKS, więc moim zdaniem nie mieszczą się w szufladce "Komunikacja miejska w Gdańsku"
2026-02-02 09:08:37 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Pomuchelskopp: Zdjęcie dodatkowo można jeszcze przypisać do obiektu tematycznego "Drogi w woj. pomorskim". A co tam... :-))
2026-02-02 17:18:47 (4 miesiące temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Można stworzyć obiekt Wydarzenia Ruchu Drogowego
2026-02-02 17:56:30 (4 miesiące temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do Askofer: Albo Transport Publiczny, z podziałem na województwa
2026-02-03 08:17:44 (4 miesiące temu)
63 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Ryglowe budownictwo na Żuławach.
Kaszuby.
1895
-
1906
1895
-
1911
1905
-
1912
1910
-
1929
1916
-
1929
1925
-
1935
1925
-
1935
1930
-
1940
1930
-
1940
1930
-
1940
Pomorskie - zdjęcia niezidentyfikowane - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy