| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 144 Tarnowskie Góry - Opole Główne
0km
183m
6km
209m
6km
361m
10km
796m
14km
609m
20km
819m
26km
297m
29km
953m
29km
886m
34km
506m
42km
295m
43km
962m
44km
200m
44km
474m
47km
560m
52km
459m
55km
357m
62km
575m
65km
432m
68km
154m
75km
924m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2021następna
Dana
 
2026-02-28 10:19:32 (3 miesiące temu)
Dana
 
Takie zdjęcie już mamy, ociupinkę inaczej przycięte i z dorysowaną (chyba) flagą. Zostają oba czy zrobić podmianę?
2023-02-17 16:28:45 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Dana : Imho, powinny zostać obydwa, tylko datowanie należałoby ujednolicić.
2026-02-28 08:48:52 (3 miesiące temu)
Gandalf
 
+5 głosów:5
Zdjęcie samo w sobie niezbyt ciekawe, proszę jednak zwrócić uwagę na lewy dolny róg tablicy :)
2024-04-12 17:54:59 (2 lata temu)
Nie chcę wyjść na malkontenta, ale widać brak postarania przy "projektowaniu" tej tablicy. Rysunki można było pozyskać w wysokiej jakości, wyczyścić żółte tło (które przecież stanowi tylko pożółkły papier, a nie jakąś integralną część ilustracji), trochę ładniej zaprojektować układ i formatowanie tekstu... A może to dopiero wersja próbna? ;)
2025-03-18 08:40:06 (rok temu)
Opolanie, zgadza się ? Czy są jeszcze gdzie indziej takie podpory ?
2024-09-29 12:48:02 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Desperado: Nie jestem Opolaninem ale wg kilometracji linii 132 na 99 kiometrze jest stacja Opole Główne, żywopłot w tle sugeruje faktycznie peron 1.
2024-09-29 16:25:56 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Wszystko się zgadza, Opole Gł. Mam potwierdzenie istnienia baru. ja już wtedy dawno przestałem korzystać z kolei a i budka z piwem, na peronie drugim, była od 10 lat zlikwidowana :)
2024-09-29 18:13:27 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Mam teoretyczne pytanie. Mamy, widoczną na zdjęciu, uliczną wystawę zdjęć. Wszystko jedno jakiego autora, niekoniecznie Bobera. Na wystawie nie ma ani zdania o prawach autorskich. Ludzie oglądają, bardzo wielu fotografuje i ich zdjęcia, co naturalne, obiegają internet. Ale ! Okazuje się, że prawa do wszystkich zdjęć autora posiada rodzina. Co wtedy ? Czy taka uliczna wystawa albo wydawnictwo z okazji wystawy w muzeum, pozwalają na dalszą publikację ?
2024-10-17 10:54:29 (rok temu)
do Desperado: Nie pozwalają.
2024-10-17 11:00:57 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: No ale skąd wiedzieć, że rodzina ma prawa ? Czy ta niewiedza nie czyni niewinnym ? I co, kiedy takie zdjęcia, mają ponad 70 lat ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2024-10-17 11:02:33 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Desperado: Nie czyni. O ile się nie mylę to te 70 lat liczy się od daty śmierci autora lub od daty publikacji. Czyli zdjęcie może mieć i 100 lat ale jeżeli autor żył 50 lat temu i ktoś to zdjęcie dopiero teraz opublikował to prawa autorskie majątkowe dalej obowiązują. Chyba że zdjęcie zostało opublikowane przed czerwcem 1994 bez zastrzeżenia praw autorskich.
2024-10-17 13:46:09 (rok temu)
Dana
 
Datowanie chwilowo na podstawie stempla pocztowego; tu widać most w trakcie budowy, więc zdjęcie jest chyba wcześniejsze. Ten odcinek linii kolejowej Tarnowskie Góry - Opole (od Zawadzkiego do Opola) został otwarty w 1858 roku. Czyżby więc zdjęcie pochodziło z tamtych czasów? ( Verlag: Graphische Anstalt Carl Wolff, Breslau 18. 1, zdjęcie wykorzystane na pocztówce wydanej przez Verlag J. v. Manowski, Gasthaus zur Hütte, Colonnowska O.S.)
2024-11-17 10:35:12 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Może i tym razem Mariusz Brzeziński ulituje się nad skanem?
2024-11-17 10:37:34 (rok temu)
Clipo66
 
2025-08-08 05:56:28 (10 miesięcy temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
Firma Piko lada tydzień wyda taki parowóz w skali H0, natomiast ten parowóz nigdy nie obsługiwał opolskich połączeń i jako taki nie ma nic wspólnego z naszym miastem.
2025-10-01 10:26:25 (8 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+4 głosów:4
do OPPELN1945: To podobnie jak z pomnikami JP II.
2025-10-01 10:36:33 (8 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do OPPELN1945: Tekatki nie zajeżdżały do Opola? TKt48 - 127 stacjonował m.in. w Kluczborku, Fosowskiem, Kamieńcu Ząbkowickim.
2025-10-01 11:00:17 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do OPPELN1945: Mnie raczej zdiwia stan obecny tego parowozu. Jak by się nieznalezlo kasy na jakyś remont, nową farbe podczas jego przeniesienia na nowe miejsce.
2025-10-01 15:23:49 (8 miesięcy temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Czy wymienione miasta to Opole? Być może zdarzło się mu przejeżdżać przez nasze miasto ale z pewnością nie należał ani do naszej DOKP ani naszej lokomotywowni,wspomniane miasta a wlaściwie ich szlaki należały do Śląskich DOKP a Kluczbork podlegał pod magistralę Fosowskiego, Istnieją filmy Brytyjskich miłośników kolei którzy mają na filmach przejazdy tego parowozu gdzie można go obejrzeć w pelnej krasie,ale to czas gdy jeżdził na trasach wokoło Wałbrzycha na przełomie lat 80/90 tych.
2025-10-07 14:05:50 (8 miesięcy temu)
OPPELN1945
 
+2 głosów:2
do vetinari: Niestety w Polsce panuje teraz system w którym coś zrobić ,oznacza wielokrotnie zawyżyć koszty, tak żyją dziś firmy, kwestia remontu to kwestia decyzji czy remontować zewnętrznie do stanu pomnika czy remontować całościowo do stanu używalności,bo szkoda by było aby stał bezużytecznie,faktem jest że ratusz przejął parowóz pod siebie ale nie wziął odpowiedzialności a tam jest sporo blach do wymiany na tyle specjalistycznej że nie ma mowy o takim remoncie na tym placu. Politykierzy w polsce dzialają jak ułomy,najpierw jest myśl,koszmar,przywidzenie bądż urojenie a potem brak pomysłu na całą resztę wykonania,dlatego jest jak jest,takich prykładów w Opolu można by podawać dziesiątki.
2025-10-07 14:13:56 (8 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+3 głosów:3
do OPPELN1945: Ale jest w ogóle jakiś problem? Ten parowoz z patyną czasu może spokojnie poczekać na lepsze czasy. A to że nie jest wychuchany może być dodatkową wartością miejsca. Ja przynajmniej tak to odbieram. Więcej luzu.
2025-10-07 14:47:54 (8 miesięcy temu)
OPPELN1945
 
+2 głosów:2
do Maciej Czarnota: Każdy może odbierać jak chce,jednak traktowanie złomu jako chluby miejsca z pewnością świadczy o właścicielu,w tym wypadku władzach miasta którym już się znudziło to miasto bo pchają się na Wiejską w Warszawie.
2025-10-12 17:47:26 (8 miesięcy temu)
Sam już nie wiem, Piast czy Silesia ? :)
2026-04-26 00:11:29 (2 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Desperado: "Wolne tory" w Opolu najpewniej były położone równolegle do Armii Krajowej niedaleko skrzyżowania ze Skromną więc widoczne kominy to Piast.
2026-04-26 03:41:27 (2 miesiące temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
do Desperado: Na prawo od dolnej elipsy kładka do parowozowni.
2026-04-26 09:46:51 (2 miesiące temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Gandalf: No i na Ciebie czekałem :) A kładkę dopiero teraz zauważyłem :) Późniejsze zdjęcia Silesii wzbudziły moje wątpliwości, choć mnogość torów przemawiała za Piastem. Dzięki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2026-04-26 10:31:02 (2 miesiące temu)
Tu też już nie jestem na 100% pewny.
2026-04-26 08:19:10 (2 miesiące temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Desperado: Na 100 % :)
2026-04-26 09:47:54 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
210 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Linia kolejowa nr 144 Tarnowskie Góry - Opole Główne - obiekty i wydarzenia
62,575 65,432
75.924
następna
Linia kolejowa nr 144 Tarnowskie Góry - Opole Główne w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet