| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 132 Bytom – Wrocław Główny
17km
361m
20km
052m
23km
160m
23km
581m
28km
257m
30km
328m
32km
213m
34km
752m
40km
110m
44km
803m
49km
920m
52km
882m
53km
837m
56km
249m
59km
118m
64km
800m
66km
931m
68km
697m
73km
004m
80km
523m
84km
537m
84km
585m
95km
769m
99km
322m
99km
680m
99km
850m
100km
140m
102km
285m
107km
030m
113km
180m
113km
385m
119km
858m
124km
715m
130km
041m
Więcej (9)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Linia kolejowa nr 132 biegnie w południowej Polsce, przebiega przez województwa śląskie, opolskie i dolnośląskie. Łączy Bytom z Wrocławiem. Pomiędzy Opolem a Wrocławiem, linia ta jest fragmentem linii E 30, a pomiędzy Pyskowicami, a Opolem, CE-30. Linie te tworzą III paneuropejski korytarz transportowy. Pomiędzy Zabrzem, a Pyskowicami, linia jest nieczynna. Ruch pasażerski prowadzony jest na odcinkach Bytom – Bytom Bobrek (dalej do Gliwic liniami nr 188 i 147), oraz Pyskowice – Wrocław Główny. Odcinki Bytom – Zabrze Biskupice, oraz Pyskowice - Wrocław umieszczone są w wykazie linii o znaczeniu państwowym.

Źródło: Wikipedia
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...116117następna
LEWRO
 
+1 głosów:1
Można by utworzyć obiekt dla nieistniejącego już kościoła ewangelickiego bo pokazuje się nam jego zdjęcie na kilku widokówkach. Stał przy wlocie ul. Cmentarnej do ul. Głównej a dziś na jego miejscu zobaczymy taki oto obrazek:
2026-05-01 16:38:01 (miesiąc temu)
LEWRO
 
+1 głosów:1
Po prawej u dołu obiekt
2026-05-01 17:00:51 (miesiąc temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do LEWRO: Obiekt dla ewangelickiego kościoła założony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-05-01 21:29:51 (miesiąc temu)
atom
 
+1 głosów:1
Po prawej kolejowa wieża ciśnień, a po lewej? Na budynku jest tabliczka "Wspólnota Mieszkaniowa Kościuszki 73a", choć jest to jednocześnie adres dworca...
2025-03-03 23:06:35 (rok temu)
atom
 
+1 głosów:1
Pozwoliłem sobie skorygować nazwę obiektu tego budynku. Założyłem też obiekt dla wieży i dopisałem to zdjęcie.
2026-03-07 16:14:49 (3 miesiące temu)
do atom: Zapewne niegdyś kolejowa koszarka, potem mieszkania sprzedane najemcom którzy założyli wspólnotę...
2026-03-07 16:43:05 (3 miesiące temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
Henryku. Przy takich ujęciach odcinaj niepotrzebną górną połowę zjęcia.
2026-03-23 20:48:51 (3 miesiące temu)
lamek
 
do Bogdan JS: ...a tu trzeba obciąć twoim zdaniem?
2026-03-23 21:11:30 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do lamek: Tam już nie. Klasyczne zasady kompozycji kadru przy dalszych widokach zalecają mniej więcej równe proporcje pomiędzy niebem i ziemią z bardzo lekką przewagą nieba. Tu wystarczyłoby zmienić format z 4:3 na 3:2 pozostawiając długość i skracając wysokość o kawałek nieba i już wyglądałoby lepiej.
2026-03-23 21:32:13 (3 miesiące temu)
lamek
 
do blaggio.: No tak, tutaj most (główny obiekt) nie jest kompozycją dalszych widoków, jest tuż, tuż, ekspercie od zdjęć.
2026-03-23 21:39:37 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do lamek: Dobre. Co ma do tego most. Gdyby na zdjęciu był budynek, który zajmowałby większą część kadru, to nieba byłoby dużo mniej i wtedy te proporcje niebo-ziemia nie miałyby znaczenia. Takie ujęcie, jak to powstaje, gdy oś obiektywu skierowana jest nierównolegle do terenu, tylko w górę. W zasadzie powinna celować w most, jeśli miał on być głównym obiektem na zdjęciu. Tu jest tak, jakby tym obiektem było coś ponad widocznymi w oddali drzewami.
I słupy trakcyjne Ci się przewracają. ;-)
Gdybyś zszedł obiektywem niżej, czyli do linii horyzontu, byłby pionowe.

A poza tym po co dodajesz taki rozmiar zdjęć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-03-23 22:05:55 (3 miesiące temu)
Sam już nie wiem, Piast czy Silesia ? :)
2026-04-26 00:11:29 (2 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Desperado: "Wolne tory" w Opolu najpewniej były położone równolegle do Armii Krajowej niedaleko skrzyżowania ze Skromną więc widoczne kominy to Piast.
2026-04-26 03:41:27 (2 miesiące temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
do Desperado: Na prawo od dolnej elipsy kładka do parowozowni.
2026-04-26 09:46:51 (2 miesiące temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Gandalf: No i na Ciebie czekałem :) A kładkę dopiero teraz zauważyłem :) Późniejsze zdjęcia Silesii wzbudziły moje wątpliwości, choć mnogość torów przemawiała za Piastem. Dzięki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2026-04-26 10:31:02 (2 miesiące temu)
Tu też już nie jestem na 100% pewny.
2026-04-26 08:19:10 (2 miesiące temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Desperado: Na 100 % :)
2026-04-26 09:47:54 (2 miesiące temu)
No, tu bym się troche wachal z przypisaniem do nastawni. Mojim zdaniem przypisanie powino być do stacji kolejowej i w opisu masz juź podane skąd ten piękny i napewno ciekawy widok jest zrobiony ☺
2026-05-17 13:54:47 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do vetinari: Chyba teraz będzie dobrze
2026-05-17 14:05:49 (miesiąc temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : ☺☺☺
2026-05-17 14:14:22 (miesiąc temu)
PiotrW
 
do vetinari:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Błąd
2026-05-17 20:44:45 (miesiąc temu)
PiotrW
 
do Rafał Eckiert (Beuther) : Jakby były znaczniki na kominach horyzont by ożył.
2026-05-17 20:47:33 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do PiotrW: Dodałem znacznik
2026-05-18 09:25:04 (miesiąc temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ludzie z daleka będą się mogli zorientować gdzie to jest,
2026-05-18 10:03:45 (miesiąc temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Czy na terenie obiektu można było swobodnie robić zdjęcia? Pytam, bo w ogłoszeniu o nocy muzeów z PLK było napisane o "niekorzystaniu z telefonów komórkowych na terenie obiektów", dosłownie to intepretując jeśli ktoś przyszedł z aparatem to miał farta a jeśli ktoś był Tik Tokerem to miał pecha. W każdym razie, gdyby nie fakt że tego dnia byłem w zupełnie innym miejscu, ten zapis regulaminu mnie totalnie zniechęcił bo to wyglądało jak zaproszenie na "popatrzenie sobie" ale bez możliwości zrobienia sobie pamiątek. A jednocześnie widziałem w sieci że pojawiło się mnóstwo zdjęć z odświeżonego wnętrza nastawni i poczułem się trochę wprowadzony w błąd
2026-05-20 13:55:38 (miesiąc temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do elot360: Bardzo często ogłoszenia takich imprez zawierają klauzulę o zakazie fotografowania, a potem, na miejscu, okazuje się, że to nieprawda, albo że chodzi o coś zupełnie innego. W noc muzeów poszedłem na zwiedzanie Centrali PKP PLK. Zapisy, dowody osobiste, budynek strzeżony, monitoring, sokiści nie odstępujący nas na krok itp. i informacja, że przewodnik powie, gdzie można robić zdjęcia. Na miejscu okazało się, że to wszystko lipa, 2 chłopaków załapało się z partyzanta, a zakazem fotografowania chodziło tylko o to, że przewodnik nie chce potem siebie oglądać na youtubie :) Więc prośba, żeby go nie filmować. Można było focić wszędzie i wszystko, gdzie byliśmy. Z detalami. To samo w innych instytucjach, także w ubiegłych latach. W hucie, ministerstwie tym czy owym.
2026-05-20 14:12:42 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Można było robić fotki ,wiele osób robiło fotki, nawet w internecie są, to już obiekt zabytkowy,nie użytkowany już od 2022 roku, a co najciekawsze urządzenia oryginalne z przed 1945 użytkowane do 2022 roku z modernizacjami.
2026-05-20 16:30:07 (miesiąc temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:2
2026-05-20 16:34:50 (miesiąc temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
1974+ (Autosan H9).
2026-06-06 13:06:23 (21 dni temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Ok, ujednoliciłem datowanie całej serii zdjęć. Dzięki.
2026-06-07 00:06:09 (21 dni temu)
Woj11
 
2026-06-06 13:33:47 (21 dni temu)
Po lewej, w oddali, wyburazona kilka latvtemu Centrala Rybna w centrum Borowska 1-3
2026-06-06 15:03:52 (21 dni temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
2026-06-23 15:12:25 (4 dni temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Nie byłem pewny czy to w ogóle Wrocław, stąd podpiąłem pod produkty LHW, ale super, że udało się zidentyfikować. Dałem znacznik.
2026-06-23 17:38:16 (4 dni temu)
do labeo7: A ja jeszcze dopisałem do dwóch obiektów.
2026-06-23 21:26:47 (4 dni temu)
Pokaż na mapie
1165 Dyskusji (ostatnia 4 dni temu)
1908
-
2010
1908
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
Linia kolejowa nr 132 Bytom – Wrocław Główny na innych zdjęciach
Linia kolejowa nr 132 Bytom – Wrocław Główny - obiekty i wydarzenia
68,697
66.931
68,697 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet