| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 172 Gierałtowice - Orzesze
0km
000m
4km
763m
7km
723m
10km
467m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linia kolejowa nr 172 Gierałtowice - Orzesze

Obiekt istnieje częściowo
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
BAL†
 
Zdjęcie bardzo ciekawe, ale nie trzymasz pionu. Ważny pośrodku ujęcia.
Wyprostujesz niemalże każdym programikiem do obróbki grafiki.
2010-08-08 14:01:07 (15 lat temu)
Mała uwaga do opisu zdjęcia - dworca tu nie widać.
2010-08-08 14:02:20 (15 lat temu)
aduś
 
Nie znaczy że bramka na zdjęciu jest krzywa trzeba popatrzeć na dalszy plan.Gdybym obrócił to nastawnia byla by krzywa.A dworzec to widać w oddali.
2010-08-08 16:08:00 (15 lat temu)
do aduś: Zgadza się, wszystko jest w porządku z pionem i poziomem :)
2010-08-08 18:32:48 (15 lat temu)
Pudelek
 
Dworzec nosi nazwę "Gierałtowice", ale położony jest w Przyszowicach. Nie wiem więc czy pierwsze przypisanie jest właściwe.
2020-02-09 18:41:52 (6 lat temu)
do Pudelek: Skąd ta pewność że to teren Przyszowic . Dla mojej ciekawości masz jakieś plany z granicami miejscowości?
2020-02-09 18:52:18 (6 lat temu)
Pudelek
 
do piotr brzezina : Zobacz sobie na mapie OSM - tam są zaznaczone granice miejscowości. Granica pomiędzy Gierałtowicami a Przyszowicami jest bardziej na południe, przy ulicy Południowej. Zresztą jest nawet przypisanie: Przyszowice, ulica Gierałtowicka. No i w Gierałtowicach raczej nie byłoby ulicy o takiej nazwie ;) A przystanek autobusowy brzmi "Przyszowice Przejazd Kolejowy"
2020-02-09 18:55:23 (6 lat temu)
do Pudelek: Na tej mapie to nie wszystko jest idealne nawet ta ul. Gierałtowicka jest w Gierałtowicach
2020-02-09 19:02:13 (6 lat temu)
ylooC
 
do piotr brzezina : Kol Pudelek, ma rację, działka i budynek na której stoi dworzec, jest w obrębie Przyszowic (Działka nr 2337/84) a nie Gierałtowic. Dokładny adres to ul. Gierałtowicka 35
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2020-02-09 19:28:01 (6 lat temu)
Pudelek
 
do piotr brzezina : Idealnych map pewnie nie ma, natomiast nie przypominam sobie, aby gdzieś mi OSM pokazywało złe granice miejscowości - choć nie twierdzę, że tego nigdy nie robi. Tablice graniczne stoją dokładnie tam, gdzie granica jest na mapie.
2020-02-09 22:44:55 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ylooC: Wiem że masz te mapy ok, Nie poprawie tam nic bo ktoś się tym zajął. Ale mapy OSM są niezbyt dokładne jak wiesz to już się o tym przekonałem. Dzięki za info
2020-02-09 19:33:09 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Piotrze, ale tam nie ma nic do poprawiania. Obiekt stacji jest przypisany do Przyszowic do ul. Gierałtowskiej, więc wszystko pasuje. Można jedynie uzupełnić numer posesji - poza tym jest gitarra z tego co widzę
2020-02-09 19:34:26 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: Dodałem nr posesji do obiektu dworca - i teraz mamy komplet :)
2020-02-09 19:38:33 (6 lat temu)
Pudelek
 
do ylooC: obiekt jest też przypisany do Gierałtowic, mimo, że w Gierałtowicach nie leży i o to mi właśnie chodziło, aby to przypisanie ewentualnie usunąć.
2020-02-09 22:45:34 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do ylooC: Pociągu brakuje :-)
2020-02-09 19:39:52 (6 lat temu)
ylooC
 
do Pudelek: Ciężko jest usuwać to przypisanie, skoro stacja ma nazwę "Gierałtowice" i obsługuje tą miejscowość. Gdyby napis brzmiał "Przyszowice" wtedy to przypisanie byłoby zbędne.
Natomiast Przyszowice, mają swój przystanek kolejowy kawałek dalej. Stąd takie a nie inne przypisania, tej konkretnej stacji.
2020-02-09 22:49:42 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Jako laik pytam czy to do wykolejania pociągów :)
2011-11-08 11:00:29 (14 lat temu)
2011-11-08 11:08:30 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Tak. Takie zabezpieczenie, żeby nie wjechały przypadkiem na ważniejszy tor .
2011-11-08 11:04:16 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Link niczego nie wyjaśnia :(
2011-11-08 11:07:41 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Dzięki.Teraz jestem w pełni uświadomiona :)
2011-11-08 11:37:19 (14 lat temu)
kw
 
Do dnia dzisiejszego przetrwały wiaty na peronach dworca (konstytucja stalowa nitowana).
2015-02-19 18:15:59 (11 lat temu)
do kw: Tak - jest trochę stacji z orginalnymi wiatami ale rzadko kiedy oryginalnym zadaszeniem.
2015-02-19 19:59:53 (11 lat temu)
Biała ściana - syf, graffiti nikt nie rusza.
2014-02-03 23:32:27 (12 lat temu)
Takie graffiti to dobry sposób na wandali bazgrających po ścianach - zwykle na nich nikt nie bazgra bo tych bazgrołów za dobrze nie widać na niejednolitym tle.
2014-02-03 23:31:49 (12 lat temu)
WW
 
do Neo[EZN]: Problem polega na tym, że takie graffiti jest tylko trochę lepsze.
2014-02-03 23:35:23 (12 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Ale zauważ Piotrek jak tam czysto. Ja dziś przechodziłem tunelem pod pl. Społecznym, tam to dopiero jest syf, choć pod pl. Strzegomskim widziałem kiedyś jeszcze większy ;)
2014-02-03 23:37:27 (12 lat temu)
Parter zabity dechami, piętro pewnie opuszczone, już gdzieś to widziałem...
... i już wiem gdzie -
2014-02-03 23:31:07 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Linia kolejowa nr 172 Gierałtowice - Orzesze - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 172 Gierałtowice - Orzesze w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet