| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 62 Tunel - Sosnowiec Główny
0km
744m
6km
800m
7km
793m
12km
399m
22km
296m
28km
167m
30km
520m
35km
744m
45km
021m
53km
538m
57km
377m
61km
252m
65km
941m
67km
600m
69km
221m
73km
608m
75km
685m
78km
930m
81km
210m
82km
732m
84km
054m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Linia kolejowa nr 62 – łącząca stację Tunel ze stacją Sosnowiec Główny. Stanowi końcowy odcinek historycznej Kolei Iwangorodzko-Dąbrowskiej.

Na odcinku Tunel - Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce jest to linia dwutorowa. Na końcowym - jednotorowa.

Na odcinku od Tunelu do Bukowna równolegle do trasy linii przebiega trasa Linii Hutniczej Szerokotorowej.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1213następna
Ta pośrednia podpora wiaduktu ma dość niezwykłą konstrukcję (kratownica stalowa) - wydaje się być konstrukcją tymczasową, ale po wzmocnieniu dotrwala do dzisiaj...
2010-03-07 17:27:42 (16 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
2026-01-28 07:04:17 (4 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Wymiana.
2022-03-20 06:18:12 (4 lata temu)
39-44, 1945 bym wykluczył...
2022-03-20 09:25:58 (4 lata temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: Skorygowane.
2022-03-21 04:57:22 (4 lata temu)
Banita
 
do 4elza: 1939-1941. Przed remontem w 42"
2025-05-18 13:26:17 (rok temu)
Datowanie do wymiany - to okolo 1960 roku. Tu dla porownania minimum 5 lat starsze (okolo 1965 plus)
2017-03-07 13:18:31 (9 lat temu)
4elza
 
Fontanna została wybudowana w 1961, czyli datowanie należy jeszcze co nieco skorygować;-)
2020-11-08 05:31:15 (5 lat temu)
4elza
 
Uzupełniłam autora.
2025-04-19 07:14:45 (rok temu)
4elza
 
Wymieniłam, uzupełniłam przypisanie, dodałam znaczniki.
2026-04-01 06:19:28 (2 miesiące temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
A tu fotopiesek ?
2013-09-15 16:40:54 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wiesław Smyk: Najwyraźniej :)
2013-09-15 16:51:22 (12 lat temu)
Widok ze strony wschodniej (szerokotorowej).
2013-09-15 18:26:35 (12 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Datowanie do ujednolicenia:
2026-01-28 06:55:24 (4 miesiące temu)
Banita
 
Po remoncie wykonanym przez Niemców - brak balkonów.. Nie ma grobu nieznanego żołnierza ale nie ma także basenu który zostawili. 1943 by tu pasował
2025-05-18 13:19:04 (rok temu)
2025-05-18 13:37:42 (rok temu)
rdx0
 
do Banita: no nie bardzo by pasował. Brakuje czegoś na maszcie na dworcu
2025-05-18 13:41:29 (rok temu)
rdx0
 
2025-05-18 13:43:04 (rok temu)
rdx0
 
do Banita: nie ma balkonów i flag to chyba powojenna
2025-05-18 13:46:18 (rok temu)
rdx0
 
do Banita: no chyba że remont zakończył życie balkonów a flag akurat nie było
2025-05-18 13:53:48 (rok temu)
rdx0
 
ta data też chyba do weryfikacji.
2025-05-18 13:58:42 (rok temu)
rdx0
 
2025-05-18 14:01:17 (rok temu)
Banita
 
do rdx0: Tak. Niemcy skasowali balkony ostatni raz widziane z tym rusztowaniem. Zostawili też basen w miejscu Grobu Nieznanego żołnierza. Na ostatnim podlinkowanym masz też orzełka pod zegarem. Tu wisi nad zegarem Może spadł, może zawiesili wyżej. Ale na omawianym nie dostrzegam tego basenu. Sowieci go nie likwidowali, postawili tylko fontannę i zbudowali szalety. Stąd też ten 43" najbardziej by pasował
2025-05-18 14:09:16 (rok temu)
Banita
 
do rdx0: Przyjrzyj się szybom w oknach. wygląda jakby w tej części dworca utworzyli sanitariat jakiś. Może dla powracających z frontu i stąd też ten remont wykonali, chociaż z zewnątrz świeżości nie doznał
2025-05-18 14:13:07 (rok temu)
Banita
 
do rdx0: Tu balkony są, swastyki brak, opaski na rękach. Może zdjęli flagi do prania, a może wywieszali okazjonalnie
2025-05-18 14:25:55 (rok temu)
JotDee
 
Dokładnie na peronie II.
2026-06-01 16:59:29 (26 dni temu)
...tam słyszałem, że się źródło podaje z tego fb, czyż nie ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Znam temat
2026-06-01 17:03:49 (26 dni temu)
elot360
 
+4 głosów:4
Jak przypisujemy zdjęcie do drogi, linii kolejowej albo rzeki, dobrze byłoby także dopisać obiekt miasta/dzielnicy :P To jest w Sosnowcu? Bo wygląda znajomo ale nie chcę strzelić jakiejś gafy
2025-08-20 18:19:02 (10 miesięcy temu)
4elza
 
+3 głosów:3
Mamy również podobiekty peronów, proponuję dopisać.
2025-10-14 07:49:28 (8 miesięcy temu)
JotDee
 
do 4elza: Zrobione.
2025-10-16 11:10:52 (8 miesięcy temu)
4elza
 
Jakie zrobić przypisanie główne?, wypadałoby do Kolei iwanogrodzko-dąbrowskiej, ale...
2026-01-28 07:16:29 (4 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Ten kapelusz bardziej mi do lat 60-tych pasuje, Dziewczyny?
2026-05-19 08:47:55 (miesiąc temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Woj11:
Autobus wskazuje najwcześniej na początek lat 60-tych.
Przypisanie do komunikacji miejskiej błędne - to autobus PKS, ewentualnie wycieczkowy.
2026-05-19 11:30:21 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Woj11: Racja, lata 60.
2026-05-19 18:39:56 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
128 Dyskusji (ostatnia 26 dni temu)
Linia kolejowa nr 62 Tunel - Sosnowiec Główny - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 62 Tunel - Sosnowiec Główny w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet