|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
1986 , Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych wdrażają do produkcji cały szereg pomp nowej konstrukcji typu: WL i WLs. Są to pompy jednostrumieniowe, wysokociśnieniowe . Od wytwarzanych dotychczas różnią się one m.in. tym, iż podział ich korpusu przebiega w płaszczyźnie pionowej, a łożyska znajdują się nad korpusem, co w przypadku awarii uszczelniacza wyklucza możłiwość ich uszkodzenia. Budowa nowej pompy umożliwia łatwy demontaż i montaż na stanowisku pracy bez zdejmowania silnika i odłąćzania pompy od rurociągu . Jest to bardzo ważne zwłaszcza w warunkach ekploatacji na statkach. Warto dodać, że tegoroczne zadania planowe GZUT wykonają, a planowany eksport przekroczony zostanie o około 37%. Na zdjęciu: monter Adam Bielak, inż. Włądysław Wawrzykowski , z-ca dyrektora do spraw technicznych i inż. Tadeusz Nawrocki, głowny specjalista konstrukcji pomp na stanowisku prób pompy 250 WLs 30 T62Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 30 lipca 2021, godz. 5:23:09 Źródło: Aukcje internetowe Autor: Czesław Jakubowski ... więcej (1) Rozmiar: 978px x 796px
0 pobrań 1053 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia esski Obiekty widoczne na zdjęciu
Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych więcej zdjęć (35) Zbudowano: 1793-1794 Dawniej: Königliche Eisenhütte (Królewska Huta Żelaza) Zabytek: A/1444/91 Budowa gliwickiej huty przypada na okres 2. poł. XVIII wieku, kiedy na terenie Górnego Śląska silnie rozwijał się przemysł hutniczy. Prace budowlane ruszyły w 1791 roku, a ich głównym inicjatorem był Fryderyk von Reden – dyrektor Śląskiego Wyższego Urzędu Górniczego. Plany huty powstały przy współpracy Redena z Johnem Baildonem oraz Williamem Wilkinsonem. Huta została zaopatrzona w najnowsze jak na ówczesne czasy rozwiązania technologiczne: wielki piec opalany koksem (drugi taki działał tylko w Niemczech) oraz urządzenia służące do wtórnego wytopu surówki. ul. Robotnicza więcej zdjęć (162) |