| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (44)
Obiekty w okolicy
3 Maja 2
43
m
Ustroń
"Beskid" - obiekt handlowo-biurowy...
43
m
Ustroń
3 Maja x
56
m
Ustroń
3 Maja 9
73
m
Ustroń
Pomnik Pamięci Narodowej
80
m
Ustroń

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

3 Maja 5

Zbudowano: ok. 1900
Dawniej: Dom kupca i wydawcy kart pocztowych z Ustronia - Rudolfa Langhammera, sklep spożywczy, sklep "Kasia"
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Rafał Chmielowiec
 
+1 głosów:1
Widać sklep, który w latach osiemdziesiątych nazywał się Kasia. Pamiętam przed nim długie kolejki po kawę... Kawę rzucili! Hura!!! I prawie wszyscy do Kasi :-)
2014-12-10 20:39:59 (11 lat temu)
palo
 
+1 głosów:1
Teraz rzucają tam sajgonkami, tez mi postęp :-)
2014-12-10 20:43:05 (11 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
Nikt natomiast sobie tego nie przypomina, no bo jak - jesteście wszyscy bardzo młodzi, że to właśnie w domu tym, w drugiej i trzeciej dekadzie XX w. (do 1927 r.) mieściło się słynne ustrońskie wydawnictwo kart pocztowych Rudolfa Langhammera. Jego pocztówki możemy dzisiaj także podziwiać na Fotopolsce, np tutaj: Jak będę miała więcej czasu to założę obiekt i napiszę historię tegoż budynku.
2014-12-10 21:20:26 (11 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do Rafał Chmielowiec: Oj dawkujesz Rafał, dawkujesz..... Oby tak dalej! Dziś tu ciuchy i kaczka na chrupko..... :))
To najpewniej korowód dożynkowy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2014-12-10 20:44:02 (11 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do palo: Palo, akurat gdy o kaczce pisałem, toś się z tymi sajgonkami wpakował ;)
Jak się zdenerwuję, to podam nazwisko kierowniczki sklepu! ;):)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2014-12-10 20:47:32 (11 lat temu)
palo
 
+4 głosów:4
do paulus60: Chciałem się tylko dopytać czy Kolega Rafał ma pozwolenie pisemne od tych dwóch koni ( o reszcie nie wspomnę ) na publikację Ich wizerunku w internetach ? Bo jeśli nie to wnioskuję o utworzenie komisji Fotopolskiej z p. macierewiczem na czele :p
2014-12-10 21:23:46 (11 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do paulus60: Ty się Paulus nie denerwuj, bo skyrs tych nazwisk, to komu innemu, bardziej nerwowemu, gul wyskoczy ;-)
Cieszmy się, że tak nam rośnie seria zdjęć starego Ustronia!!! Oby tak dalej
2014-12-10 23:30:35 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vstrone: Schlebia mi Pani. :-)
2014-12-10 21:39:01 (11 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
do palo: Na dobrze prawisz Palo, jo by sie eszcze zapytoł operatora traktora, czy se życzy, żeby my tu jego lux torpede pokozali bez jego zgody ;-)
2014-12-10 23:32:52 (11 lat temu)
do palo: To przecież nie konie a osły :)
2014-12-12 13:52:03 (11 lat temu)
palo
 
do mirasisko: ...
2014-12-12 19:59:43 (11 lat temu)
Obiekt DOŻYNKI owszem, ale niekoniecznie 1979 rok! Jest również 1976 rok!
Proszę o korektę. Dziękuję i pozdrawiam!
2014-12-14 17:03:41 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
Przypisałam to zdjęcie do ul. 3 Maja i założyłam też nowy obiekt - dom przy ul. 3 Maja 5. Pamiętam z dzieciństwa ten sklep "Kasia", tylko nie wiem czy to był sklep spożywczy czy inny (spożywczo-przemysłowy)? Czy on podlegał PSS "Społem"?
2014-12-14 17:33:01 (11 lat temu)
Stenek
 
Aż się chce zaśpiewać: - "Od Siewierza (wróć!) Ustronia jechał wóz, malowane panny wiózł, wszystkie pięknie wystrojone ........"
2014-12-14 21:06:21 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do Rafał Chmielowiec: Moim zdaniem najlepiej będzie: Ustrońskie Dożynki. Poprawione.
2014-12-14 17:08:12 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Rafał Chmielowiec: I przypisać zdjęcie też do ulicy.
2014-12-14 17:11:14 (11 lat temu)
do vstrone: Dziękuję bardzo!
2014-12-15 14:48:24 (11 lat temu)
do vstrone: Spożywczy. Podlegał PSS "Społem". Niegdyś nie miał nazwy "Kasia". Był to po prostu sklep "Artykuły Spożywcze ".
2014-12-14 20:15:46 (11 lat temu)
vstrone
 
do paulus60: Dziękuję :-) Stąd wniosek, że w okresie, kiedy wykonano to zdjęcie, sklep jeszcze nie nosił nazwy "Kasia".
2014-12-14 20:22:06 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do Stenek: A tam u góry to chyba bocian jest...
2014-12-14 21:27:47 (11 lat temu)
Stenek
 
do vstrone: Tak, na to wygląda, ze bocian ;-)
2014-12-14 21:31:30 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 11 lat temu)
3 Maja 5 na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet