| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Badania archeologiczne na pl. św. Krzyża

Zbudowano: 2014
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Były kości?
2014-05-17 02:01:13 (12 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Jeśli kościół jest doprawdy "wiekowy" to zupełną normalnością jest się natknąć na szczątki wokół świątyni, Cmentarz oddalony od kościoła jest wynalazkiem "dość" współczesnym.
2014-05-17 03:49:41 (12 lat temu)
Kości napewno tam były.Kolega tam mieszkał i opowiadał mi że jako dzieci bawili sie z kościami i naprzykład wstawiali świeczki do czaszek tak jak się to robi z wydrążoną dynią.
2014-05-17 14:02:09 (12 lat temu)
Podwórko mojego kolegi przylegało bezpośrednio do kościoła i miało kilka metrów szerokości tak więc najprawdopodobniej to kiedyś tam był przykościelny cmentarz.
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: literówka
2014-05-17 18:23:45 (12 lat temu)
stoik
 
przeczytałem Wiadomości Ratuszowe. odkryli pięć grobów. i kilka ciekawych artefaktów.
2014-05-17 23:00:14 (12 lat temu)
Do Stenka.A jak wiysz że ty gnaty były zakopane głymboko ,można że prawie kopidół mioł szpatny dziyń i mu sie nie chciało bo był na kacu.
2014-05-17 23:00:24 (12 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: też byłem zdziwiony.... pierwsze słyszę, żeby był tam cmentarz. ale może.... śledztwo trwa :) w Cieszynie wszędzie można natknąć sie na ludzkie szczątki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2014-05-17 03:07:41 (12 lat temu)
palo
 
+1 głosów:1
2014-05-17 07:09:20 (12 lat temu)
palo
 
do † marian11: Kaj jóm naszli?

2014-05-17 14:12:17 (12 lat temu)
Stenek
 
do † marian11: No, ale to óne, te dziecka, musiały przeca kopać kajsi w ziymi żeby nónść te gnaty, i to kopać głymboko, jako widzym do zdjynci. Tuz jak te bajtle sie tam dokopały do tych czaszek? Łopatką do piasku?
2014-05-17 22:39:32 (12 lat temu)
Stenek
 
do † marian11: Na dyć, wraził ino pore razy łopate w ziym, i tela było tego kopanio.
2014-05-18 01:18:06 (12 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 12 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet