| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (12)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Cementownia "Grodziec"

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1857
Zlikwidowano: 1979
Cementownia Grodziec – cementownia mieszcząca się w Grodźcu (dzielnicy Będzina). Została uruchomiona w 1857 roku i była pierwszą w Polsce (wówczas pod zaborem rosyjskim), a zarazem piątą cementownią na świecie.
Była to fabryka cementu portlandzkiego. Właścicielem był Jan Ciechanowski, a pierwszym dyrektorem był inż. Emil Konarzewski, który prowadził zakład przez 20 lat.
Stanisław Ciechanowski, syn Jana, wydzierżawił, a w 1925 roku sprzedał Cementownię koncernowi belgijskiemu Solvay. Koncern Solvay prowadził rozbudowę zakładu aż do 1939 roku. Równolegle z rozwojem Cementowni nastąpiła ogólna poprawa sytuacji materialnej załogi, wybudowano mieszkania i inne obiekty socjalne.
Cement produkowany w tej fabryce był używany między innymi przy budowie Obszaru
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana, poprawiłam datowanie, pocztówka z datownikiem z 21.02.1911.
2026-05-08 18:39:46 (miesiąc temu)
Według mnie to nie Grodziec.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2016-02-13 12:51:13 (10 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
mayama, wyczyść matrycę... albo obiektyw ;)
2015-12-27 21:31:32 (10 lat temu)
2016-03-20 05:36:25 (10 lat temu)
Piotr Maj
 
+3 głosów:3
Zdjęcie wykonane z komina cementowni. Ode mnie szacunek za ryzyko żeby tam wejść i pstryknąć.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2016-02-13 16:09:37 (10 lat temu)
do Piotr Maj: Hmmmmmmmmmmmm zdjecie z komina. Chyba, chyba bym tam teź wlazl...gorzej na dul..
2016-02-14 10:29:54 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Piekne piekne piekne !!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-02-14 10:30:32 (10 lat temu)
Fotografia z archiwum Pana Jerzego Sz. Wieczorka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2016-02-13 14:42:42 (10 lat temu)
mamik
 
do Piotr Maj: Datowanie trzeba uściślić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2016-02-13 14:48:28 (10 lat temu)
do mamik: Będę zaciągać pasa, poszperam popytam.
2016-02-13 14:51:11 (10 lat temu)
do mamik: Udało się :)
2016-02-14 04:48:04 (10 lat temu)
esski
 
do Piotr Maj: Czy to co tu widać jest skanem z odbitki wyjętej z szuflady? czy też kopia skanu sprzed kiilkunastu lat?
2016-02-14 09:17:43 (10 lat temu)
do esski : Nie wiem.
2016-02-14 09:29:08 (10 lat temu)
esski
 
do Piotr Maj: No to może sie uda wyrwać więcej... 800 pixeli to w obecnych czasach zdecydowanie za mało.
2016-02-14 11:32:55 (10 lat temu)
2016-06-08 18:49:13 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Brzozowy lasek wygląda jak posadzony dla zamaskowania obiektu.
2017-04-18 08:50:50 (9 lat temu)
cm
 
+5 głosów:5
Plantacja kominów?
2017-04-23 20:57:54 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
24 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Przedmioty związane z Cementownia "Grodziec"
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet