| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat bieruńsko-lędziński
Najbliższe obiekty nieistniejące
Nastawnia OwA3
6797
m
Oświęcim
Zwycięstwa 149
7444
m
Oświęcim
Bunkier I - "Czerwony domek"
8554
m
Brzezinka
Joselewicza 6
6733
m
Oświęcim
Fabryka Wódek i Likierów
6771
m
Oświęcim

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Port węglowy

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1926-36
Port węglowy został wybudowany ~300 m (w kierunku północnym) od mostu łączącego obecne ulice Górnośląską w Chełmie i Chrobrego w Chełmku. Kopalnia "Piast" w Lędzinach zaczęła jako pierwsza w czerwcu 1926 r., spławiać węgiel Przemszą. Do końca tego roku wywieziono około 11 tys. ton węgla. Za przykładem kopalni "Piast" w różnych miejscach nabrzeża Przemszy, również inne kopalnie zaczęły urządzać swoje przeładownie. Lędzińska kopalnia woziła węgiel do portu pięcioma samochodami ciężarowymi typu WAG z przyczepami o jednorazowej ładowności 13,5 tony każdy. Trasa dowozu o długości 15,5 km prowadziła przez Hołdunów, Imielin, Chełm i Kopciowice. Było to jednak dosyć uciążliwe, postanowiono więc wybudować kolejkę linową do transportu węgla.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Port był położony ok. 300 m na północ od mostu łączącego obecne ulice Górnośląską w Chełmie i Chrobrego w Chełmku. Węgiel jechał kolejką linową ze starej kopalni Piast w Lędzinach.
2021-01-28 08:14:07 (5 lat temu)
do 4elza
Załóż obiekt.
2021-01-28 11:49:36 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+5 głosów:5
Oficjalna nazwa to kopalnia Piast a potoczna "stary Piast" (dla odróżnienia od obecnej powojennej kopalni).
2021-01-29 07:52:48 (5 lat temu)
Takie obiekty jak ten port, czy mosty, warto przypisywać też do rzeki. W tym przypadku przypisanie do ulicy trzeba uznać za dodatkowe, aby powiązać jakoś obiekt z miejscowością, do rzeki wydaje się nawet ważniejsze, przecież przypisania się nie pogryzą, a ułatwia to poszukiwania w razie koniecznej identyfikacji nowego zdjęcia. Uzupełniłem przypisanie.
2021-01-29 17:54:17 (5 lat temu)
do blaggio.: Ten port był daleko od jakiejkolwiek ulicy, bezpośrednio przy rzece.
2021-01-29 18:14:52 (5 lat temu)
do ritterswalder: Wiem, stąd moja uwaga. Nie tylko do Koleżanki, bo nie tak rzadko można zauważyć pomijanie przypisania do rzeki (jeśli rzeka ma swój "obiekt").
2021-01-29 19:09:53 (5 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Mam wrażenie, że to było przypisane do Przemszy, ale jeśli jednak nie, to dziękuję.
2021-01-30 02:27:59 (5 lat temu)
do 4elza: Nie ma za co :)
Mi chodziło przede wszystkim o przypisanie obiektu portu. Ale nie jest to jakieś poważne uchybienie i też każdemu może się zdarzyć. Chciałem po prostu wykorzystać okazję i zaapelować do szerszego grona użytkowników.
2021-01-30 16:35:30 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet