| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Dworzec kolejowy Czeski Cieszyn

2001-2002 - przebudowa dworca

OBIEKTY - Dworzec kolejowy Czeski Cieszyn
Obiekty w okolicy
Przystanek autobusowy
38
m
Cieszyn
Stacja kolejowa Czeski Cieszyn (Če...
48
m
Cieszyn
Poczekalnia przy ulicy Dworcowej
51
m
Cieszyn
Dworcowa 17
67
m
Cieszyn
Dworcowa 16
68
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dworzec kolejowy Czeski Cieszyn

Zbudowano: 1888
Dawniej: Dworzec Centralny
Zabytek: 101788
2 subskrypcje
2/70 Kamieniec
Jeżeli zmarł ktoś związany z koleją - dawny pracownik itp. wywieszano czarną flagę.
W gmachu były poczekalnie dla I i II klasy. Ponadto istniał podział na 4 klasy - kolej koszycko-bogumińska.
Pierwszy projekt linii powstał w 1881 r. i jest o nim mowa w Der Bautechniker
Pierwsze długotrwałe negocjacje w 1883 r.
Zamiary budowy dworca od 1885 z zamierzaną budową kolei północnej. W następnym roku przedstawiano różne warianty tras.
Kolej miastowa - tak była nazywana w gwiazdce. W tych dniach - maj 1886 r. - zebrała się w Cieszynie komisja dla oglądania trasy kolei miastowej. Należą do niej: radca rządowy p. Furer z Opawy, tutejszy c. k. starosta p. Rosenberg, delegowany major jeneralnego sztabu, dr Demel jako zastępca wydziału krajowego, p. Jan
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Dla przypomnienia Dworzec Glowny byl w Czeskim Cieszynie. W Cieszynie egzystowal byly twarowy przemieniony na osobowy.
2016-06-13 14:10:55 (10 lat temu)
czesil
 
do cracusiac: To zależy czy masz na myśli przed 1920 r. czy po.
2016-06-13 14:24:36 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: Przed 18 tym nie bylo ani Polski ani Czech. A pomiedzy 18tym a 20tym sprawa sie jeszcze nie wyjasnila.
2016-06-13 14:31:37 (10 lat temu)
czesil
 
do cracusiac: Czyli przed 1918 r. Dworzec Główny był w...? A po 1920 r. był w...?
2016-06-13 14:40:39 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: Przed 18tym byl w K. u. k., Austrii a po 20tym w Czechoslowacji. Czy to wyjasnienie wystarczy?
2016-06-13 14:48:15 (10 lat temu)
czesil
 
do cracusiac: A jak się za czasów K.u.k. to miasto nazywało?
2016-06-13 15:01:54 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: Teschen.
2016-06-13 15:04:19 (10 lat temu)
czesil
 
do cracusiac: A po polsku?
2016-06-13 17:18:41 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do czesil: K.u.K.Österreich mowilo sie po niemiecku, wiec Teschen. I taka nazwe mozna znalezc na mapach z tego czasu.np;
2016-06-13 17:28:37 (10 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Proszę sobie uzupełnić braki lekturą m.in. tego opisu . Obecna stacja w Cieszynie to dawny przystanek osobowy Teschen-Boberthal uzupełniony o funkcje towarowe dopiero w okresie I wojny światowej. Rampa wojskowa (zwana dworcem towarowym) wybudowana została po roku 1920.
2016-06-13 20:40:37 (10 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do augiasz: Czyli potwierdzilo sie to co napisalem wyzej.
2016-06-14 10:04:54 (10 lat temu)
do cracusiac: Mnie wiecej sie zgadzam, tylko jedna rzecz.czy raczej dwie..Czechy byly i przed 18....Królewstwo Czeskie bylo caly czas.I mamy tutaj Cieszyn jako caloścz. Obierajmy wiec nasza prace jako dokumentowanie, i pozostawmy historie historikom.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek :-)
2016-06-14 17:35:31 (10 lat temu)
augiasz
 
do cracusiac: Napisałeś "były towarowy przemieniony na osobowy", tylko on zawsze był osobowy, a funkcję towarową dodano...
2016-06-14 20:09:49 (10 lat temu)
do augiasz: Chyba jest roznica jakas mala pomiedzy dworcem a przystankiem.
2016-06-14 20:24:38 (10 lat temu)
do cracusiac: A jaka jest różnica między stacją a przystankiem.
2016-06-14 20:31:32 (10 lat temu)
Podmniana na lepszy skan.
2021-01-22 08:52:22 (5 lat temu)
Dana
 
+4 głosów:4
Podmiana
2025-01-06 20:36:24 (rok temu)
verbensis
 
+3 głosów:3
Datacja do ujednolicenia z
2025-10-21 20:18:53 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do verbensis: Ok, poprawilem na podstawie zalinkowanego, bo jednacze, datowanie jest Danky specialnoścz ☺ Dzięky za uwage...
2025-10-21 21:11:57 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Teraz jestem pewien, to jest Dworzec kolejowy.
2021-05-17 19:14:34 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
1919, czerwiec.
2025-08-05 21:11:14 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-08-05 21:18:09 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Coś mi sie wydaje źe to jest Dworzec kolejowy....
2021-05-17 19:12:20 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Wizyta gen. Hallera (w centrum, z czarną opaską na mundurze - żałoba po śmierci brata poległego w styczniu 1919) w Cieszynie, 12 czerwca 1919.
2025-08-05 21:10:28 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Ok, to jest argument do niepokonania ☺
2025-08-05 21:20:17 (10 miesięcy temu)
Wspaniala seria, dziękujemy...☺
2023-03-09 09:19:31 (3 lata temu)
stoik
 
oprócz wielu istniejących rzeczy - w :LD powinna się była znajdować fabryka mebli Kohna. została zaznaczona. a teraz to chyba teren dworca autobusowego. Część.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-03-09 18:59:57 (3 lata temu)
Generał František Hrabčík (drugi z prawej)
2024-11-21 19:29:40 (rok temu)
Generał Tadeusz Malinowski, w centrum kadru.
2024-11-21 19:28:17 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
To jest konsola latarni nie wiaty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-11-03 10:11:36 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Chyba nie, po pierwsze, tu widać źe słup i konzola są w jednej osi i podrugie ten sam rodzaj zdobienia glowicy jest widoczny na słupku i po trzecie, wiem źe to wiata wyjścia z peronów byla spora konstrukcjia, niestety zdjięcia przeminely z wiatrem ☺☺☺ przypadkowe naświetlenie tej wiaty bylo zamocowane do konstrukcji wiaty. Tu widać wiate od strony peronów i tu fragment tego zadaszonego wyjścia od strony ul.Dworcowej-po prawej
2025-11-03 14:26:57 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-03 18:05:00 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do stoik: Ok, toco podaleś jako czegoś niewyraźnego jest ujięcie budynku od południa, i ja napisalem w opise źe to jest od północy ☺☺☺
2025-11-03 18:26:35 (7 miesięcy temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-11-05 18:57:46 (7 miesięcy temu)
Stenek
 
moim zdaniem to wysięgnik latarni gazowej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dfdff
2026-01-16 22:27:38 (5 miesięcy temu)
Dana
 
Może z czasem da się uściślić datowanie ...
2026-03-22 11:35:30 (3 miesiące temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-03-24 15:50:07 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
47 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Detail przedwojennego repera na budynku dworca.
Konzola wiaty bocznego wyjścia z stacji kolejowej. Boczne wyjście się znajdowalo od północnej strony budynku dworca.
2
1895-1900
1890
-
1900
1890
-
1900
1898
-
1910
1898
-
1920
1900
-
1920
1917
-
1931
1917
-
1938
1930
-
1938
1938
-
1938
1938
-
1938
Dworzec kolejowy Czeski Cieszyn na innych zdjęciach
1931
-
1965
1931
-
2019
1975
-
2020
2020
-
2022
2022
-
2022
2022
-
2023
2022
-
2025
2025
-
2025
Przedmioty związane z Dworzec kolejowy Czeski Cieszyn
Dworzec kolejowy Czeski Cieszyn - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet