| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica Zamkowa

2023 - Ulica Zamkowa-remont nawierzchni ulicy

Badania archeologiczne na ul. Zamkowej

Remont kanalizacji w ul. Zamkowej

OBIEKTY - Ulica Zamkowa
1
1
1
1
2
3
4
4a
5
6
7
8
9
10
11
11A
12
13
14
16
18
18
22
24
26

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Zamkowa

Dawniej: Schlossgasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...6566następna
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
publikacja w "Światowidzie" z marca 1927-
2026-06-19 09:39:13 (8 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana i znaczniki
2026-05-26 14:46:34 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Oby nie było powtórki : " Dwunastu pracowników Radboud University Medical Center w Nijmegen trafiło zapobiegawczo na sześciotygodniową kwarantannę po tym, jak przy opiece nad pacjentem zakażonym hantawirusem nie zastosowano zaostrzonych procedur - podał w poniedziałek wieczorem holenderski portal NU.nl."
2026-05-15 09:32:38 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Według najnowszych danych Głównego Inspektora Sanitarnego jedna osoba polskiego pochodzenia, niebędąca pasażerem statku, mogła mieć kontakt z zakażonymi hantawirusem pasażerami wycieczkowca MV Hondius. Została ona objęta nadzorem epidemiologicznym i nie wykazuje objawów chorobowych.
2026-05-15 09:34:29 (miesiąc temu)
stoik
 
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bez sensu
2026-05-16 18:16:02 (miesiąc temu)
stoik
 
+2 głosów:2
do da signa: ja pier. ta cała awantura covidowa to był jakiś ciężki Matrix. i oszustwo. ja się ani razu nie zaszczepiłem,. ale jak ktoś chodził do pracy to musiał sobie wstrzyknąć to podejrzane gówno. Nie jestem żadnym oszołomem. Daleko mi od tego. Ale obejrzyjcie sobie film To wam otworzy oczy. Albo i nie. Książkę przeczytałem 20 lat temu. Wyszła nowa wersja filmu, ale proponuję obejrzeć pierwszą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-15 12:23:45 (miesiąc temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Kaźdy film o podobnej sitacji się wlaśnie rozpoczyną tą sceną, kiedy nas system ubezpiecza źe wszystko jest pod kontrolą. O pare dni później tu mamy...zombieapokalypse.... ☺☺☺ Ale tak naprawde, teź jestem w trybie..mniejmy nadzieje...
2026-05-15 09:47:16 (miesiąc temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bez sensu
2026-05-15 20:35:22 (miesiąc temu)
stoik
 
do stoik:
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: bez sensu
2026-05-15 20:46:24 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
Schody drewniane ? To musi tu być ślisko po deszczu.
2020-10-25 11:37:56 (5 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
nie wiem czy wszyscy śledzą media, ale schody się bodaj wczoraj zawaliły pod ciężarem wycieczki starszych turystów. poszkodowanych zostało podobno 13 osób z czego cztery nadal znajdują się w szpitalu. na szczęście nie było ofiar w ludziach. Prorok czy co ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-24 14:56:23 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
da signa
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: W czasie deszczu wszyscy jadą windą :)
2020-10-25 13:26:20 (5 lat temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do da signa: Ale winda nie działa już od kilku lat
2020-10-25 19:20:23 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: No to podczas deszczu tu nik nieprzechodzi ☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2020-10-25 19:28:15 (5 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: z tego co wiem, winda aktualnie jest nieczyna. a na schodach jak sie ma ktoś zabić, niech trzyma sie gelendry. są 62 stopnie do pokonania.
2020-10-27 02:06:27 (5 lat temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-04-12 22:32:52 (2 miesiące temu)
stoik
 
To co się aktualnie dzieje z Polską. Nie chcę tłumaczyć, ale jakiś totalny nieład się dzieje.Grasują jakieś trolle i nikt z tym nic nie robi. W takich warunkach nie można normalnie pracować. No kurde że Sorry. Dziecka - ja tu nie chcę wychodzić na jakiegoś ważnego. Ale to co się dzieje to - wypowiadam moje rozczarowanie. Ale wiecie - wysrać się na to wszystko ? Albo obrazić ? To była fajna inicjatywa kilku zacnych ludzi. Tylko niestety w Polsce jest taki obyczaj, że jak coś się fajnie zapowiada, to prędzej lub później zejdzie na psy. Tęsknię za tym dawnym pomysłem. A teraz mam tu niewiele do zaglądania Poza tym, że zajrzyjcie czasami do regulaminu. Byłbym wielkim optymistą, gdybym powiedział, że można wrócić do początku. Ale chyba aż takim wielkim optymistą nie jestem widząc obecnych użytkowników, którym się mylą portale ... Żałość.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-15 11:10:37 (2 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: nie widzę reakcji. nie chcę wracać do podstaw bo to niezmiernie nudne. ale to nie ta sama Fotopolska jaka była dawniej. nikt nie czyta regulaminu i nie wie o co chodzi. ja Regulaminu nie pisałem - ale przeczytałem go ze zrozumieniem. Poprzez szacunek dla ludzi, którzy go napisali. I innym też to proponuję. I tak mi dopomóż . Jest taka słynna scena - a na moje słowa Siłacz uderzy pięścią w stół. Sors. Nie mam w domu zbyt wielu stołów. Tylko jedna nieskromna prośba - stosujcie się do regulaminu, a nawet może czasami warto go przeczytać. Uf. Ależ się wypisałem. Ale bez żartów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-15 13:40:49 (2 miesiące temu)
stoik
 
do stoik: Nie chcę powiedzieć, że Vetinari jest niedobrym administratorem. Nawet mogę go pochwalić za dobre administrowanie. Tylko że niektóre tematy totalnie nic mu nie mówią. Veti - good job.
2026-04-15 13:50:28 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
+2 głosów:2
do stoik: A ja patrzę na pewne sprawy zgodnie z zasadą.....nie moje małpy, nie mój cyrk....i wszystko traktuję jako hobby. Tak jak zbieranie znaczków rozgraniczam z członkostwem w PZF.
2026-04-15 13:52:15 (2 miesiące temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do PiotrW: kiedyś jeszcze byłem idea;listą. a teraz tak czasem wpadam przez sentyment. pzdr wiecie co wam powiem ? ostatnio przydusza mnie bagno polskiej polityki i oglądam sobie stare dobre filmy. nie oglądam telewizji ani nie słucham radia, ale od tego gówna co sie tam wylewa to można stracić rozum. skąd wiem - raz byłem u kolegi. żółty pasek od formatowania mózgownicy. 24 na godzinę piorą wam mózg. podziękowałem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-15 15:06:03 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
+3 głosów:3
do stoik: Popatrz na ten portal jak na zabawę, pozwoli to Ci postawić wszystko na odpowiedniej półce, odpowiednio oświetlonej.
2026-04-15 15:23:47 (2 miesiące temu)
stoik
 
do PiotrW: przecież tak to postrzegam :)
2026-04-16 13:16:55 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
Pare miesięcy szedlem po tych schodach, i naprawde bylem w szoku w jak tragicznym stanie się znajdowaly. Zgnile belky, desky schodowe przepadnięte. Belky które mialy być zamocowane do muru oporowego byly luźne. Ale teź wiem o tym, ze od dluźszego czasu się młuwilo o remoncie tych schodów. No i wyślo jak zwykle, czekalo się do jakieś awarii, albo jak w tym wypadku.....
2026-04-24 19:37:29 (2 miesiące temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Ktoś za to beknie - bo to publiczna inwestycja i ktoś JEST jej gospodarzem, a to oznacza, że ma OBOWIĄZEK dbać o jej stan techniczny czyli wykonywać i dokumentować okresowe przeglądy techniczne. Ale jeśli się ma na to .........wywalone, to .................skutki widać gołym okiem. Taka katastrofa NIE stała się bez powodu z dnia na dzień
2026-04-29 18:41:00 (miesiąc temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
mały OFF-TOP: czy mi się zdaje czy tak było czy nie? Chodzi mi czy w katalogu Cieszyn, była taka opcja "Najnowsze Zdjęcia"? ona jest i owszem na stronie głównej FP, ale czy była też w katalogu każdego miasta? Bardzo by to ułatwiało obejrzenie po dłuższym czasie najnowszych zdjęć danego miasta na FP, a tak, to teraz trzeba się przekopywać przez WSZYSTKIE najnowsze foty na całej FP , sorry za Off-Top
2026-04-29 18:43:36 (miesiąc temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. wszystkie służby stanęły na wysokości zadania.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-24 20:45:35 (2 miesiące temu)
do stoik: Slyszalem ten huk siren, straźackych i karetek...tylko niewiedzalem co jest grane. Dziśaj mi szwagier powiedzial źe kladky niema, w momencie kidy bylisme na Górze Zamkowej...tak z ciekawości zprawdzilem...teren zamknięty i niedostępny. Myślalem źe się remont szykuje....dopiero doma o tym zawaleniu przeczytalem....
2026-04-24 20:52:24 (2 miesiące temu)
stoik
 
do vetinari: Dziwnym przypadkiem przepowiedziałem to kilka lat temu, kiedy dyrektorką była jeszcze pani Ewa Gołębiowska. Nie żebym odczuwał satysfakcję. Proponowałem jej żeby tam zainstalować bardziej stabilne schody, na co o na, że może kiedyś jak napłyną środki z Unii. Czyli widocznie Polacy już nie potrafią robić schodów. Było do przewidzenia. Jak to za przeproszeniem kiedyś pierdyknie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-04-24 21:45:42 (2 miesiące temu)
Stenek
 
do Stenek: - Czy może mi ktoś odpowiedzieć ????????????????????????? z góry dziękuję :-)
2026-05-16 18:56:19 (miesiąc temu)
2026-05-16 18:59:33 (miesiąc temu)
yani
 
do Stenek:
Nie ma na liście z lewej opcji "Najnowsze zdjęcia", ale galeria zaczyna się od ostatniego foto.
2026-05-16 19:02:15 (miesiąc temu)
Pierwotny wjazd na teren zamku. Obecnie odnowiony i prowadzi przez niego kladka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2026-05-01 19:31:19 (miesiąc temu)
Prawdopodobnie reśtky muru obronnego przy byłym wjazdu na teren zamku....
2026-05-01 19:30:05 (miesiąc temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: zbędne
2026-05-16 11:55:47 (miesiąc temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: zbędne
2026-05-16 18:11:38 (miesiąc temu)
Na zdjięciu jest widoczna Kładka Kametza, która byla wyburzona w 1927r. więc ten rok jest górną granicą w datowaniu.
2026-06-06 11:12:35 (21 dni temu)
do vetinari: Tu chyba chodzi o Most saperski wybudowany w 1940r. Ta konstrukcia jednacze jest troche solidniejsia jak ta Kladka Kametza, więc datowanie raczej na lata II.w.św....
2026-06-06 11:50:17 (21 dni temu)
Fonik1
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki za radę, w takim razie zmieniam datowanie tutaj, jak i na bliźniaczym zdjęciu -

PS. Wiesz może, czym jest ten jasny budynek z kominem "nad" Zamkową 4? Szukałem jego obiektu, lecz nie mogłem nic dopasować.
2026-06-06 21:22:13 (21 dni temu)
do Fonik1: Juź dodalem znacznik, tego kominu juź niema ☺
2026-06-06 21:26:31 (21 dni temu)
Fonik1
 
+2 głosów:2
do vetinari: I teraz zdjęcie jest ładnie "oznacznikowane", dzięki!
2026-06-06 21:28:45 (21 dni temu)
Pokaż na mapie
658 Dyskusji (ostatnia 8 dni temu)
Cieszyn. Fragment zabudowań przejścia granicznego przy ul. Zamkowej. Widoczna reklama sklepu wolnocłowego "Baltona". Tygodnik "Granica" nr 1499.
Zamkowa
1899
-
1910
1899
-
1912
5
1914-1917
1911
-
1917
1922-1926
1914
-
1926
1916
-
1926
1928
-
1932
1928
-
1935
1930
-
1938
1938
-
1961
1938
-
1961
Ulica Zamkowa - obiekty i wydarzenia
4 4a
26
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet