| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Ulica Bobrecka
1
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
25
26
27
28
29
29

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Bobrecka

Dawniej: Bobrekergasse
Regulacja oraz kanalizacja przebiegła w 1880 r. i niedawno się zakończyła trwała ponad 100 lat.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Altair
 
W latach 60/70 XX w. był tu bar 'Pokrzep się". Pamięta jeszcze ktoś?
2022-03-28 14:44:14 (4 lata temu)
do Altair: Oczywiście. Niemiłosiernie zadymiony dymem z "Popularnych", "Klubowych" i innych "Sportów". Wszechobecny zapach skwaśniałego piwa i typowo barowy kiszonej zasmażanej kapusty i gulaszowo - grochówkowy. Chyba na początku 80. też jeszcze funkcjonował. Później już jako "Marco Polo".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interpunkcja
2022-03-29 14:24:16 (4 lata temu)
Stenek
 
Czemu to Rondo nie ma numeru, a kilka innych ma? Wg jakiego klucza albo pomysłu ponumerowano i nie ponumerowano ronda w Cieszynie na FP?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-01-08 21:20:19 (6 lat temu)
czesil
 
do Stenek: Bo to rondo ma swoją nazwę nadaną przez władze miasta - Rondo Księstwa Cieszyńskiego. Natomiast są też takie ronda, które są bezimienne. Przykładowo na ul. Katowickiej powstaje już czwarte rondo (bezimienne), więc stosujemy numerację, by je jakość odróżnić.
2020-01-09 14:57:42 (6 lat temu)
Stenek
 
do czesil: OK ;-)
2020-01-09 21:02:40 (6 lat temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
Janku, to ile masz lat źe sie podajeś za autora :-). Teraz bez źartów, nietrzeba dodawacz date do opisu, data dodania sie sama pokaźe w editorze, po drugiekiedy dodajemy zdjiecie archiwalne, albo zdjiecie kturego niejesteś autorem, to sie w editorze dodaje źródlo. Tutaj chyba chodzi o Twoje zbiory rodzinne. Jeźeli odhaczyś w editorze źe niejesteś autorem zdjiecia, w editorze jest potrzebne ustalicz date zrobienia zdjiecia. Wystarczy rok, albo określone lata. Pozdrawiam, Ahooj Franta
2018-09-23 10:33:43 (7 lat temu)
stoik
 
Kojarzę, bodaj ze zdjęć pana Kopoczka. Ile Pan Autor ma obecnie lat ? Podeszły wiek. Pogratulować.
2018-09-25 18:47:30 (7 lat temu)
stoik
 
przeczucie mi mówi że to powojenne zdjęcie.
2018-09-25 18:48:44 (7 lat temu)
Fakt ,że jestem młody na stronie stąd nie jestem biegły w opisywaniu zdjęć. I dlatego jak muszę coś podać to się podpisuje na zasadzie ,że to ja je umieszczam. Bardziej chodzi mi i pokazanie ciekawostki? dla Cieszyna, którą tylko ja mogę pokazać. Bo taki obowiązek na mnie ciąży jak autora drzewa genealogicznego św. Papieża Jana Pawła II. I tu prośba do pomocników piszemy tak jak ja od ś. Papieża a potem którego.
2018-09-27 05:14:41 (7 lat temu)
do stoik: Źródlo i date przeeditowalem ja, tylko podalem pomocna reke bo bylo blednie podane i opisane ☺
2018-09-25 18:53:53 (7 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do JanMotak: Papież piszemy z małej litery, tak samo jak inne tytuły.
2018-09-27 05:25:26 (7 lat temu)
do JanMotak: Takie informacije sa dla nas bardzo cenne, rozumiem źe opisiwanie albo editowanie jest dla Ciebie klopotliwe. Czasem napewno odzyskaś wiecej doświadczeń. Do tej pory nie ma zprawy z pomoca z naszej strony.
2018-09-27 06:53:43 (7 lat temu)
do pawulon: Jak rozumiem jak prezydent rp? król wielkiej brytanii? Ja po prostu uważam, że jest to tytuł głowy obcego Państwa - Watykanu. Osobiście Watykan używa dużej litery w swoich publikacjach.. Te uwagi pochodzą z czasów komunistycznych, kiedy nie bardzo uważano Watykan za państwo. Poza tym słownik dopuszcza, swobodność autora jeśli uważa, że osoba zasługuje na szczególne poważanie. Janek
2018-10-04 17:47:21 (7 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Czemu dziwną sławą? Sprawa prosta, chodzili tam też menele i pijacy, (to jacy oni dziwni?) a było tak przede wszystkim wtedy, gdy jeszcze dawniej, bo w PRL.była tam zwykła mordownia, putyka, i ożralców było widać dość często
2021-03-21 16:57:23 (5 lat temu)
stoik
 
do Stenek: a ja tu próbuję być oględny w słowach..... :)
2021-03-21 19:28:06 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do stoik: No jesteś oględny, to fakt, ale powiem: niestety. Sorry - ale czasem "Za Bardzo" ;-) przez to Twoje komentarze są czasem niezrozumiałe, a wyjaśnień udzielasz raczej nie na temat albo znów tak oględnie, że ciężko to ogarnąć. Więcej swobody Stoiku, więcej wolności i luzu w wypowiedziach szczerze Ci życzę, masz bardzo ciekawe spojrzenia na wiele spraw, to lubię ;-)
2021-03-21 20:33:10 (5 lat temu)
Stenek
 
Piotr w Cieszynie!
2021-04-07 23:11:00 (5 lat temu)
Nazwa ulicy pewnie od koloru nawierzchni. Przeczytałem wasze komentarze sprzed lat odnośnie miejsca straceń. Z pewnością nigdy nie było tak jak pisało kilka osób, że było kilka miejsc straceń. W średniowieczu i nawet później miejscem straceń był rynek. Gdzieś ok XVI w. wyznaczono miejsce kaźni na wzgórzu Mały Jaworowy. Stała tam duża budowla widoczna np na sztychu Meriana z kilkoma szubienicami. Kapliczka ma pochodzić z XVII w. a wg opisu R. Zanibal w 1862 r. powołując się na podania i tradycję sugeruje że stała ona na miejscu straceń. Z kolei W. Sosna w swoim przewodniku po Cieszynie pisze, że kapliczka ta przypomina stare dzieje Bobrku i że to właśnie stąd, przed wiekami, wyruszali w swoją ostatnią drogę przestępcy skazani na karę śmierci, która była wykonywana na wzgórzu zwanym "Małym Jaworowym". Dociekliwy zwróci uwagę na to że kapliczka jest tak jakby nie po drodze z centrum na Mały Jaworowy, bo najprościej byłoby iść ze skazańcem przez wyższą Bramę. Spotkałem się z taką teorią iż skazańców przetrzymywano na zamku i celowo nie prowadzono ich przez miasto lecz na około. Możliwe jest też że kapliczka nie ma nic wspólnego z całą opowieścią o skazańcach.
2021-04-07 23:51:16 (5 lat temu)
stoik
 
do Stenek: Dlatego ulica nazywa się Czarny Chodnik. Opis kol. Stoika :)
2021-04-07 23:13:27 (5 lat temu)
stoik
 
do tatranclimber: i tak i nie. "Rabenstein". Kruczy kamień.... Poszukaj :)
2021-04-07 23:58:01 (5 lat temu)
stoik
 
Podobno garażował tu pierwszy automobil w Cieszynie. Data nad bramą - 1906.
2021-05-28 15:54:48 (5 lat temu)
stoik
 
do stoik: na bocznej ścianie też już wymalował sie nasz Banksy : ) Pracowity chłop.
2021-06-03 19:59:01 (5 lat temu)
Milena Sontowska
 
+2 głosów:2
Jakie to jest urocze, taka mała kapliczka znikąd pod wiaduktem, na swój sposób ewenement na skalę Polski, ale podoba mi się c;
2021-04-28 22:30:01 (5 lat temu)
do Milena Sontowska: Zapewne stała tu na długo przed budową wiaduktu.
2021-04-28 22:38:55 (5 lat temu)
Milena Sontowska
 
+1 głosów:1
do da signa: Oczywiście, że tak, jest to pewne, ale sam fakt, że się uchowała
2021-04-28 22:56:45 (5 lat temu)
stoik
 
do Milena Sontowska: Pośrodku znajduje się XVIII wieczna rzeźba przedstawiająca upadek Chrystusa pod krzyżem. Być może z warsztatu Lechnitich. Kapliczka się zachowała bo jest wpisana do rejestru zabytków. Nawet koparki ja omijają :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-04-30 17:16:11 (5 lat temu)
Fotolan w akciji ☺☺☺
2021-06-12 16:54:39 (5 lat temu)
stoik
 
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-06-12 16:56:26 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do stoik: No, ale zatrzymal się podczas robienia zdjięcia ☺☺☺
2021-06-12 17:04:31 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Zamaskowany snajper :-)
2023-04-19 15:47:24 (3 lata temu)
stoik
 
do piotr brzezina : za firanką ? a może snajperka ?
2023-04-20 19:38:34 (3 lata temu)
paulus60
 
+3 głosów:3
Cień budynku z cieniem latarni wyglądają jak elektrowóz z pantografem połówkowym, albo tramwaj się objawił na Boreckiej 🙂
2023-04-19 23:12:10 (3 lata temu)
do paulus60: Miałem napisać "Bobreckiej". Chochlik zawinił.
Pytanie, dlaczego nie mogłem edytować wpisu by poprawić nazwę ulicy?
Po edycji nie działa przycisk "Zapisz". Ani na smartfonie, ani na komputerze. Ktoś wyjaśni?
2023-04-19 23:19:52 (3 lata temu)
do paulus60: Dobre skojarzenie ☺
2023-04-20 17:13:09 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do paulus60: U mnie działa, poprawiłam. Może nie masz uprawnień do edycji zdjęć kolegów.
2023-04-20 09:32:44 (3 lata temu)
stoik
 
do paulus60: Mnie się też nie udało. Pojawił się napis "Zapisywanie danych" i został.
2023-04-20 19:37:33 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Mam, ale chodzi mi o to, że nie mogę edytować własnego wpisu pod zdjęciem, w komentarzach. Zrobiłem przypadkowo błąd w pisowni nazwy ulicy i chciałem poprawić, ale nie działa mi przycisk "Zapisz". Po prostu - nie mogę edytować własnego komentarza 🙂
2023-04-20 10:42:23 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
do paulus60: Nie udaje się pomimo wpisania powodu edycji ?
2023-04-20 11:09:31 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Nie. Podaję powód edycji "Literówka" i pojawia się komunikat "Zapisywanie danych", po czym znika, a edycja nie jest zapisana. Mam tak zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Średn8k
2023-04-20 11:40:48 (3 lata temu)
do ZPKSoft: O dziwo, teraz eksperymentalnie edytowałem powyższy wpis. Jako powód podałem "Średnik" I...... edycja przeszła. Cuda się dzieją.
2023-04-20 13:08:28 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
do paulus60: ;-)))
2023-04-20 13:41:12 (3 lata temu)
stoik
 
do vetinari: Starsi mieszkańcy mówią na to skrzyżowanie "stare światła". Ponieważ kiedyś były tylko jedne.Stenek się ze mną zgodzi :)
2023-04-20 18:22:13 (3 lata temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-04-20 18:29:32 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
46 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Ulica Bobrecka - obiekty i wydarzenia
16 17
29
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet