| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Niepodległości
2a
3
4
5
6
7
9
10
10a
11
12
20
14
14a
15
16
17
19
21
23
24
25
26
27
31
31a
32
34
35
36
37
38
39
40
42
43
47
48
49
Więcej (37)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Osiedle Lesisko-numery nieparzyste
Osiedle Centrum-numery parzyste
Ulica Niepodległości jedna z historycznych arterii miasta. Biegnie od dworca kolejowego do ulicy Legionów, łącząc historyczne tereny Czechowic i Dziedzic.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Róg Kołłątaja i Niepodległości. Po lewej widoczny kościół i budynek ze sklepem obuwniczym ze zdjęcia
2009-04-19 10:47:45 (17 lat temu)
mar
 
do Jarosław Dubowski: Dziękuję:)
2009-04-19 11:25:04 (17 lat temu)
JureK
 
do Jarosław Dubowski: To jest róg Kołłątaja i Barabasza, a nie Niepodległości. Proszę o zmianę.
2019-11-29 13:10:40 (6 lat temu)
fantom
 
do JureK: Obawiam się jednak że róg Kołłątaja/Niepodległości jest ok.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-11-29 13:21:45 (6 lat temu)
JureK
 
do fantom: Obawiam się ,że do Niepodległości jest jeszcze ok 200m. Sprawdź na Google.To jest dawna Zawadzkiego, a dzisiaj Barabasza. Mieszkam w tym mieście:) W tym budynku na dole jest Żabka:) i ma adres Kołłątaja 4.Sprawdź
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie treści
2019-11-29 14:08:51 (6 lat temu)
JureK
 
do fantom: Ty pokazałeś inny budynek, który jest faktycznie przy Niepodległości Kołłątaja, ale to jest błąd to jest inny adres.To jest adres Niepodległości 25.Wiem , bo tam mieszkają moi znajomi i oni prowadza ten Domus. Na mapie od ronda musisz przejechać" ok. 200m w kierunku Placu JPII i za tymi blokami po prawe będziesz widział ten obiekt.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2019-11-29 14:21:42 (6 lat temu)
fantom
 
do JureK: Dobra, zróbmy inaczej.
Wklejam dwa linki. Na pierwszym jest propozycja budynku przy Niepodległości, na drugim Twoja przy Barabasza:





Porównaj je z naszym archiwalnym zdjęciem obok i oceń sam.

2019-11-29 16:37:12 (6 lat temu)
JureK
 
do fantom: Nie masz tutaj racji.Jestem pewny swego, bo mieszkam niedaleko tego miejsca. Jak mi czas pozwoli to dodam Ci zdjęcie jednego i drugiego budynku. Mogę się z Tobą nawet założyć o skrzynkę piwa i przy okazji postawisz:) Popatrz dobrze na Google i "przejedź się" od ronda wgłąb ulicy do Placu Jana Pawła II ( w kierunku kościoła) to sam ocenisz. Widać to wyraźnie, a że kamienice podobne. Pochodzą po prostu z tego samego okresu i mają podobne historie. W tamtej kamienicy masz faktycznie sklep "Żabka" a tutaj masz "Domus", który prowadzi mój znajomy od wielu lat. Zresztą kamienica jest, albo była jego Zresztą nawet na zdjęciu widać różnicę, na jednym, widać fragment bloku mieszkalnego, a na drugim jak się dobrze przypatrzysz fragment kościoła:)Pozdrawiam
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poszerzenie tekstu
2019-11-29 17:23:52 (6 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do JureK: Zakładać się nie będę bo byłoby to pewne narażenie Cię na przegraną, bez grama hazardu.
Przejdź się tam jutro za dnia i poobserwuj na żywo, a sam się przekonasz ;)
2019-11-29 17:29:45 (6 lat temu)
JureK
 
do fantom: Ok. Teraz jest w porządku.Zresztą nawet widzę znacznik. Wydaje mi się, że było to drugie zdjęcie.Trochę się rozpędziłem.Starość nie radość i oczy nie te:) Sorry, teraz ja bym przegrał skrzynkę:) Co nie znaczy,że przy okazji.... Pozdrawiam.
2019-11-29 17:45:46 (6 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Lokalizacja - Rondo Solidarności (czyli skrzyżowanie Niepodległości z Piłsudskiego i Słowackiego).
Decyzję o budowie Pomnika Braterstwa Broni podjęło 25 lutego 1953 roku Prezydium Miejskiej Rady Narodowej. Pomnik miał być wzniesiony z czerwonego granitu, jednak trudności zaopatrzeniowe sprawiły iż skończyło się na betonie. Autorem pomnika był Stanisław Marcinów.
W dniu 23 września 2008 Rada Miejska przegłosowała uchwałę w sprawie wzniesienia w Czechowicach-Dziedzicach pomnika Wolności przy rondzie Solidarności, w miejscu pomnika Braterstwa Broni. Pomnik Wolności ma nawiązywać w stylu i charakterze do istniejącego do czasu II wojny światowej pomnika Wolności, który był usytuowany na placu Wolności w Dziedzicach.
Za oraz


2009-08-11 22:12:25 (16 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Nie znalazłem nigdzie typu obiektu "Rondo". Może warto by było dodać, bo to uściśliło by lokalizację wielu zdjęć.
2009-08-15 12:36:43 (16 lat temu)
do pawulon: To zaliczałoby się do ulic.
2009-08-15 16:12:18 (16 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Tak. Ja bym to dodał też do kategorii "Drogi i ścieżki".
2009-08-15 16:38:07 (16 lat temu)
do pawulon: Ja myślałem raczej o typie ULICY w końcu rondo to ulica + jezdnia. Czyli - aleja, wybrzeże, ulica, rynek i rondo :)
2009-08-15 17:07:23 (16 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Masz zupełną rację, wystarczy jako typ ULICY. Poniosło mnie trochę ;))
2009-08-15 17:34:44 (16 lat temu)
do pawulon: W dniu 10 maja 2019 r. w Sądzie Rejonowym w Pszczynie ma się odbyć rozprawa przeciwko byłemu radnemu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach w sprawie dewastacji tego pomnika. Do dewastacji doszło w dniu 17 grudnia 2018 r., gdy pomnik został oblany czerwoną farbą. Oblania dokonał były radny, który dokonał tego, najprawdopodobniej nie mogąc doczekać się likwidacji tego pomnika z przestrzeni miejskiej. W roku 2018 r. Śląski Urząd Wojewódzki zdecydował o wszczęciu postępowania administracyjnego, o jego likwidację, w nawiązaniu do możliwego naruszenia przepisów zabraniających propagowanie komunizmu. (za informacją prasową bielskiego dodatku Gazety Wyborczej).
2019-05-09 14:16:03 (7 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Jestem zdecydowanym przeciwnikiem usuwania pomników, które już stoją.To jest jak z modą. Często po latach wraca:) Przypisałem pomnik do Ronda Solidarności, bo faktycznie stoi w jego obrębie.
2020-01-11 13:01:18 (6 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
2020-01-11 13:09:19 (6 lat temu)
JureK
 
Przebudowa do stanu obecnego nastąpiła w 1905r. /źr.Czechowice na starych zdjęciach/G.Chromik/
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie treści
2020-01-22 11:51:20 (6 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
Tak, pomnik ten poświęcono ofiarom pożaru Rafinerii w 1971 roku, ich rodzinom i uczestnikom akcji ratowniczo-gaśniczej
2019-11-10 01:12:58 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do JureK: Dzięki podmieniłem opis zdjęcia.
2019-11-10 12:52:22 (6 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
W tym miejscu, przed wojną,jeden z bardziej znanych w Dziedzicach kupiec i fabrykant Krzysztoforski Leon, prowadził hurtownię towarów luksusowych oraz dom handlowy. Od 1920 roku w Dziedzicach działała również znacznej wielkości firma pod nazwą: Fabryka Wódek Polskich i Likierów, Wytwórnia Win i Soków Owocowych, Import Win L. Krzysztoforski.
2019-11-09 14:22:14 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Fotopiesek ☺
2020-02-17 11:40:08 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ucięty :(
2020-02-17 11:46:09 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: No...Jurek ma co aktualizować ☺☺☺
2020-02-17 11:47:20 (6 lat temu)
JureK
 
do ZPKSoft: Poprawię, ale nie będzie pieska:).Nie zauważyłem.
2020-02-17 13:14:46 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Ślady wicjury ? Albo poprostu wybydlone ?
2020-02-17 17:27:16 (6 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
do vetinari: Niestety to drugie:(Właściciele umarli i nie ma się kto tym zaopiekować.
2020-02-17 17:47:00 (6 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do vetinari: A co to znaczy: wybydlone?
2020-02-17 17:54:11 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do fantom: No, ludzie byli i wybyli czyli wybydlone ;-)
2020-02-17 17:56:26 (6 lat temu)
do fantom: Aha, u nas obecnie dosić uźywane slowo. Myślalem źe u Was jest to samo. "Wybydlone" oznacza, źe w ramach jakiegoś programu socialnego sie jakyś dom, domy zrewitalizuja, daja sie te mieśkania socialnie slabym obywatelom, w nastepnym programie wspieranym przez budźet i fundusze z EU, sie staraja grupky obywatelskie o wolny czas i wykśtallcanie tych obywateli....no i po roko albo dwóch sie w ramach innego programu te domy wyburza, bo sia zniśczone-wybydlone. teraz w ramach tego programu likwiduja kawalek od Těšína jedno osiedle w Karviné-cca 60 budynków...
2020-02-17 18:08:17 (6 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do vetinari: Widzisz, człowiek się uczy całe życie.
Skojarzenie miałem z bydłem rogatym które przeszło przez budynek...
2020-02-17 18:09:57 (6 lat temu)
do fantom: No moźna powiedzieś źe rozmawiamy o tym samym tematu. Bo normalni ludzie by nie likwidowali dach nad swoja glowa- i to doslownie, bo blacha sie przydaje do zlomu ☺☺☺
2020-02-17 18:13:50 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Dlaczego są dwa obiekty osobno - pomnik i odsłonięcie pomnika?
2020-02-23 10:59:24 (6 lat temu)
JureK
 
do ritterswalder: Odsłonięcie pomnika jest wydarzeniem.
2020-02-23 11:11:40 (6 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: I na dodatek podobiektem obecnego pomnika jest pomnik stary. Jak i mamy jakby dwa obiekty odsłonięcia tego pomnika. Starego i obecnego. Całość wieńczy zdjęcie tablicy (z roku 2020) upamiętniającej zniszczenie pomnika w folderze "odsłonięcie pomnika 1924" :) Czego tu nie rozumiesz ? :) :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2020-02-23 11:34:29 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do Desperado: Nie wystarczyłyby dwa obiekty: stary i nowy pomnik?
2020-02-23 13:45:26 (6 lat temu)
JureK
 
do ritterswalder: W międzyczasie wokół tego pomnika dzieje się cała historia(wydarzenia),które są na fotografiach z NAC.Tym bardziej,że te pomniki są w tej chwili w różnych miejscach.Myślę,że teraz stanowi to jakąś logiczną całość i jak wejdziesz na stary nie istniejący pomnik to możesz na zdjęciach obejrzeć przebieg jego historii, aż do chwili obecnej tj. pomnika oddanego w 2019r.To jest tylko moje myślenie-może złe?.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie treści
2020-02-23 13:50:20 (6 lat temu)
do ritterswalder: Oczywiście. Tworzenie obiektu z 1924 jako podobiektu obecnego a na dodatek podobiektu "odsłonięcie" obecnego do obiektu pomnik 2020 ....zaraz. pogubiłem się :) Jasne jest, że powinny być dwa obiekty. Ten z 1924 i ten z 2020. Skoro, jak się dowiedzieliśmy, stoją w dwóch różnych miejscach.
2020-02-23 14:08:08 (6 lat temu)
JureK
 
do Desperado: I one są utworzone Pomnik nieistniejący i pomnik nowy Ich historia się ze sobą wiąże, a odsłonięcia są potraktowane jako Wydarzenie.Nie chciałem tworzyć 3 Wydarzeń(odsłonięcie stary,odsłonięcie po dodaniu tablicy Piłsudskiego itp, oraz odsłonięcie nowy) , bo w zasadzie tak by mogło być biorąc pod uwagę daty, ale bez przesady:)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie treci
2020-02-23 14:20:41 (6 lat temu)
do JureK: No i dlaczego w obiekcie podobiektami są : i ? Na dodatek oba, oprócz jednego, zawierają te same zdjęcia. Po czym nagle i niespodziewanie znajdujemy obiekt który już znajduje się, jako podobiekt, w obiekcie Uważasz, że wszystko gra ?
2020-02-23 14:35:59 (6 lat temu)
JureK
 
do Desperado: Bo to jest ten co obecnie istnieje - nowy i on skupia całą historię obu.Moim zdaniem gra. A co Ty proponujesz? Zwróć uwagę na adresy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzzenie tresci
2020-02-23 14:42:29 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Rok 1941 (data jest w numerze zezwolenia Ministerstwa Lotnictwa).
2020-06-09 12:36:35 (6 lat temu)
JureK
 
do ritterswalder: Dzięki.Sugerowałem się brakiem pomnika Wolności.Tu już go po prostu nie było bo okupant w 1939r. go zlikwidował.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Rozszerzenie treści
2020-06-09 12:50:51 (6 lat temu)
JureK
 
Dokonano podmiany na inne zdjęcie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Zmiana tresci
2024-01-29 23:58:20 (2 lata temu)
yani
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-30 01:54:35 (2 lata temu)
yani
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-30 13:55:28 (2 lata temu)
yani
 
+3 głosów:3
do JureK:
Duble generalnie wrzucamy do kosza, wymiana (podmiana) powoduje często niepotrzebny bałagan i zamieszanie.
2024-01-31 12:02:13 (2 lata temu)
JureK
 
do yani: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-30 10:22:29 (2 lata temu)
Woj11
 
do JureK: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nieaktualne
2024-01-30 10:34:21 (2 lata temu)
JureK
 
do yani: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-30 19:33:31 (2 lata temu)
JureK
 
do yani: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-30 19:34:37 (2 lata temu)
yani
 
do JureK: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-30 19:46:19 (2 lata temu)
JureK
 
do yani: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-01-30 19:53:27 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Ulica Niepodległości - obiekty i wydarzenia
23 24
76a
77
102
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet