| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Dziedziniec główny

Pamiątkowe dekle studzienek kanalizacyjnych

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Po prawej stronie widać budynek Sali Maryjnej (owalne okna).
2014-06-14 22:35:29 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Jednym zimno drugim gorąco ;)
2012-03-03 15:43:02 (14 lat temu)
YouPiter
 
+2 głosów:2
Niezbyt przyjazne spojrzenie księdza dobrodzieja :(
2012-03-03 15:48:43 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+6 głosów:6
do YouPiter: Chyba słabo znasz księży dobrodziejów.
2012-03-03 16:49:55 (14 lat temu)
siggi
 
+2 głosów:2
wspaniałe !!!!
2012-03-03 19:14:59 (14 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:5
do YouPiter: Prawie lubieżne ;)
2012-03-03 19:45:11 (14 lat temu)
Jerzy Mielcarek
 
+5 głosów:6
do pawulon: Dobrze , że ksiądz ma sutannę......
2012-03-03 21:13:22 (14 lat temu)
do Kavikvs: A co, twarz wykazywała by inny wyraz, bardziej zakrzywiony na przyjazny ?
2012-03-03 23:36:49 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+5 głosów:5
do YouPiter: Nie ważne, co wyraża twarz. Ważne, gdzie się gapi. Ksiądz, też człowiek.
2012-03-03 23:43:11 (14 lat temu)
YouPiter
 
+2 głosów:2
do Kavikvs: Jechałem z takim, sam powiedział do kościelnego, że i on człowiek, bez klapek na oczach :)
2012-03-04 00:09:12 (14 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Świetne! Street Art...:-)
Nie żebym była specjalnie pruderyjna, ale...
2022-10-12 08:19:49 (3 lata temu)
Woj11
 
do 4elza: ... i nie wódź nas na pokuszenie...
2022-10-12 08:27:39 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Woj11: Amen.
2022-10-12 08:44:21 (3 lata temu)
Askofer
 
+4 głosów:4
Z takiego zdjęcia nawet słynny Henri Cartier-Bresson byłby dumny. Był przecież świetnym fotografem ulicznym czytaj - fotoreporterem artystą .
2022-10-12 14:06:06 (3 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do Askofer: Dzisiaj staramy się fotografować puste wnętrza i ulice. Z drugiej strony ludzie pchają do internetu swoje fotki bez umiaru i zastanowienia.
2022-10-12 16:58:06 (3 lata temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do Mariusz Brzeziński: To co ludzie pokazują na fejsach, etc..., jest przerażające, ale jak sądzę nie ma związku z naszą stroną;-)
Jednak nie zmienia faktu, że zdjęcia na których pokazujemy obok architektury życie uliczne, wymowne scenki, artystyczne spojrzenie, również powinny mieć tu swoje miejsce, oczywiście pod warunkiem że ta architektura jest wyeksponowana we właściwy sposób.
2022-10-12 17:12:32 (3 lata temu)
do 4elza: Scenki rodzajowe to piękna rzecz, ale łatwo trafić na sprzeciw.
2022-10-12 17:16:36 (3 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do 4elza: Teraz chyba jest zakaz wchodzenia do sanktuarium w takim stroju.
2022-10-12 17:16:56 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Jasne, aczkolwiek taka jak powyższa sprzeciwu nie budzi, przeciwnie...;-)
2022-10-12 17:20:03 (3 lata temu)
4elza
 
+4 głosów:4
do da signa: Ale jeszcze chust nie zalecają zakładać jak w meczetach ;-)
2022-10-12 17:21:45 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
2022-10-12 18:39:36 (3 lata temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Ktoś podmienia zdjęcia Zygmunta i powstają duble.
2024-05-22 15:11:41 (2 lata temu)
do Mariusz Brzeziński: Myśle źe Zygmunt sam wtedy zdublowal, jego komentarz coś podpowiada
2024-05-22 16:44:47 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ale tego są jeszcze dwie kolejne sztuki, już z innych dat: i ...
2024-05-22 17:52:54 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do verbensis: Wszystkie dubelky są pod glosowaniem....☺
2024-05-22 19:17:04 (2 lata temu)
do vetinari: Więcej zdjęć w galerii p. Zygmunta jest podublowanych
2024-05-22 19:39:45 (2 lata temu)
do da signa: Coś tam pozprzątalem, ale....z ciekawości popatrzylem na jego archiwalne...i tam się dublami aź roji....
2024-05-22 22:00:25 (2 lata temu)
do vetinari: Ale niektóre komentarze sugerują, że tam faktycznie coś innego mogło być wcześniej. Np. (zdjęcie z Tarnowa, ale komentarz - ledwie z października 2023 - dotyczy skody, której tam nie ma) czy (komentarz o Cyganach) i dubel (z ulicą Opatowską, której na zdjęciu nie ma). Tu się coś dziwnego porobiło ze zdjęciami...
2024-05-22 22:21:33 (2 lata temu)
do verbensis: Niewiem, niewwnikam, ale widze przypisania, tu jest do murów miejskych i tu do ulicy Opatowskiej moźe to jest przyczyna....w kaźdym przypadku sporo jest do roboty i zprzątania ☺
2024-05-22 22:43:39 (2 lata temu)
Jazzek
 
do Mariusz Brzeziński: Na problem zamian zdjęć Zygmunta na duplikaty zwracałem uwagę kilka tygodni temu w Szklarskiej Porębie.
2024-05-23 09:11:34 (2 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do Jazzek: Takie rzeczy najlepiej jednak zgłaszać na forum. Tutaj mogą umknąć.
Dzisiaj sprawa powinna zostać naprawiona.
2024-05-23 10:21:40 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do verbensis: Przywrócę te zdjęcia które były wcześniej bo Zygmunt narobił trochę bałaganu i wycofam je z głosowania.
2024-05-23 13:13:18 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: Uporządkowane.
2024-05-23 22:32:07 (2 lata temu)
Dziedziniec główny rozciąga się xa widoczną bramką. To jest fragment gospodarczego przy bramie JP II.
2020-01-26 00:50:39 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
U Was nie ma złomiarzy? Ładna ta pokrywa.
2014-12-25 09:20:05 (11 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Wśród zakonników złomiarzy brak.
2014-12-25 12:49:16 (11 lat temu)
pawulon
 
do Mariusz Brzeziński: A czego pamiątką ma być ten dekiel? Wydaje mi się że nazwa obiektu jest do poprawy.
2014-12-25 14:50:03 (11 lat temu)
Hellrid
 
Złote włazy w Częstochowie, straszna pycha.
2014-12-25 14:52:39 (11 lat temu)
Jak w Średniowieczu, kto (funduje) płaci ten ma, na terenie kościelnym, pamiątkowy dekiel...:)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem slowo
2014-12-25 15:01:42 (11 lat temu)
do pawulon: Pamiątka pielgrzymki i darowizny na rzecz klasztoru. Dekla "bez okazji" nie wpuścili by na teren. Za taką kryptoreklamę trzeba płacić.
2014-12-25 15:09:16 (11 lat temu)
pawulon
 
do Mariusz Brzeziński: Ok, sugerowałem się tym jednym, a on mi na pamiątkowy nie pasował, bo nie ma na nim nic o jakiejkolwiek okazji którą miałby upamiętniać, ale obejrzałem pozostałe w obiekcie i już zastrzeżeń nie mam ;-)
2014-12-25 15:13:33 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Podejrzewam, że to św. Łukasz Ewangelista.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2016-10-26 19:56:50 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Ten ma księgę w lewej ręce a ten w prawej. Jedynie zwierzęta są różne.
2016-10-26 20:05:04 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Bo wszyscy czterej ewangeliści powinni mieć księgi. Może uda mi się znaleźć odpowiedź kogo przedstawiają rzeźby.
2016-10-26 20:14:41 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Dzięki bardzo, ja bym potrzebował na te szukanie co najmniej 97 lat. Dzięki Tobie już robię postępy, malutkie ale...
2016-10-26 20:17:33 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Piotrze, tu masz odpowiedź , czyli ewangeliści - św. Łukasz (z wołem), jest i św. Jan (z orłem) , a także św. Antoni Pustelnik (ze świnią) i św. Paweł Pustelnik (z chlebami). Rozpoznane wszystkie figury.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2016-10-26 20:22:14 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Dziękuje, zaraz będę uzupełniał. Link nie do otwarcia.
2016-10-26 20:27:35 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Już poprawiłam, bo przecinek się załapał do linka.
2016-10-26 20:29:14 (9 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: link pokazuje na ćwierć sekundy te opisy, po czym przechodzi do innej strony
2016-10-26 20:31:09 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Już działa zapisałem link w moim kapowniku. Jeszcze raz dziękuje.
2016-10-26 20:34:40 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
fantom
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-05-31 22:27:26 (9 lat temu)
do fantom: Przypisane. Dzięki.
2017-05-31 22:43:43 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
I to się nazywa praktyczna pamiątka ;-)
2021-04-25 20:15:43 (5 lat temu)
Na złom przynajmniej łatwo nie trafia...
2021-04-25 20:18:31 (5 lat temu)
Dekle to jakoś nie po polsku, może lepiej pokrywy.
2021-04-26 07:51:31 (5 lat temu)
4elza
 
do ritterswalder: Bo po śląsku;-)
2021-04-26 08:00:38 (5 lat temu)
do 4elza: No tak, ale Częstochowa nie leży na Śląsku.
2021-04-26 08:39:56 (5 lat temu)
do ritterswalder: Jest jednak w jego granicach obecnie :-)
2021-04-26 09:38:25 (5 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Województwo śląskie to nie Śląsk.
2021-04-26 09:59:21 (5 lat temu)
do ritterswalder: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-04-26 10:24:03 (5 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
niem. Deckel (pokrywka)
2021-04-26 10:41:53 (5 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
pol. dekiel (Słownik Języka Polskiego PWN)
2021-04-26 12:43:17 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
2023-03-07 21:03:05 (3 lata temu)
Woj11
 
Na Jasnej Górze kręcono tylko w 1971
2024-12-29 19:21:50 (rok temu)
Dana
 
do Woj11: Wierzę na słowo, chociaż gdzieś napisano inaczej
2024-12-29 19:27:00 (rok temu)
Woj11
 
do Dana : Oj. Nie wierz na słowo. Znalazłem, że pierwsze ujęcia w klasztorze to 3 XII 1971, a ostatnie w maju 1973.
2024-12-29 19:37:13 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do Woj11: Wróciłam do stanu poprzedniego, ale i tak moja wiara w Ciebie nie została zachwiana :)
2024-12-29 19:47:24 (rok temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Dziedziniec główny.
Częstochowa. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Dziedziniec główny.
1890
-
1919
1890
-
1920
1910
-
1925
1915
-
1929
1925
-
1929
1930
-
1940
1930
-
1940
1935
-
1939
1935
-
1940
1935
-
1940
Dziedziniec główny - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet