| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Stare Miasto

Zdrowie
Zieleń
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Edukacja
Kolej
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...91011121314151617następna
fck
 
W miarę możliwości staraj się powiększać stare zdjęcia i pocztówki do minimum 700px (lub więcej, jeśli nie będzie zbyt wielkiej utraty jakości).
2008-11-25 07:38:39 (17 lat temu)
Podmiana skanu plus autor.
2013-04-02 22:44:55 (13 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Podmiana na pełny kadr pocztówki.
2013-04-14 01:06:51 (13 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do Mariusz Brzeziński: Pawulon, wbrew nazwie, daje 1000 pkt u św. Piotra:)
2013-04-14 01:26:36 (13 lat temu)
WYdaje się późniejszy niż XIV wieczny.
2011-11-09 22:43:54 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Czy są brzydsze miasta od Częstochowy?
2013-04-01 23:42:19 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do † Festung: Trudne i smutne pytanie.
2013-04-01 23:44:11 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do † Festung: Centrum Częstochowy z tą starą zabudową faktycznie w dużej części jest przygnębiające - zwłaszcza okolice ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Chciałem połazić trochę tam z aparatem w niedzielę, mimo tego, że to nie są najbezpieczniejsze okolice ale tak sypnęło śniegiem, że ciężko było nawet chodzić nie mówiąc o dojechaniu tu autem.

To centrum wygląda tak jakby Częstochowa była dawniej biednym, stosunkowo niewielkim miastem - to wszystko kontrastuje z zabudową z lat 60-80 - jak tylko się minie centrum to jest inny świat. Dużo blokowisk - całkiem zadbanych, szerokie drogi, trochę nowych tramwajów, centra handlowe, zieleni też nie brakuje. Wyraźnie widać, że to biedne, niewielkie miasto przeżyło w pewnym momencie wielki rozkwit i mocno się wtedy rozrosło i rozwinęło.

Moim zdaniem bardziej "dołujące" są dzielnice wielu miast w GOP - Częstochowę "ratują" te wielkomiejskie obszary poza centrum. Dodatkowym atutem są okolice Częstochowy - jura, dużo lasów i trochę jezior.

Niestety szkoda mi trochę tego miasta bo wiem, że sporo ludzi z niego wyjeżdża i miasto powoli się wyludnia - nie ma tutaj tak wielu inwestycji w porównaniu na 1 mieszkańca jak we Wrocławiu, są też problemy z pracą.

Częstochowa ma jednak niepowtarzalny klimat i czuję się tutaj zupełnie inaczej niż we Wrocławiu - wcale nie dużo gorzej - po prostu inaczej.
2013-04-02 00:01:52 (13 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Zabudowa wokół Jasnej Góry jest bardzo chaotyczna, biedna... ale można spotkać piękne perełki. Na niektórych ulicach widoczne były (nie wiem jak dzisiaj!?) nawierzchnie ulic z cegły klinkierowej. Kiedyś do Częstochowy jeździłem regularnie, ale nie z powodów religijnych.
2013-04-02 00:19:39 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do † KazimierzP: Zgadza się - są ulice z cegły klinkierowej - np. ulica Olsztyńska - - ciekawa nawierzchnia dla przyzwyczajonego do "asfaltu" i granitu mieszkańca Dolnego Śląska.
2013-04-02 19:15:11 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
To w ich miejscu stoi teraz pawilon handlowy?
2013-04-02 19:19:56 (13 lat temu)
WW
 
do Neo[EZN]: Na to wygląda.
2013-04-02 20:22:58 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Za tymi domkami była jeszcze uliczka Senatorska i dopiero domy przy Warszawskiej.
2013-04-02 20:52:41 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
Wieże w projekcie ładniejsze niż te obecne -
2013-04-03 20:41:54 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+6 głosów:6
Gdyby nie jeden nawiedzony Austriak mieszkałabym dziś w tym mieście. Pięknym inaczej:).
2013-04-05 22:21:01 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Jak zrobi się cieplej to przyjadę tutaj na 3 dni - tak żeby chociaż jeden cały był na robienie zdjęć i połażę trochę po bramach i podwórkach bo podejrzewam, że mogą być interesujące.

Miałem taki plan na święta - chciałem jechać w piątek i wrócić w poniedziałek ale pół piątku auto sprawdzał mechanik, w sobotę przyjechaliśmy po 13, obiad, potem dopiero zdjęcia a niedziela, która miała być przeznaczona na zdjęcia została spędzona w domu przez ten mocno padający śnieg.

Na weekend majowy jedziemy do Krakowa - 5 dni - na maila można mi podrzucić info co ciekawego zobaczyć w okolicy - a potem jakieś 2-3 tygodnie później zajedziemy do Częstochowy - tu tak samo - jeśli coś warte odwiedzenia to dać znać :)
2013-04-05 22:38:51 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotopiesek :)
2013-07-12 21:43:18 (12 lat temu)
x xx
 
do ZPKSoft: a wyznanie miłosnego na murze, "Kuleczko kocham Cię" nie zauważyłaś,
czy Ty praktykowałaś u rakarza że masz takie wyrobione oko na psy ?
2013-07-12 21:46:37 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do x xx: Napis zauważyłam, ale niestety mnie nie dotyczył, więc o nim nie wspomniałam ;) Z rakarzem nie mam żadnego związku, po prostu w poprzednim życiu byłam kotem i stąd moje oko od razu wychwytuje psa.
2013-07-12 21:50:12 (12 lat temu)
do x xx: Może to o tego pieska idzie?
2013-07-13 10:51:58 (12 lat temu)
x xx
 
tam wszyscy rowerzyści na czerwono ubrani jeżdżą ?
znalazłem tu:

i tu:

może to ktoś znajomy ?
2013-07-16 21:19:11 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do x xx: Jest jeszcze na innych, ta czerwona rowerzystka pewnie śledzi Neona ;)
2013-07-16 21:21:39 (12 lat temu)
x xx
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-07-16 21:22:19 (12 lat temu)
x xx
 
do ZPKSoft: Tereska czy jak jej tam na imię?
2013-07-16 21:27:02 (12 lat temu)
170 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Stare Miasto
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet