| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Mostowa 1
19
m
Cieszyn
Most - ul. Mostowa
40
m
Cieszyn
Kładka - ul. Dojazdowa
58
m
Cieszyn
Janusza 1
91
m
Cieszyn
Tauron Cieplo
99
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dojazdowa 17

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1910
Dawniej: Zajezdnia tramwajowa
1 subskrypcja
Zajezdnia tramwajów elektrycznych wybudowana w roku 1910 przy elektrowni. Prócz warsztatu wyposażona była w trzy tory odstawcze z kanałami rewizyjnymi, które pomieścić mogły cały cieszyński tabor tramwajowy (cztery wagony). Wjazd zapewniało troje wrót (obecnie w górnej części zamurowane, w dolnej zamontowano niższe drzwi). Po likwidacji linii komunikacji tramwajowej w mieście w roku 1921 wagony i wyposażenie warsztatów sprzedano, a budynek przebudowano. Obecnie wynajmowany różnym podmiotom (introligatornia, garaże). Wewnątrz zachowały się resztki elementów zawieszających elektryczną sieć trakcyjną.

15 października 2010 roku z okazji stulecia Energetyki Cieszyńskiej na odnowionym budynku dawnej zajezdni odsłonięta została tablica przypominająca o jego
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
No i widać zajezdnię tramwajową.
2013-06-04 06:51:07 (13 lat temu)
palo
 
+2 głosów:2
I kunia z woźnicą :)
2013-06-04 06:52:30 (13 lat temu)
do czesil: Przypisałeś do Dojazdowej.Dzięki!
2013-06-04 16:01:32 (13 lat temu)
augiasz
 
do grzegorzem: To ja :)
2013-06-04 16:46:48 (13 lat temu)
do augiasz: Dzięki zatem, Augiaszu ! : )
2013-06-04 17:53:40 (13 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
Ogólny w sensie 20% ? :) Żartobliwie zapytałem. Nie wiem, czy ten zakład introligatorski jeszcze działa. Ostatnio wygląda na wymarły, albo zamknięty.
2021-04-08 20:19:01 (5 lat temu)
do stoik: Trudno ująć caly budynek, teraz by moźe byla okazja, brakujące liście na drzewach, i jeźeli niedziala ta drukarnia, moźe i parkujące samochody niebędą prześkadzać. Niektórzy dostają wysypke kiedy jest na zdjęciu parkujący samochód ☺☺☺
2021-04-08 21:27:23 (5 lat temu)
stoik
 
uchwyt może i oryginalny, charakterystyczny dla lat 30-tych, ale o latarni to niech się Stenek wypowie :)
2021-04-08 20:16:40 (5 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
To się chyba nigdy nie skończy .... "Detal okien" - i weź teraz człowieku zgaduj, o jaki detal chodzi, wszak okno to ma mnóstwo różnych detali: może wyliczę i komuś to w czymś pomoże? Więc: mamy tu takie DETALE jak: szyby (aż 54), ramki metalowe (też dużo ich), parapety (co najmniej 3), .... Czy nikomu oprócz mnie nie przeszkadza, że opis zdjęcia, i nie tylko tego zdjęcia jest nieprawidłowy? Halo, jest tu jakiś admin jeszcze?
2021-04-08 15:10:46 (5 lat temu)
do Stenek: Dalem Ci plusa ☺☺☺ jednacze dobrze wiedzieć, źe źycie niejest tylko o pięknych rzeczach.....
2021-04-08 15:42:45 (5 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Stenek: Jeżeli elewację traktować jako temat zdjęcia czy rysunku, to wykadrowane z niej okno jest jej detalem. I można wtedy powiedzieć (stosując pewien skrót myślowy) że zdjęcie przedstawia detal okna, czy detal gzymsu, czy detal wejścia. Wg mnie, oczywiście.

I obyśmy tylko takie problemy mieli w życiu, to będzie nieźle.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2021-04-08 15:50:04 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet