| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Legnicka

04.11.2011 - Wypadek tramwajowy na ulicy Legnickiej

2018
2019

2018-2019 Wykopy przy ulicy Sokolniczej

2021

2021 - Remont torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu z ulicą Zachod...

OBIEKTY - ul. Legnicka
1
2
Więcej (115)
Obiekty w okolicy
Cmentarz św. Barbary
43
m
Wrocław
Kościół św. Pawła
48
m
Wrocław
Dom parafialny
70
m
Wrocław
Pastorówka
75
m
Wrocław
Myjnia ręczna
89
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dolnośląskie Centrum Diagnostyki Medycznej "Dolmed"

Architekci: Edmund Frąckiewicz (3 realizacje), Anna Tarnawska (13 realizacji), Jerzy Tarnawski (14 realizacji), Adam Kornafel (1 realizacja)
Zbudowano: 1974-1977
Uroczystego otwarcia Centrum dokonał I Sekretarz KC PZPR Edward Gierek w dniu 15 czerwca 1977 r. Podczas uroczystości otwarcia gości po nowym budynku oprowadzał Przewodniczący Komisji Zdrowia, Ochrony Środowiska i Spraw Socjalnych WRN we Wrocławiu doktor Janina Pasławska-Prus i kierownik ośrodka Stefan Rylski. Obecny był też sekretarz Ludwik Drożdż.

b/h/2011
Lista obiektów które otrzymały tytuł Domu Roku w latach 1961-1977
dodano: 2005-05-14, autor: Neo[EZN]
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
PEŻ
 
Podmiana na skan + autor.
2014-03-23 08:58:21 (12 lat temu)
Marek W
 
0 głosów:1
I tylko trzy samochody, a dziś parking pełny i płatny.
2013-01-16 21:15:42 (13 lat temu)
WW
 
do Marek W : Swojego czasu efektowna realizacja.
2013-01-16 21:31:46 (13 lat temu)
do Marek W : ... bo dziś zwykły stójkowy wyznacza miejsce do parkowania. Podjechałem na grudniowe starocie pod Halą Stulecia, a tam??? Jest miejsce, a jakże, ale jest i stójkowy, nie wiem czemu hojnie dałem mu 5 zeta ?!
2013-01-20 12:05:37 (13 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Czyli miejsce po d. ew. kościele św. Pawła. To było jedno z piękniejszych miejsc miasta. Żal tyłek skręca.
2013-02-10 20:46:27 (13 lat temu)
† ☻
 
+1 głosów:1
Ale fontanna już bez łabędzi Tellera. Nie wiem czy udało się w końcu wyperswadować inwestorowi ocieplenie klatki schodowej styropianem, bo takie miał plany.
2013-02-10 20:53:07 (13 lat temu)
Tamto sprzed remontu mi się bardziej podoba.
2013-08-17 04:13:49 (12 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do Hanna Janiszewska: Plus tego remontu to likwidacja tych absurdalnych okienek:
Zdecydowany minus natomiast za wybór mozaiki - lśniąca, zapewne szklana tandeta.
2013-08-17 10:02:45 (12 lat temu)
do max: Te okienka jak widać wybili później - faktycznie dobrze, że się ich pozbyli ale to lśniące to trudno powiedzieć co to jest - bardzo dziwny materiał, raczej nie szkło, może Danusia powie jak wróci.
2013-08-17 10:30:43 (12 lat temu)
Niedługo znów graficiarze się za to wezmą.
2013-08-17 10:49:03 (12 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Nie oglądałem tego z bliska ale wygląda na zdjęciach jak szklana mozaika
2013-08-17 11:04:50 (12 lat temu)
do max: Byłem na miejscu i wyglądało mi to na jakąś metalową, pomalowaną laminatem powierzchnię. Sprawdziłem na oryginalnym zdjęciu i okazało się, że masz rację:
- ale masz nosa :)
2013-08-17 11:11:16 (12 lat temu)
do Hanna Janiszewska: Ależ oczywiście - jeśli tylko nie będzie kamery skierowanej na odpowiedni fragment ściany.
Wystarczy spojrzeć jakie cuda potrafi sprawić monitoring - ani jednego bazgroła w zasięgu wzroku kamery.
2013-08-17 11:12:59 (12 lat temu)
Nadal nowoczesny jak na swoje czasy
2014-07-09 16:28:59 (11 lat temu)
do Skwarkson1680: To fakt
2014-07-09 17:14:45 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Skwarkson1680: To moim zdaniem jedna z bardziej udanych wrocławskich budowli z czasów PRL.
2014-07-09 18:33:29 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: A ja z kolegami po tej budowie biegałem, a jak już skończyli to chodziliśmy tam jeździć na deskorolce, bo ładne i równe lastryko położyli. Na rowerach też szaleliśmy po całym terenie, a szczególnie po schodach widocznych na tej fotce. Taki darmowy tor przeszkód ;)
2014-07-09 18:58:52 (11 lat temu)
robertlaurent
 
+1 głosów:1
Ja tam chodziłem z kolegami denerwować portiera bo to były jedyne znane nam automatycznie otwierane drzwi :) Schemat był taki : najpierw nas opierniczał, potem próbował gonić aż w końcu wyłączał drzwi :)
2014-07-09 19:22:14 (11 lat temu)
do robertlaurent: Pierwsze automatycznie otwierane drzwi pamiętam z Solpolu i hipermarketu HIT przy ulicy Długiej - ciekawe, że znacznie wcześniej już były w Dolmedzie.
2014-07-09 19:25:26 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Ano widzisz :) Ja chodziłem wtedy do podstawówki :) To były lata 80-siąte :)
2014-07-09 19:38:34 (11 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: W Feniksie też takie były, i to przed Hitem i Solpolem, no i w hotelu Wrocław były ;)
2014-07-09 19:45:43 (11 lat temu)
Schody też chyba nowe. Szkoda, że sam budynek nie jest oświetlony.
2014-06-24 12:45:11 (12 lat temu)
skrzypa
 
Schody są nowe jak i podjazd dla niepełnosprawnych budowali to przez półtorej roku :-)
2014-06-24 12:52:44 (12 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Przetarg na elewację i okolice Dolmedu roztrzygnięto jakoś tak w roku 2009.. nie dalej jak 2008. Czy to co widać to efekt tych prac czy też całkiem nowa inwestycja UM?
2014-06-24 12:53:26 (12 lat temu)
skrzypa
 
To jest efekt tych prac
2014-06-24 13:05:28 (12 lat temu)
do skrzypa: Zgadza się :) Niestety efekt jest taki że współczuje osobom niepełnosprawnym podjazd pod takim kątem.
Pamiętam po remoncie wnętrza i wymianie drzwi gabinetów byłem świadkiem jak niepełnosprawny na wózku inwalidzkim nie mógł wjechać do gabinetu ponieważ były za wąskie. Finałem tego było że jeden z pacjentów musiał go wziąć na ręce i wnieść.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2014-06-24 20:24:06 (12 lat temu)
skrzypa
 
Ja się nie wypowiem, ponieważ nigdy w środku nie byłem
2014-06-24 20:31:31 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do robertlaurent: Kątem ;) Konto potrzebne dopiero po wejściu ;-))
2014-06-24 21:35:42 (12 lat temu)
do pawulon: A przepraszam :) Efekt automatycznej poprawy pisowni zamiast własnego myślenia :)
2014-06-25 10:07:56 (12 lat temu)
pawulon
 
do robertlaurent: Zdarza się, też tak czasami mam ;) A propos tego poprawionego błędu, to w tekst wdarł się inny, jest "wsiąść" zamiast "wziąć" ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-06-25 11:38:51 (12 lat temu)
do pawulon: Okey, dzięki :)
2014-06-28 09:23:35 (11 lat temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
Prawdopodobnie są to trumny z cmentarza św. Barbary, który był czynny w latach 1852-1867. Został zamknięty, bo szybko zapełnił się ofiarami epidemii cholery w 1866 r.
2021-03-17 18:12:24 (5 lat temu)
Autor rzeźby - Jerzy Boroń.
2017-10-02 07:21:15 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Wrocław. Dolnośląskie Centrum Diagnostyki Medycznej "Dolmed". Pocztówka KAW.
"Dolmed"
1965
-
1977
1965
-
1978
1977
-
1978
1977
-
1979
1977
-
1979
1977
-
1980
1977
-
1985
1978
-
1992
1980
-
2011
2009
-
2011
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet