| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Stocznia Gdańska im. Lenina (dawna)

1927 r. - Budowa statku pasażerskiego s/s "Gdańsk"

1980 r. (14-31.08) Strajk

1980-1981 "Karnawał" Solidarności - Gdańsk

1988 r. (02.05.-10.05. i 23.08.-01.09.) Strajki

OBIEKTY - Stocznia Gdańska im. Lenina (dawna)
3B
27B
Więcej (24)
Obiekty w okolicy
Bar IWONA
33
m
Gdańsk
Budynek 347A
102
m
Gdańsk
Budynek 46A
107
m
Gdańsk
Sala BHP
120
m
Gdańsk
Budynek d. Dyrekcji Stoczni
141
m
Gdańsk

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stocznia Gdańska im. Lenina (dawna)

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1844
Dawniej: Schichau Werft, Schichauwerft Danzig, Kaiserliche Werft, Danziger Werft, Stocznia Gdańska im. Lenina. Stocznia Gdańska S.A., Stocznia Gdańsk S.A.
2 subskrypcje

Stocznia Gdańska (współczesna nazwa: Stocznia Gdańsk Spółka Akcyjna) – jedna z największych polskich stoczni. Znajduje się w Gdańsku na lewym brzegu Martwej Wisły i na Ostrowiu.
Obecnie zajmuje część terenu d. Stoczni Schichau oraz dawnej Stoczni Cesarskiej na Holmie (Ostrowiu).
Pozostałą po restrukturyzacji stoczni część obszaru objęło miasto Gdańsk i ma tu powstać Młode Miasto.
W wyniku działań nakazowych Komisji Europejskiej, działalność produkcyjna stoczni została ograniczona do jednej tylko pochylni.

Kolebka NSZZ Solidarność, gdzie podpisano porozumienia sierpniowe w 1980 r.
Więcej na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stocznia_Gda%C5%84ska

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1516następna
Krzyś_
 
+2 głosów:2
To murek przy wejściu do Biura Projektowo-Konstrukcyjnego:

Tylko to inne wejście niż to widoczne tutaj:
Trzeba znaleźć odpowiednie zdjęcie z jego umiejscowieniem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2025-07-24 00:09:05 (11 miesięcy temu)
do Krzyś_: Dzięki. Wg mnie to jest to samo wejście.
2025-12-31 08:07:55 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
Zbudowany w Stoczni Gdańskiej
2024-04-21 19:28:39 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Przypisałem zdjęcie do nabrzeża.
2024-04-21 20:58:26 (2 lata temu)
Widać na zdjęciu, że to dok nr 2. Natomiast co do lokalizacji, to ciężko stwierdzić, bo dok pływający jest co do zasady obiektem ruchomym i może być przemieszczany po stoczniowych akwenach, jak widać np.
2024-06-11 08:15:39 (2 lata temu)
Woj11
 
"Kraków" był masowcem zbudowanym w 1925. Należał do tzw, "francuzów". Brał udział w atlantyckich konwojach i lądowaniu w Normandii. W 1945 jako pierwsza jednostka wpłynął do zrujnowanej Gdyni
2024-06-11 08:23:12 (2 lata temu)
do Pomuchelskopp: Ok, tak zatem zostawiam.
2024-06-11 08:28:04 (2 lata temu)
Ten teren nie jest własnością Stoczni Gdańskiej SA, ale ustalenie aktualnego właściciela jest dość trudne.
2024-07-01 09:57:00 (rok temu)
Woj11
 
Gabaryty wskazują, że przy Dziadku budowany SS"Columbus"
2025-06-12 13:09:00 (rok temu)
do Woj11: Tak, tym kierowałem się przy określeniu datowania, zbliżone ujęcie:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2025-06-12 13:37:27 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Woj11: Budowany był na pochylni, ale po zwodowaniu w 1914 stał w basenie wyposażeniowym i to w zasadzie przez całą I wojnę św. A potem został przejęty przez Brytoli u których pływał jako Homeric.
2025-06-12 16:54:58 (rok temu)
Woj11
 
do Pomuchelskopp: Stał tak bodajże do 1922
2025-06-12 16:57:29 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Woj11: Raczej nie. Po tym, jak Brytole zabrali pierwszego Columbusa, stocznia Schichau ukończyła drugi, bliźniaczy transatlantyk (który pierwotnie miał nosić nazwę "Hindenburg") i przekazała go armatorowi Norddeutscher Lloyd jako "Columbus".
2025-06-13 07:19:30 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Pojazdy to ISU-122
2025-08-11 15:18:31 (10 miesięcy temu)
do Woj11: Prawdopodobnie dotarły w to miejsce jadąc ulicą Am Holzraum, która oddzielała wtedy jeszcze tereny Stoczni Schichaua od Stoczni Gdańskiej. Początek ulicy tutaj
2025-08-12 07:46:27 (10 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Czy to jest na pewno 1932? wg Wikipedii, okręt był dokowany w Gdańsku (dwukrotnie?) w 1928 roku.
2025-09-19 08:00:55 (9 miesięcy temu)
do Pomuchelskopp: czytałem gdzieś, że jeszcze w 1932 i wtedy zabrano mu sporo nadmiarowych elementów, np. kapy z kominów i większość kotwic, stąd moje datowanie. Poszukam jeszcze innych źródeł ;)
2025-09-19 08:12:09 (9 miesięcy temu)
do marekantoniusz: Ten 1932 też jest wspomniany w Wikipedii, więc może data się zgadza.
2025-09-19 08:17:51 (9 miesięcy temu)
do Pomuchelskopp: Sam nie wiem, na innym ujęciu z tej samej serii Woj11 pisze o zdemontowaniu żurawików szalupowych podczas dokowania w 1928 r. -
2025-09-19 08:23:46 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Zgadza się. Po remoncie z 1928 pozostawiono zestawy do obsługi 6 szalup i kutra motorowego. Zastanawiają mnie te deski, bo w 1928 zdemontowano też cały drewniany pokład
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-09-19 10:24:09 (9 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Woj11: Deski nie muszą mieć związku z tym demontażem, w ogóle moga nie mieć zwiazku z tym zleceniem remontowym, to może być po prostu magazyn stoczni.
2025-09-19 11:12:36 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
do Jarosław Dubowski: Dlatego napisałem, że się zastanawiam. Każda sugestia jest mile widziana
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2025-09-19 11:22:34 (9 miesięcy temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do Woj11: Wikipedia podaje, że podczas drugiego dokowania w Gdańsku "Usunięto także kapy z kominów, większość ciężkich żurawików do łodzi i kotwice z dziobu – według części publikacji miało to miejsce podczas remontu w 1932 roku w Stoczni Gdańskiej, jednakże zdjęcia z lipca 1930 roku pokazują okręt już bez kap" - czyli moim zdaniem pozostaje 1928 rok :)
2025-09-19 12:58:27 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Decyzja o zdjęciu części żurawików jest w rozkaxie dowództwa MW z 1928 roku. Też się sklaniam do roku 1928
2025-09-19 13:28:12 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Ja tu widzę wszystkie żurawiki szalupowe, a te w większości zdemontowano podczas dokowania w 1928 roku
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2025-09-18 16:33:45 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Woj11: Jakość taka sobie, ale potwierdza wg. mnie 1928 rok. Nieco inne ujęcie z prasy z 1928 roku
2025-09-19 16:48:32 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
Rozbita brama nr 2 Stoczni Gdańskiej
2025-12-13 08:42:41 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Woj11: W tym dwukondygnacyjnym budynku z lewej pracowała moja śp. Mama
2025-12-13 14:35:47 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
Rozbita brama nr 2 Stoczni Gdańskiej
2025-12-13 08:42:21 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
155 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Żuraw i suwnice Stoczni Gdańskiej. W prawo prom kolejowy łączący wyspę Ostrów z Przeróbką a dal;ej nabrzeża Stoczni Remontowej. Z prawej strony Kanału Kaszu...
Widok z dachu jednego z wieżowców Bastion Wałowa. U. Rybaki Górne i fragment Podstocznej. Przemysłowa zabudowa nad Motławą.
1852
-
1863
1852
-
1890
1880
-
1896
1890
-
1897
1893
-
1897
1895
-
1905
1895
-
1905
1900
-
1900
1900
-
1901
1900
-
1901
Stocznia Gdańska im. Lenina (dawna) - obiekty i wydarzenia
STR.1 91C 132b
504A
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet