| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Pod Zrębem
6
7
8
9
16

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Pod Zrębem

Dawniej: Am Trumpfturm / Holzschneidegasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ŁAPA
 
Ciekawe co znaczy te ogrodzenie? Jakiś remoncik się szykuję, a może ruiny są na tyle niestabilne, że właściciel terenu wolał zawczasu ogrodzić, bo komuś głowy cegła nie rozbiła.
2011-03-30 22:40:25 (15 lat temu)
Te ogrodzenie znaczy tylko tyle ... że jest ogrodzenie !!!
Na serio.
Zdjęcie (akurat !!!) wykonane jest od strony wodnej stanicy kajakowej \"Żabi Kruk\" (co widać po kajaku na dachu auta) która doń przylega. Natomiast wokół Baszty i przyległego terenu jest postawiony płot (ten pełny) z bramą wjazdową przy której jest postawiony barak-kontener z ochroniarzem. Akurtat ten ostatni nie zamierzał ze mną dyskutować gdy spytałem - Cóż pilnuje ?.
Rozmowny nie był ...więc czmychnąłem.
2011-03-30 23:32:11 (15 lat temu)
Sądząc po zdjęciu jest tu spora działka więc obawiam się, że los tych ruin jest już przypieczętowany ale pewnie zrobi się o tym głośno dopiero jak rozbiorą. Czy jest w planach jakaś inwestycja w tym miejscu bo teren jest ogrodzony?
2011-07-11 07:45:23 (14 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
do Rado-NDM: Czy jakaś inwestycja tu będzie, to akurat nie wiem. Ten płot blaszany jest gdzieś od 2009 roku, wcześniej było tylko ogrodzenie z siatki i to poprzerywane w wielu miejscach. Kiedy miałem lat -naście, gdzieś z początkiem lat 70-tych, pamietam tę basztę jeszcze w całości, choć z bardzo wyraźnym pęknięciem od strony ul. Żabi Kruk. Co do losów tego obszaru to zapewne będzie da;lej trwał w maraźmie, gdyż z początkiem b. roku wstępnie potwierdzono plan zagospodarowania (nieco kuriozalnego) pobliskiego Placu Wałowego ale ze względu na obecny brak środków w kasie miejskiej (stadion, spłata za halę ERGO ARENA, budowa ECS, budowa Teatru Elżbietańskiego) wstrzymano niektóre plany w tym doprawdy całkiem poważne jak tunel pod Wisłą. Zatem co tutaj mówić o zabytkach skoro sypią się jak popiół z papierosa. Ta część Gdańska (Am Legee Tor) co ciekawe, zasadniczo zupełnie nie ucierpiała w wyniku zdarzeń w marcu 1945 ani w kwietniu gdy hordy sowieckich wojaków ochoczo podpalała co się tylko dało. Tutaj nie można zwalić winy na wojnę i jej skutki, to po prostu lata zaniedbań, braku pomysłu i chowania głowy w piasek. W okolicy, niemal co drugi obiekt pada. Kilka kamienic przy Pl. Wałowym jest już z żółtymi tabliczkami, niedaleki d. 1 dworzec w Gdańsku jest w stanie rozpadu itd., itp.
2011-07-11 09:49:05 (14 lat temu)
Rado-NDM
 
+4 głosów:4
do † Yanek: Coś mi się wydaje, że jednak urząd miasta wie co tam powstanie. Problem jest jednak z ruinami, które muszą się rozsypać same lub z niewielką pomocą. To jest częsta praktyka w ostatnich latach, że zniszczenie zabytku zwala się później na czynniki, na które nie ma się wpływu. U mnie w mieście były podobne przypadki, pożary, zawalenia, tylko dziwnym trafem szybko pojawiał się projekt i rozpoczęcie prac nad nową inwestycją, którą równie dziwnie wykonywał ten sam lokalny inwestor cieszący się przychylnością lokalnych władz. W przypadku Baszty Pod Zrębem prawdopodobnie inwestor czeka na dogodny moment i pozwolenie lokalnych władz na wyburzenie tego reliktu przeszłości skądinąd nie pasującego już zupełnie do otoczenia i kolidującego z nową inwestycją mającą przynieść dochód miastu. Dziś niestety nie ma sentymentów jeśli o kasę się rozchodzi takie czasy.
2011-07-11 20:00:36 (14 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
do Rado-NDM: Wiem o czym piszesz bo tak dokładnie (jak piszesz), się dzieje w przypadku d. rzeźni miejskiej na ul. Angielska Grobla, zakładu który mimo wpisania go do rejestru zabytków (jeszcze przed tzw. zmianami ustrojowymi) uległ TOTALNEJ dewastacji, o co najspokojniej w świecie, można oskarżyć obecne władze w mieście. Jak jest w przypadku tego terenu, nie wiem ale na razie to na kilka albo i kilkanaście lat, zainteresowania raczej nie będzie. Na ile wiem, to obecny WKZ jest na ekipę Lisickiego (bo to on faktycznie włada miastem) mocno wkurzony i dopóki będzie WKZ, to tak długo będzie blokował decyzję Zarządu Miasta. Jest to chore ale i chorych ludzi u władzy mamy w Gdańsku. Napisałbym coś jeszcze ale dobro pewnej sprawy uniemożliwia zabranie głosu, nadto to nie to forum :)).
2011-07-11 21:14:01 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Ze względu na starożytne dziury na ulicy, niektórzy zowią ją Pod Wyrębem.
2011-07-13 21:13:12 (14 lat temu)
dwa mają numer 7 bo ten to sam 7,a kamienica ma numer 7-8
2020-05-17 13:36:47 (6 lat temu)
BocieK
 
+1 głosów:1
A już wiem, to w przeciwną stronę, narożna kamienica Pod Zrębem/Dolna Brama. Też na dworcu, a w tle m. in.
2020-12-02 14:52:19 (5 lat temu)
do BocieK: Dzięki :)
2020-12-02 14:53:12 (5 lat temu)
BocieK
 
+1 głosów:1
do Desperado: Pierwsze zdjęcie z tego albumu w AP to też u nas na dworcu. Konika zabawkę widać, a kucyka prowadzi na 80% ta sama pani, która tu siedzi w drzwiach wagonu.
2020-12-02 16:46:39 (5 lat temu)
Nie potknąłeś sie, chodząc w pobliżu? ;)
2021-10-06 07:05:44 (4 lata temu)
Wincenty Miros
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Potknąć się nie potknąłem ale i nie natknąłem się na Ciebie, a szkoda. Ale to nic straconego. Przy najbliższej bytności w Gdańsku powiadomię Cię wcześniej.
2021-10-07 14:19:58 (4 lata temu)
do Wincenty Miros: Pewnie okazja jakaś będzie a z fotek widziałem że byłeś (dosłownie) o krok od mego podwórka :)
2021-10-07 20:10:07 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Ulica Pod Zrębem - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet