| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 126 Jaworzno - Bolęcin
0km
000m
4km
040m
6km
348m
8km
395m
9km
378m
10km
642m
15km
154m
21km
248m
22km
530m
27km
441m
29km
690m
32km
528m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Linia kolejowa Jaworzno Szczakowa - Bolęcin została otwarta w 1900 roku. W 1981 roku zawieszono kursowanie pociągów na odcinku Jaworzno Szczakowa-Bolęcin . Tory zostały tam rozebrane na odcinku Jaworzno - Chrzanów. W 1991 roku zelektryfikowano odcinek Chrzanów - Bolęcin, w 1995 zawieszono ruch pociągów, zdjęto trakcję. Obecnie przejezdny jest tylko odcinek Chrzanów - Płaza.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
mir242
 
+1 głosów:1
Podmiana i datowanie.
2019-12-30 17:17:33 (6 lat temu)
Dana
 
Podmiana
2022-12-03 08:14:19 (3 lata temu)
Julo
 
+1 głosów:1
O tym, że są to kolejarze "Sobieskiego" świadczy podpis w czasopiśmie, z którego zaczerpnąłem zdjęcie (jest to "Nasze Forum", magazyn informacyjny pracowników Grupy Tauron, nr 1/2013), ale nie jestem pewien, czy fotka zrobiona jest przy stacji Szyb Sobieski, czy przy jakimś budynku kopalnianej kolejki wąskotorowej, której budowę rozpoczęto w 1898. Wydaje się - tak na podstawie proporcji rozmiarów, że ta szyna widoczna po lewej na dole należy do linii normalnotorowej, ale mogę się mylić.
2013-02-02 08:38:35 (13 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Faktycznie, linia kolejowa nr 133, stanowi zasadniczy element tej widokówki...
2020-12-03 14:00:58 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Fotopiesek :)
2017-06-28 08:58:35 (8 lat temu)
Stacja ( na zdjęciu właściwie tory lokomotywowni) Szczakowa Północ kolei piaskowej.
2014-02-22 22:10:27 (12 lat temu)
No. i za chwile to juź bedzie 170 lat....ale ten czas leci...:-)
2016-10-18 09:07:22 (9 lat temu)
mir242
 
Tak się zastanawiam czy założyć nowy obiekt "wieża" czy zostać przy warsztatach kolejowych?
2018-05-01 17:49:46 (8 lat temu)
Mikrob
 
do mir242: Rozumiem, że jest to ten sam budynek a w zasadzie połączone. Do obiektu wieża i tak wrzuciłbyś wszystkie zdjęcia z warsztatów może prócz jednego. Czy nie lepiej do nazwy obiektu "warsztaty kolejowe" dopisać "... i wieża ciśień"?
2018-05-02 10:21:48 (8 lat temu)
do Mikrob: Ja jestem tego samego zdania i zaproponowałbym nazwę: Kolejowa wieża wodna (czy ciśnień) i warsztaty.
2018-05-02 11:19:44 (8 lat temu)
mir242
 
Okej tylko Piotr musiałby to zmienić lub ktoś z uprawnieniami bo ja nie posiadam.
2018-05-02 11:37:21 (8 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do mir242: Zrobione, przypisanie zostawiam do "innych (kolejowych)", choć myślę, czy nie zmienić na "wieżę ciśnień"
2018-05-02 12:12:00 (8 lat temu)
mir242
 
do Mikrob: Dzięki. Tak też nie jest źle.
2018-05-02 16:19:55 (8 lat temu)
Bartłomiej Filous
 
+3 głosów:3
Utworzyłem podobiekt dla tej nastawni – można do niego podpiąć to zdjęcie.
2021-12-30 12:23:00 (4 lata temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
do Bartłomiej Filous: Przypisane.
2021-12-30 20:23:33 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do piotr brzezina : Warto podmienić.
2020-12-03 13:22:56 (5 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Jak się tak przypisuje, to o dubel nie trudno.
2020-12-03 13:58:39 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Nic nie pisałem o dublu dałem do dyspozycji autora zdjęcia
2020-12-03 16:11:28 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Linia kolejowa nr 126 Jaworzno - Bolęcin - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 126 Jaworzno - Bolęcin w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet