| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Pola Wincentego
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
14
16
17
18
20
20
21a
d
22
24
25
27
28
28
29
32
34
35
36
40
65
65
65
73
75
77
85
87
95

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Pola Wincentego

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
2025-04-18 22:06:02 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.:
Tu wyretuszowano tablicę na ścianie i plamy na dywaniku.
2025-04-18 23:30:59 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Stąd datowanie do poprawy - 1928 lub wcześniej.
2025-04-19 08:25:01 (rok temu)
Jak była zależność między kopalnią Kramsta a kopalnią Wujek? Wydawnictwo z którego zaczerpnięto to zdjęcie wymienia równolegle obie te kopalnie.
2025-04-19 09:01:54 (rok temu)
Woj11
 
2025-04-19 09:54:05 (rok temu)
do Woj11: Tam nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.
2025-04-19 13:18:54 (rok temu)
Woj11
 
do Jarosław Dubowski: A o którą kopalnię Kramstów pytasz? Miał ich kilka
2025-04-19 13:27:08 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: W 1889 właścicielem nieczynnej kopaln Victor stało się Gwarectwo Oheim, a sama kopalnia została połączona z kopalnią Oheim.
2025-04-19 13:33:43 (rok temu)
do Woj11: Czyli wygląda na to że technicznie została połączona z Wujkiem, ale nadal rozdzielano węgiel na wydobyty na jednej i drugiej kopalni.
2025-04-19 18:04:16 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
2025-04-19 19:33:27 (rok temu)
s_mile
 
+1 głosów:1
Chyba dwa razy to samo się dodało
2018-12-22 08:42:59 (7 lat temu)
Dół wyłączony z użytkowania ?
2018-12-22 09:44:27 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do s_mile: Dziękuję za zwrócenie uwagi :) Rzeczywiście wgrałam dwa razy tą samą fotkę, tamta przy Bugli była zła, już podmieniłam :)
2018-12-22 19:22:30 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Raczej tak. Najpierw myślałam, że to są okiennice, ale niestety okna są zabite dechami. No chyba, że na dole mają jakiś magazyn i w ten sposób ktoś się zabezpieczył przed włamaniem :)
2018-12-22 19:27:15 (7 lat temu)
Tomiko
 
+2 głosów:2
Lubię takie nieco zapyziałe klimaty.
2019-01-02 21:55:18 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
do Tomiko: Też lubię :) na Śląsku sporo jeszcze takich zapyziałych zakątków, trzeba tylko oddalić się od komercyjnego centrum i wejść w zapomniane boczne uliczki ... czasem ma się wrażenie, że wchodzisz w inny świat :)
2019-01-04 05:53:24 (7 lat temu)
To trzeba przypisać do GZUT Gliwice i KWK Wujek.
2020-04-15 07:32:52 (6 lat temu)
To nie jest kopalnia śląsk.
2020-06-10 17:32:36 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: Z czego ten wniosek płynie ?
2020-06-10 17:45:55 (6 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Tam nie było takich poziomów co są na tablicach przewóż.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: łitery
2020-06-10 18:04:01 (6 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Tojest dysopozytornia na kopalni Wujek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zawieszona strona
2020-06-10 18:11:12 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-06-10 20:51:58 (6 lat temu)
To niejest kopalnia Śląsk.
2020-06-10 17:33:16 (6 lat temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Kopalnia Wujek. Mniej więcej w miejscu dzisiejszego pomnika:
2025-03-27 09:24:07 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Datowanie do przesunięcia. 1982 albo później.
2025-03-27 09:52:19 (rok temu)
Przeniosłem to kopalnia Wujek
2026-06-06 21:38:02 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: A gdzie ja to dopisałam, bo nie pamietam? Już wiem, tutaj . I wiem dlaczego, bo w byłej nazwie obiektu też jest kopalnia Wujek. Czy były dwie?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-06-06 21:55:05 (21 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do da signa: Kopalnia Wujek była jedna, ale pod koniec działania kochłowicka KWK Śląsk została organizacyjnie dołączona do KWK Wujek. Stąd podwójna nazwa.
Za to kopalnie Śląsk były dwie - działająca do lat 70-tych zlokalizowana w Chropaczowie i nowa otwarta w latach 70-tych w Kochłowicach, którą właśnie połączono z Wujkiem pod koniec istnienia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-06-06 22:39:43 (21 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dziękuję.
2026-06-07 06:05:41 (21 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Przeniosłem to kopalnia Wujek
2026-06-06 21:38:35 (21 dni temu)
Silnik maszyny wyciągowej wyprodukowały zakłady M-5 (Dolmel).
2026-06-06 22:36:33 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: Dziękuję.
2026-06-06 21:52:23 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: Czy to będzie szyb Krakus?
2026-06-06 22:01:15 (21 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do da signa: Moim zdaniem to jest szyb Lechia. Wieża basztowa, dwie widoczne maszyny umieszczone nad osią szybu. Charakterystyczne okna wieży.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2026-06-08 13:09:04 (19 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Tak to są maszyny wyciągowe szybu Lechia
2026-06-08 14:30:07 (19 dni temu)
Pokaż na mapie
23 Dyskusji (ostatnia 19 dni temu)
Ulica Pola Wincentego - obiekty i wydarzenia
29 32
87-95
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet