| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Polna
7
9
15
17

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Polna

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
Wstyd jej i zakryła oczy uszami ;-)
2017-01-17 15:12:30 (9 lat temu)
cm
 
Przepiękne zdjęcie z fotoknurem, ale nie jestem w stanie go nigdzie przypisać - miejsce nie do identyfikacji. Czy to na pewno Kielce? Nigdy nie widziałem takiego budynku.
2017-01-17 15:53:01 (9 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Zapewne to jakaś ulica wylotowa z miasta - świnia jest pędzona z targu albo na targ. Orzeł chyba oznacza sprzedaż wyrobów tytoniowych, które były objęte państwowym monopolem i punkty sprzedaży oznaczano godłem.
2017-01-17 16:33:51 (9 lat temu)
Najlepiej podawać w opisie linka bezpośrednio do danego zdjęcia. Szukanie oryginalnych angielskich opisów samemu jest czasochłonne.
2017-01-19 14:49:01 (9 lat temu)
-Co ona jadła u pana ?
- To co my, świnia tam wybredna nie jest :)
2017-01-20 11:18:16 (9 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-10-12 14:59:41 (8 lat temu)
Profundis
 
+3 głosów:3
A to nie jest przypadkiem dróżniczówka z ulicy Warszawskiej i Polnej ? Na tamtej tylko nie ma okna obok wejścia, ale układ architektoniczny podobny. I proszę pamiętać że oba zdjęcia dzieli około 30 lat. Więc tutaj może została przebudowana deczko, kostka położona.
2017-10-12 15:15:44 (8 lat temu)
do cm: Trudno nie wierzyć w opisy na stronie. Wszystkie inne się zgadzają.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-01-17 16:23:14 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do cm: Młody jesteś, dom znacznie starszy i może poległ. Ale nie wykluczajmy, że to mogą być okolice/przedmieście Kielc. Na murze jest nr 24, dla mnie ciekawostką jest orzełek na drzwiach.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zjadłam "m"
2017-01-17 16:29:14 (9 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do cm: Przed chwilą doczytałem, że jest to piwiarnia przy wjeździe do miasta od strony północnej.
2017-01-19 14:32:34 (9 lat temu)
cm
 
do Desperado: Bardziej mi wygląda na jakąś podkielecką miejscowość, typu Daleszyce. No ale może to jakiś nieistniejący już budynek na przedmieściach. Ewidentnie musiał być dzień targowy...
2017-01-17 16:28:06 (9 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Z tą młodością to sprawa jest dość względna. Np. moja ś.p. Prababcia, dobiegając już setki, wyrażała się o siedemdziesięciolatkach per "gówniarze" :)
2017-01-17 22:23:01 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do cm: Nikomu lat nie liczę, podałam tylko, że dom już stary w 1934 r. mógł nie dotrwać do Twoich czasów. A z oceną lat tak bywa, będąc w podstawówce o nauczycielach w wieku czterdziestki mówiło się , że są starzy ;-)
2017-01-17 22:29:14 (9 lat temu)
cm
 
do Desperado: To się zaczyna robić bardzo ciekawe! Skąd ta informacja?
2017-01-19 14:41:40 (9 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do Desperado: Już znalazłem! Tam jest określona dokładna data wykonania zdjęcia, wraz z godziną: 11 września 1934, 14:30. Kupili sobie świnkę na targu i wracają. Ale pod knajpą ich fotograf przydybał ;)
2017-01-19 14:51:11 (9 lat temu)
do Profundis: Wygląda identycznie.
2017-10-12 15:50:15 (8 lat temu)
cm
 
do Profundis: Opis też się zgadza - to był wtedy północny wlot do miasta. Gratuluję spostrzegawczości. Dwa zdjęcia mniej w "niezidentyfikowanych" :)
2017-10-14 07:38:28 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Spacer ze świnką ;-)
2017-01-17 15:11:26 (9 lat temu)
Profundis
 
+1 głosów:1
Dróżniczówka. Skrzyżowanie Warszawskiej i Polnej

to zdjęcie 30 lat później
2017-10-12 16:50:05 (8 lat temu)
cm
 
do Profundis: Pięknie! Nie zauważyłem tego, ale to jest ewidentnie ten sam budynek. Dzięki.
2017-10-14 07:35:36 (8 lat temu)
Do CM: Gdyby było słońce, pewnie nie zdecydowałbyś się na zdjęcie z tego miejsca :))
2017-11-18 18:04:09 (8 lat temu)
Zdjęcie niezwykłe za sprawą piękna elewacji i kontrastu "wylewającej się" kostki brukowej w naszą stronę. Kolorystyka chwyta za intelekt.
2017-11-18 18:09:53 (8 lat temu)
cm
 
do blaggio.: Nie no, ze dwa razy w roku słońce tam dociera :) Tak pod koniec czerwca...
2017-11-20 08:56:09 (8 lat temu)
do cm: Szkoda czekać na ten moment, bo to zdjęcie jest super. Kiedyś może uda się trafić.
Lepiej poszukaj jakichś porządnych ruder, bo czuję niedosyt :))
2017-11-20 17:44:32 (8 lat temu)
do cm: Noo, niektóre z nich są naprawdę niezłe :)
To, że widzę je pierwszy raz, uzmysłowiło mi, że muszę się bardziej przyłożyć do przeglądania zdjęć innych kolegów.
I dziękuję za przygotowanie tak obszernego przeglądu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2017-11-20 18:39:10 (8 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Część z nich już zdążyła zmienić status z "istnieje częściowo" na "nie istnieje".
2017-11-20 21:44:02 (8 lat temu)
do cm: To powinien być powód do zadowolenia, że zdążyłeś.
Dzisiaj przeglądałem rejestr wydanych pozwoleń na budowę i rozbiórkę z Urzędu Miasta z ostatniego półrocza udostępniony w necie i okazało się, że znalazłem tam decyzje o rozbiórce dziesięciu obiektów, które fotografowałem w tym roku. Niestety te informacje ukazują się z 1-2 miesięcznym opóźnieniem (w tym roku zdarzyło się nawet półroczne) i czasem jest za późno.
2017-11-20 22:41:26 (8 lat temu)
cm
 
do blaggio.: Oczywiście, że się cieszę, że zdążyłem :) To jest jak nierówny wyścig z czasem. Są rudery, które sobie stoją nie niepokojone przez wiele lat, a inne znikają znienacka.
2017-11-21 15:02:40 (8 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do cm: Dlatego ja bardziej skupiłem się na wyszukiwaniu tego, co może lada dzień zniknąć, a że w Łodzi tego jest pół miasta, to te pozostałe obiekty, które posądzam o to, że może postoją dłużej lub nie zmienią wyglądu, łykam tylko wtedy, gdy chwilowo mam już dość ruder i chcę się zrelaksować :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zjedzona literka
2017-11-21 18:01:49 (8 lat temu)
cm
 
do blaggio.: Łódź to jednak zupełnie inna skala :)
2017-11-22 08:23:46 (8 lat temu)
cm
 
+3 głosów:3
Tu dobrze widać, jak zmieniła się ta okolica od 2002 roku:
2024-03-02 20:47:50 (2 lata temu)
este
 
+1 głosów:1
do cm: I nie wygląda to na dobrą zmianę
2024-03-02 20:52:30 (2 lata temu)
cm
 
do este: Jednak wolę stan obecny, nawet z przeskalowaną galerią, niż ten stan, który był wtedy.
2024-03-04 09:42:56 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Ulica Polna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet