| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Pułaskiego Kazimierza, gen.

2011-2012 - przebudowa ul. Pułaskiego

2002 - Wyburzanie kamienic

2018

2018 - przebudowa ul. Pułaskiego (Hubska – Małachowskiego)

OBIEKTY - ul. Pułaskiego Kazimierza, gen.
1
3
2
6
Więcej (54)
Obiekty w okolicy
Pułaskiego 42-42b - Kościuszki 125
28
m
Wrocław
Osiedle „Nowa Manufaktura”
48
m
Wrocław
Pułaskiego 59
49
m
Wrocław
Słup ogłoszeniowy - Kościuszki
53
m
Wrocław
Pułaskiego 57
57
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
† Festung
 
+2 głosów:2
Kiosk w tym miejscu stoi co najmniej 55 lat, bo tyle lat go pamiętam. Każdej niedzieli ojciec wysyłał mnie doń: za 10 zł miałem kupić paczkę giewontów (4,40 zł), Życie Warszawy z dodatkiem ilustrowanym (70 gr.) i żyletkę (1 zł). Reszta była moja. Za nią kupowałem sporty (3 zł), które wypalaliśmy z kolegami w piwnicy śp. kamienicy pod nr Pułaskiego 57.
2014-03-10 22:55:35 (12 lat temu)
Skąd ta nazwa. Kiosk i transformator "w jednym".
2014-03-10 23:25:37 (12 lat temu)
Interesująca historia, miło przeczytać o dawnych czasach
2014-03-11 13:07:03 (12 lat temu)
do † Festung: Czyli te "kiosko-transformatory" mogą pochodzić z lat 50.
2014-03-10 23:17:33 (12 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
do † Festung: Kiedy sporty kosztowały 20 szt. 3 zł, 10 szt. 1,50, to giewonty 20 szt. 4,60 - nawet była taka piosenka: "złoty pięćdziesiąt, złoty pięćdziesiat na sporty, gdybym miał więcej kupiłbym sobie giewonty, ale giewonty kosztują 4,60 a ja mam tylko, a ja mam tylko 1,50. 4,40 to kosztowały chyba silesie które moja babcia paliła. Giewonty mama, a ojciec extra mocne! Pozdrawiam niepalacy od 24 lat!
2014-03-11 10:05:51 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Na oko pochodzą sprzed wojny.
2014-03-11 08:56:52 (12 lat temu)
labeo7
 
do piotr brzezina : Pewnie z pełnionych funkcji ;)
2014-03-10 23:33:22 (12 lat temu)
do piotr brzezina : Bo to jest stacja transformatorowa z kioskiem. Tu jest kilka innych:

Jest jeszcze na rogu Kowalskiej i Lechitów i pewnie jeszcze w paru innych miejscach.
2014-03-10 23:36:10 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Dzięki za wyjaśnienie i linki. Taki handelek w sąsiedztwie ( za ścianą ) transformatora nie należy do przyjemności.
2014-03-11 09:39:11 (12 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do † KazimierzP: Tak, to prawda. W nocy to sobie przypomniałem. Giewonty miały charakterystyczny, przyjemny aromat. Matka paliła płaskie, dziadek sporty, ja klubowe. Babcia, która nigdy nie paliła, póki co, żyła najdłużej - prawie 89 lat.
2014-03-11 11:16:39 (12 lat temu)
Ismena
 
Kiosk nadal jest.
2023-03-19 23:55:07 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Kiosk - transformator na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet