|  | powiat kłodzki |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2219%22%3Bi%3A1%3Bs%3A14%3A%22dolno%C5%9Bl%C4%85skie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22361%22%3Bi%3A1%3Bs%3A8%3A%22k%C5%82odzki%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2253354%22%3Bi%3A1%3Bs%3A10%3A%22Przyg%C3%B3rze%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
W 1797 r. w Przygórzu powstała pierwsza kopalnia, dostarczająca węgiel kamienny wysokiej jakości, ale niestety podziemia były również bogate w metan i CO2. Założona przez barona Hemm'a von Hemmstein dostała nazwę "Rudolph", jednak już cztery lata później przeszła w ręce barona von Magnis'a z Bożkowa. Od 1861r. kopalnię "Rudolph" połączono z okolicznymi małymi kopalniami, spowodowało to jej bardzo dynamiczny rozwój. W 1898r. "Rudolph" wszedł w skład gwarectwa w Nowej Rudzie, fakt ten jeszcze bardziej podniósł wydajność kopalni. Najwyższe wydobycie w okresie międzywojennym sięgało aż 250 tys. ton rocznie. Kopalnia "Rudolph" przeżyła wojnę.W 1945 roku wznowiono wydobycie, równocześnie przemianowując kopalnię z "Rudolph" na "Bolesław" bardziej słowiańskie imię, żeby podkreślić polskość tych ziem. W 1948r. kopalnię przyłączono do noworudzkiego "Piasta", od tego też czasu obiekt przestał istnieć jako samodzielny zakład. W Przygórzu utworzono szyb "Bolesław", rozpoczęto budowę bloków i domków jednorodzinnych dla górników. Obecnie na terenie po byłej kopalni w pozostałych już zabytkowych budynkach funkcjonuje zakład ZPAS. S.A zajmujący się produkcją obudów metalowych na potrzeby energetyczne i informatyczne. Wcześniej od 2004 funkcjonował tam typowo elektryczny zakład ZPAS NET wydzielony ze ZPAS S.A. W 2007 roku ZPAS NET przeniósł się do Nowej Rudy - Drogosławia i do pokopalnianych budynków znów przeniósł się ZPAS S. A. - jest to tzw. górny zakład i przeważnie znajdują się tam pomieszczenia biurowe.
Mikrob.
więcej 
|
proszę czekać...
|