| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Lubomirskiego 16
67
m
Kraków
Mogilska 16
114
m
Kraków
Mogilska 18
130
m
Kraków
Konsulat Generalny Ukrainy
130
m
Kraków
Mogilska 20
148
m
Kraków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Unity Centre

Architekci: Zdzisław Arct (1 realizacja), Ewa Dworzak (1 realizacja), Krzysztof Leśnodorski (1 realizacja)
Zbudowano: 1975-2020
Dawniej: Naczelna Organizacja Techniczna - "Szkieletor"

Budynek zaprojektowany jako siedziba Naczelenej Organizacji Technicznej. Rozpoczętej w 1975 budowy wysokościowca nigdy nie ukończono, prace przerwano w 1979 r. Budynek pozostał w formie zelbetowej konstrukcji bez zamocowanej elewacji. Od 2006 r. właścicielem budynku jest Treimorfa Project sp. z o.o., której właścicielem większościowym jest Verity Development sp. z o.o. Uchwalenie w 2013 r. MPZP umożliwia dokończenie budowy. W październku 2014 r. uprawomocniło się pozwolenie na budowę. Wg zapowiedzi inwestora prace rusza w 2016 r.

Po 45 latach od rozpoczęcia pierwszych prac, budowa najwyższego wieżowca w Krakowie została ostatecznie zakończona w czerwcu 2020 r.  UNITY Tower jest teraz częścią nowoczesnego kompleksu UNITY CENTRE, w skład którego wchodzą też dwa dodatkowe niższe biurowce, hotel i luksusowy apartamentowiec. UNITY CENTRE rozpoczęło nowy etap w swojej historii.

 

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hellrid
 
+1 głosów:1
Powoli zaczyna się przebudowa, ten pawilon wejścia już został rozebrany (poniżej Szkieletora), Kraków czeka na Unity Tower, ciekawe czy znów ekolodzy zatrzymają ten budowlany bezsens.
2016-07-08 00:42:26 (9 lat temu)
mamik
 
Kolejny odcinek serialu Podobno inwestor dogadał się z miastem, zapłacił zaległości w opłatach za użytkowanie i w kwietniu przyszłego roku ma zacząć prace. Zobaczymy.
2015-11-12 10:27:03 (10 lat temu)
Bartłomiej Filous
 
+1 głosów:1
To widok z ronda Mogilskiego, a nie z ul. Lubomirskiego.
2025-03-15 22:05:07 (rok temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Bartłomiej Filous: Ok, poprawiam.
2025-03-15 23:31:26 (rok temu)
Może w końcu przestanie straszyć ?
2014-10-21 11:31:57 (11 lat temu)
Stenek
 
Ile miast miało lub ma takiego szkieletora? Bielsko Biała

..... dalej ???
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2014-10-22 00:10:02 (11 lat temu)
Z tego co się dowiedziałem tzw.szkieletor jest w trakcie wyburzania w miejsce niego ma powstać
biurowiec 100 metrowy .
2016-04-20 09:36:55 (10 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do kodens79: Nie wierzę. Właścicielem jest spółka związana ze znaną we Wrocławiu firmą Verity Development Dużo kupili, mnóstwo zapowiadali, niewiele zrobili a teraz sprzedają to co wcześniej nabyli, np. na Kurkowej
2014-10-21 12:04:52 (11 lat temu)
do mamik: Kamienicę mieli rozebrać czy wyremontować?
2014-10-21 12:05:52 (11 lat temu)
mamik
 
do Neo[EZN]: Wyremontować. Ale wisi na niej ogłoszenie o sprzedaży. Część inwestycji przejęla inna firma np. to
2014-10-21 12:09:55 (11 lat temu)
2016-04-20 09:43:48 (10 lat temu)
do Eugeniusz S.: Rozbiórka dotyczy elementów okalających główną, najwyższą cześć budowli, z której też z czasem ma zniknąć stary beton, ale pozostanie stalowa konstrukcja. Zostanie wykorzystana przy tworzeniu w tym miejscu nowoczesnego wieżowca "Unity Tower".
2016-04-20 09:53:59 (10 lat temu)
do Eugeniusz S.: Dzięki .Szkoda że nikt nie wrzuca z tego zdjęć na FP
2016-04-20 17:03:57 (10 lat temu)
do kodens79: Bylem pare dni w Krakowie, niestety o pracach dowiedzialem sie w dniu wyjazdu. Mam nadzieje ze Krakusy dopisza.
2016-04-20 17:15:08 (10 lat temu)
do cracusiac: No jak na razie z ich strony cisza :( szkoda bo jest co fotografować byla by super pamiątka tak jak DOKP w Katowicach
2016-04-20 18:03:53 (10 lat temu)
Ciekawe że po tylu latach kontynuują budowę.
2018-06-01 13:56:18 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: Główna konstrukcja była w doskonałym stanie.
2018-06-01 13:58:23 (8 lat temu)
do cracusiac: No tak ale mogły zmienić się standardy np. wysokość kondygnacji.
2018-06-01 14:00:11 (8 lat temu)
2018-06-01 14:06:10 (8 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Praca wre.
2019-01-07 16:02:57 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet