| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Biurowiec "Społem"

Widoki z biurowca "Społem'

Obiekty w okolicy
Pawilony handlowe
16
m
Opole
Kamienna 5
26
m
Opole
Widoki z biurowca "Społem'
29
m
Opole
Kamienna 1
36
m
Opole
Klasztorna 7
47
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Desperado
 
+1 głosów:1
Cristo, rozmawiałem z autorką "moich" zdjęć z Reymonta. Ona twierdzi, że te oficyny z Twojego zdjęcia zostały wyburzone w latach 1976-77. Ona tam mieszkała :)
2016-02-24 21:55:08 (10 lat temu)
foxi
 
A jednak w optycznym zakupy trwały jeszcze w 1978 roku wg "To ja" w opisie pod
2017-12-02 22:05:03 (8 lat temu)
do Desperado: Skoro tam mieszkała, to wie co mówi :) Dzięki za doprecyzowanie datowania tej fotki :)
2016-02-24 21:57:53 (10 lat temu)
Jeżeli to jest 1970 to następne nie może być 1973 :)
2017-11-14 15:00:00 (8 lat temu)
To ja
 
Na dole zdjęcia widoczny jest kawałek napisu XXXI dni filmu,jeśli zaczęły się od 1945 r to byłby rok 1976
2017-11-14 20:16:46 (8 lat temu)
do Desperado: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-11-14 15:03:53 (8 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Thx - korekta na 1976 wg "To ja"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-11-14 17:26:54 (8 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Czy ta data jest pewna, czy to kolejna próba albo się uda albo nie. I to porównanie trochę nietrafione.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2017-11-14 17:43:50 (8 lat temu)
foxi
 
Może wzorem z ktoś to wyprostuje ;-)
2017-07-30 14:37:38 (8 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
Całę szczęście, że tego nie wdrożyli... Nie dość, że paskudne to jeszcze zrównano by z ziemią resztę kamienic po tej stronie ulicy. Część i tak została wyburzona w związku z budową wieżowca Społem i chyba planowaną budową tego cuda z projektu, a na ich miejscu do dziś rośnie trawa...
2012-03-04 14:38:08 (14 lat temu)
Bartii
 
cóż za straszliwa koncepcja!? dobrze, że większość takich skończyła jedynie na makiecie
2012-03-04 14:58:44 (14 lat temu)
foxi
 
2017-12-14 20:37:28 (8 lat temu)
foxi
 
10 lat temu zaproponowano m.in na tym zielonym placyku taki układ a teraz ma być tu hotel
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2017-07-24 18:04:57 (8 lat temu)
Fantastyczne. Szkoda wyburzonych kamienic.
2015-08-02 17:06:10 (10 lat temu)
foxi
 
Pani Krystyna P. z Opola pisze tak: Wcześniej to był sklep spożywczy, potem bistro i bar golonkowy.
2015-08-03 08:11:18 (10 lat temu)
To ja
 
Sklep pani Lepuckiej był w tej uliczce na wprost po prawej stronie poniżej poziomu ulicy schodziło się w dół po schodkach
2015-08-03 21:43:07 (10 lat temu)
To ja
 
Lokal w ,którym był "Bar Golonkowy " wcześniej należał do MHD Opole potem "Społem".Może był tam ten skrót "MHD" nazwy niestety nie mogłam sobie przypomnieć.Po barze był jeszcze lokal o nazwie "Czarny Kot" , stali bywalcy wpadali tam na niezbyt wyszukane potrawy typu "lorneta i galareta" co przekłada się na dwie setki wódki i zagrychę .
2015-08-04 15:25:56 (10 lat temu)
To ja
 
Do Desperado.Sklep p. Lepuckiej był w piwnicy na tej uliczce na wprost po prawej stronie za kamienicą z Galanterią na rogu w następnym budyneczku istniał tam gdzieś do roku 1965/67, a na Reymonta był sklep w piwnicy (majaczy mi się ,że było tam coś w rodzaju drogerii i jakieś guziki, koraliki)dopiero póżniej p.Lepucka przeniosła się na Reymonta
2015-08-10 22:20:18 (10 lat temu)
To ja
 
Tak masz rację obydwa był w piwnicach
2015-08-11 00:05:00 (10 lat temu)
Gandalf
 
Super zdjęcie z czasów mojej młodości. Zauważyłem jednak, że w znacznikach i nazwach obiektów są niewłaściwe numery. Kamienica po lewej, istniejąca dziś w mocno okrojonym kształcie ma oznaczenie 17a-17b a jak sięgam pamięcią miała i ma nadal numer 17a. Kamienica po prawej, nieistniejąca już, miała numer 17b a oznaczona jest jako 17a.
2015-08-28 15:55:21 (10 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Wyburzono te po prawej aż do skrzyżowania z Reymonta.
2015-08-02 18:08:24 (10 lat temu)
foxi
 
do foxi: widoczne jeszcze parę lat wcześniej na
2015-08-02 18:15:41 (10 lat temu)
do foxi: Wiem :) Pamiętam jak wyburzano. To wtedy zlikwidowano sklep pani Lepuckiej w
którym przez lata zaopatrywaliśmy się w pocztówki grające :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodane
2015-08-03 11:54:22 (10 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do Desperado: Pod jakim adresem był ten sklep z grającymi pocztówkami ?
2015-08-03 18:04:55 (10 lat temu)
do foxi: To była Reymonta w górę, w kierunku Placu Kopernika. Sklep znajdował się w piwnicy. Jeszcze na początku lat 90 funkcjonował na Małym Rynku w narożnej kamienicy z ulicą Staromiejską.
2015-08-10 13:25:06 (10 lat temu)
do To ja: Sklep Lepuckiej był przy Reymonta :)
2015-08-10 13:26:09 (10 lat temu)
do To ja: Ale ten na Reymonta też był w piwnicy. Przynajmniej ja tak go pamiętam z czasów kiedy latałem po pocztówki z The Beatles.
2015-08-10 23:58:42 (10 lat temu)
do To ja: Tu jest zdjęcie tej kamienicy w której znajdował się sklep.
2015-08-14 17:25:06 (10 lat temu)
Fantastyczne !
2015-08-02 19:17:00 (10 lat temu)
do Desperado: Dodatkowo widać na tym zdjęciu dwie ikony motoryzacyjne rodem z Czechosłowacji. Skodę i Tatrę. Ta druga niestety zamazana.
2015-08-03 23:08:45 (10 lat temu)
foxi
 
Co oferował Ryłko ?
2016-08-30 21:14:10 (9 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Któż by mógł wiedzieć jak nie kobieta ? :)
2016-08-30 21:25:39 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do foxi: Buty
2016-08-30 21:19:52 (9 lat temu)
do foxi: Ty się lepiej zapytaj, dlaczego w ówczesnym Urzędzie Skarbowym siedziały takie niemiłe panie ? :)
2016-08-30 21:33:07 (9 lat temu)
foxi
 
Nieco wcześniej bo w 1999 roku pobliski plac Kopernika ( część cytruskowa ) miał także ekstremalne rozwiązania projektowe -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-07-02 22:28:05 (4 lata temu)
Woj11
 
Zdecydowanie późne lata 90-te
2023-05-30 19:52:46 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Rejon skrzyżowania ulic Ozimskiej z Reymonta wciąż stanowi wyzwanie dla organizujących przestrzeń publiczną urbanistów i architektów. Pomysły wciąż jednak ni...
Na budynku Ozimska 17A nad "Barem Golonkowym" był neon, ale co przedstawiał nie bardzo wiadomo. Inne ujęcia 20 lat później http://opolskie.fotopolska.eu/403...
1974
-
1977
1974
-
1979
1975
-
1999
1994
-
2007
2001
-
2007
2007
-
2015
2007
-
2019
2019
-
2019
2018
-
2019
Biurowiec "Społem" na innych zdjęciach
1974
-
1985
1974
-
1994
1986
-
1996
1993
-
1999
1993
-
1999
2000
-
2007
2000
-
2015
2009
-
2017
2016
-
2018
2017
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2020
2022
-
2022
2018
-
2022
Biurowiec "Społem" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet