| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kanał Wiński

Jaz

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kanał Wiński

Dawniej: Die Winske
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
Co to za linia na prawym brzegu Odry? Linia kolejowa? Pierwsza linia kolejowa na Dolnym Śląsku powstała dopiero w 1842 roku (Wrocław-Oława).
2014-04-19 16:23:51 (12 lat temu)
Ta rękopiśmienna mapa Urmesstischblatt z 1827 r. istnieje tylko w jednym egzemplarzu (składa się z arkuszy obejmujących całe Królestwo Pruskie) i znajduje się w Staatsbibliothek w Berlinie. Instytut Herdera ją tylko wykorzystał.
2020-12-02 08:13:41 (5 lat temu)
do Krzysztof Pater: Na pewno nie jest to linia kolejowa w 1825 r., to zaznaczenie pokrywa się jednak z rzeczywistą linią kolejową zaznaczoną na mapie wydanej 50 lat pózniej:
2014-04-19 16:46:52 (12 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Bardzo to dziwne - jedna z tych linii pokrywa się z linią kolejową - a ta w prawym górnym rogu z drogą... Może ten plan jest nieco młodszy?
2014-04-19 20:45:55 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Jest to wycinek mapy z Herder-Institut. Tam opisana jest jako pruski Urmesstichblatt w skali 1:25000, arkusz Oppeln z 1825 r. Na powyższym zdjęciu widzimy tylko fragment z wyspą Bolko. Gdyby zamieszczający tą mapę, wstawił całość, to u góry zobaczylibyśmy nawet napis "Bahnhof". Stąd nie ulega wątpliwości, że datowanie jest błędne, bo kolej dotarła do Opola 20 lat później. Reszta mapy do wglądu tutaj po wejściu w opcję "uruchom aplikację".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-04-19 21:49:52 (12 lat temu)
Bartii
 
do Cristoforo: Z tego co słyszałem datowanie 1825 się zgadza, natomiast dworzec i linie kolejowe zostały naszkicowane później. Przecież pierwszy dworzec mieścił się w Szczepanowicach, a most kolejowy przez Odrę to dopiero koniec XIX w.
2014-07-25 17:24:00 (11 lat temu)
krzysztal
 
+2 głosów:2
do Bartii: Dworzec w Szczepanowicach powstał w 1843 roku, budowę mostu kolejowego na Odrze zakończono w 1844 roku, a dworzec w Opolu - na przedmieściu krakowskim - zaczął działać w 1845 roku. A istotnie, mapa była aktualizowana - jest więc to taki "miks"
2014-07-26 09:54:46 (11 lat temu)
eljott
 
do krzysztal: do Krysztal: a skąd wiadomo, że dworzec w Szczepanowicach powstał w 1843? Tylko po dacie otwarcia linii kolejowej czy może istnieją jakieś plany lub szkice jak wyglądał i gdzie był położony?
2020-12-01 14:53:30 (5 lat temu)
Ucięty napis w lewym dolnym rogu - Foxi, wiesz może, jak brzmiał w całości ?
2014-10-25 16:54:30 (11 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Tam ucięty jest napis dotyczący budowli istniejącej do dzisiaj, zwany chyba przewałem tj. miejscem kontrolowanego spływu wody w czasie powodzi w tamtych czasach. Mapę w całości ma AP w Opolu. Postaram się doczytać.
2014-10-25 17:18:56 (11 lat temu)
foxi
 
Prawdopodobnie to ten mostek z
2014-10-25 17:19:38 (11 lat temu)
foxi
 
Po prawej przerywana linia z literką P - trasa promu
2014-10-25 20:17:41 (11 lat temu)
Na tej mapie nie ma mostu Wielbłądziego, dlaczego więc jest jego znacznik?
2015-11-08 10:26:10 (10 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do krzysztal: Dokleiłem brakującą część napisu "Einl"
2014-10-27 18:22:27 (11 lat temu)
do foxi: Pamiętam to miejsce b.dobrze. Mam nawet gdzieś zdjęcie tzw. bunkru.
2014-10-25 18:25:45 (11 lat temu)
do foxi: To zupełnie inny mostek położony w miejscu dzisiejszego przejścia z lewego wału kan.Wińskiego w stronę mostu przy śluzie,ok.60 metrów na północ o mostku widocznego na planie.
2020-02-26 12:38:23 (6 lat temu)
Oderstr.
 
+2 głosów:2
do foxi: Einlass Schleusse, Einlassschleuse - śluza "wlewowa" - przy wysokim stanie Odry otwierano śluzę, by "wylać" wodę za wał. Na biurku już karton ze zdjęciami. Jak tylko czas wygospodaruję to jak obiecałem powyżej plus opis pamięciowy.
2014-10-27 19:39:17 (11 lat temu)
do Oderstr.: W międzyczasie szukam jakichś planów budowlanych tego założenia - może będą w TU Berlin... i po chwili znalazłem to: - zastanawiam się jak to sensownie przeszczepić na FP... bo oznaczać bieg całego założenia to chyba trochę bez sensu... i nie wiem co dalej :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wygładzenie
2014-10-27 20:39:47 (11 lat temu)
foxi
 
do krzysztal: znakomite plany ;-)
2014-10-27 22:04:33 (11 lat temu)
do krzysztal: To są plany konkretnych mostów. Trzeba ustalić który jest który i każdemu założyć obiekt.
2014-10-27 22:14:21 (11 lat temu)
foxi
 
do krzysztal: Wg powinien znacznik być bardziej na północ, abyśmy wiedzieli gdzie takowy był
2015-11-08 10:51:04 (10 lat temu)
do foxi: Ale znaczniki obiektów które nie istnieją dajemy tylko na "głównym" zdjęciu satelitarnym z Google Maps, a nie na każdej mapie danego regionu. Jeżeli na archiwalnej mapie nie ma jakiegoś obiektu, to nie stawiamy tam jego znacznika.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: przecinki
2015-11-08 10:57:01 (10 lat temu)
do krzysztal: Kilka razy było to już tłumaczone do czego służą znaczniki. Niestety foxi nie może tego zrozumieć, przez co przysparza dodatkowej roboty przy usuwaniu jego twórczości.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-11-08 14:07:36 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
2020-02-27 14:22:27 (6 lat temu)
Clipo66
 
Nawet nie wiedziałem że taki temat istnieje. Ok pododaje.
Jakby ktoś chciał to wiecej zdjęć z tamtego okresu
2020-02-27 14:26:22 (6 lat temu)
To ja
 
+2 głosów:2
Wodospad na Kanale Wińskim( obecnie nie istnieje).Kominy prawdopodobnie cementowni Groszowice , też już nie istnieje.
2021-01-19 20:18:50 (5 lat temu)
Nie bardzo rozumiem dlaczego to zdjęcie ma wylecieć ? Białe ramki można poprawić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-01-19 21:08:27 (5 lat temu)
OPPELN1945
 
+2 głosów:2
Fachowa nazwa to próg wodny,szkoda że już go nie ma,całe pokolenie naszch ojców i dziadków miało szczęście się tam kąpać,a płytka woda sprawiała że miejsce było ulubionym kąpieliskiem dzieciaków z całego miasta.
2021-01-21 13:00:04 (5 lat temu)
Bartii
 
Próg wygląda na zdecydowanie większy niż ten na innych zdjęciach. Kanał Wiński był też głębszy - wykopany jako żeglowny, a tu woda po kostki. Może się mylę, ale nie jestem do końca pewny czy to zdjęcie z Opola.
2022-02-20 23:24:53 (4 lata temu)
blaumalkontent
 
+1 głosów:1
do To ja: Dziekuje.Tak tez przypuszczalem.Pozdrawiam
2021-01-19 23:31:31 (5 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
do Desperado: też nie rozumiem
2021-01-19 21:11:56 (5 lat temu)
do Desperado: Pierwsze zdjecie bylo z bialymi ramkami.Najpierw kliknalem zeby usunac a potem zamienilem zdjecie.Niech zostanie jak teraz jest.
2021-01-19 23:30:18 (5 lat temu)
do Julo: Pierwsze zdjecie bylo z bialymi ramkami.Najpierw kliknalem zeby usunac a potem zamienilem zdjecie.Niech zostanie jak teraz jest.
2021-01-19 23:29:45 (5 lat temu)
do blaumalkontent: To jest jaz(?) (nie wiem jak nazwać tę budowlę) na początku ówczesnego Kanału Wińskiego, około 500 m na północ od obecnego początku kanału ulgi.
2021-01-20 00:17:42 (5 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Przypisane.
2021-01-20 16:15:59 (5 lat temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
Piękne zdjęcie.Most zbudowało wojsko w 1970 roku,mój stryj go budował,zaś w 1986 nadbudowano nową nawierzchnię na dziurawą starą bez usuwania jej co można zauważyć na jednym ze zdjęć które obecnie zmieniono w datowaniu na 1993 rok choć nadbudowa jest tam za świeżażeby aż tak daleko wybiegać.
2021-05-30 13:49:17 (5 lat temu)
I wozeczek dla Tereski.
2021-05-30 14:07:32 (5 lat temu)
Jest pozwolenie Krystyny na publikację ? "Źródło prywatne" jest .....nie mam słów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-05-30 18:55:01 (5 lat temu)
Proszę więc o uratowanie zdjęcia.
2021-05-31 12:27:47 (5 lat temu)
TW40
 
do cracusiac: :-)
2021-05-30 20:34:40 (5 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Już od wtedy mam ;-) Pani Krystyna pisze: są to moje rodzinne zdjęcia, zrobione przez mojego Tatę i zdjęcia bratowej zrobione przez jej ojca. Pozdrawiam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-05-30 18:57:28 (5 lat temu)
do Desperado: Czemu glosojuś za pozostawieniem, jak w diskusie wyszlo źe na publikowanie tego zdjięcia brakuje zgody. Swoją drogą, jeścze pare takych przypadków ze strony foxiego, i skończy się na tymź e bedzie musial sam sobie dawc pozwolenia na swoje zdjięcia autorskie. Niepouczalny.....
2021-05-31 12:17:55 (5 lat temu)
To ja
 
+2 głosów:2
do foxi: Owszem wyraziłam zgodę ale to było 7 lat temu i na konkretne zdjęcia ,które wtedy wysłałam .To zdjęcie wstawiłam kilka dni na FB i nie wyraziłam zgody na publikację jako "zbiory własne " ani żadne inne i nie było pytania o zgodę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2021-05-30 21:24:13 (5 lat temu)
foxi
 
do To ja: OK, to usuwam i Przepraszam za nadużycie. Pozdr. ;-)
2021-05-30 21:59:54 (5 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ustaliliśmy z To ja - , że jeszcze raz, ostatni, ona zezwoli ze względu na cenne zdjęcie. Ostatni raz. Następnym razem prosi o zapytanie o pozwolenie. A jeszcze się chyba nie zdarzyło aby odmówiła. Małe pytanie nie boli.
2021-05-31 12:26:17 (5 lat temu)
do Desperado: Rozumiem, jak wróce z pracy to usune swój glos, następnym razem ale warto napisacz w komentarzu o tym że już jest zgoda.
2021-05-31 13:40:44 (5 lat temu)
Po lewej była zacumowana stara barka motorowa.
2022-02-21 19:37:26 (4 lata temu)
Czy ktoś kiedyś doprowadzi to miejsce do porządku.
2023-04-11 12:34:14 (3 lata temu)
Panowie gdyby to miejsce posprzątać z krzaków ,połamanych drzew i spuścić wodę i uprzątnąć dno to byłby bardzo miły zakątek dla odpoczynku z całymi rodzinami tak jak było jeszcze końcem lat 70tych ale wiśniewski się raczej za to nie ruszy bo to nie Malinka. Koszt przywrócenia tego miejsca do przyzwoitości jest niewielki a radości dałby wiele.
2023-04-12 13:26:31 (3 lata temu)
do OPPELN1945: Zasypać?
2023-04-11 12:43:43 (3 lata temu)
do OPPELN1945: A ja mam nadzieję, że sobie Wiśniewski o nim nie przypomni.
2023-04-11 16:56:40 (3 lata temu)
A mogło by tu być tak pięknie,usiąść nad wodą i pomarzyć.A tu nie ma jak.
2023-04-18 13:57:01 (3 lata temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
Dawne ujście kan. Wińskiego które służyło jako mini porcik,kiedyś byla tu zacumowana po prawej stronie stara barka która zniknęła końcem lat 80tych,dziś jak widać miejsce zarasta i nie ma nikogo kto by się zainteresował stanem tego urokliwego zakątka jak samym kanałem Wińskim który był dawniej jednym z ulubionych zakątków wyspy Bolko dla spacerujących tam.
2024-09-13 16:23:42 (rok temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Niewiem czy Opole juź ma swój ogulnopolski podobiekt wydarzenia powodzi, ale chyba warto...
2024-09-20 15:51:40 (rok temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do vetinari: Ale to nie powódź a wysoki stan Odry.
2024-09-20 18:09:24 (rok temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do vetinari: No właśnie, przecież to jakaś popierdółka a nie powódź. Powódź to była w Stroniu, Lądku, Głuchołazach czy w Kłodzku.
2024-09-20 18:30:17 (rok temu)
do Desperado: To dobrze...☺
2024-09-20 18:36:27 (rok temu)
Pudelek
 
+4 głosów:4
do Desperado: Jest częścią wydarzenia powodzi. Oczywiście Opole miało to szczęście, że nie doznało większych strat, prawie nigdzie nie zalało, choć i tak niektórzy wpadali w panikę
2024-09-21 07:40:47 (rok temu)
do fantom: Kirowalem się opisem, 2 dni bylem bez satelitu, i raczej nię gubilem w szukaniu informacji na internetu...
2024-09-20 18:37:26 (rok temu)
fantom
 
do vetinari: Ja całe życie jestem bez satelitu i daję rade. Ale nieważne. Ok.
2024-09-20 18:40:37 (rok temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do fantom: Niemając satelite, nieodbieram polskiej telewizji....
2024-09-20 19:21:47 (rok temu)
Pokaż na mapie
33 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Fragment mapy katastralnej w skali 1:2500 z roku 1939 i tam dobrze widoczny most na Kanale Wińskim http://opolskie.fotopolska.eu/284969,foto.html i http://op...
Kanał Wiński - Zdjęcie lotnicze 1945r. ( kolejne: http://opolskie.fotopolska.eu/612807,foto.html?w=18 )
1825
-
1890
1825
-
1927
1895
-
2008
1939
-
2023
2014
-
2023
2024
-
2024
2024
-
2024
Kanał Wiński - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet