| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Most im. Wielkiej Orkiestry Świąte...
8
m
Opole
Most Wielbłądzi
120
m
Opole
Przystań Opolskiego Towarzystwa Ka...
169
m
Opole
Bar "Neptun"
186
m
Opole
Pomnik Ericha Schmidta
200
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most nad kanałem Wińskim

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1935
Zlikwidowano: 1997
Dawniej: Kamelbrücke
Most drogowy został zaprojektowany jako element Parku Ludowego otwartego w 1913 roku; miał skomunikować wyspę Bolko z zachodnią częścią miasta. Ze względu na pierwszą wojnę światową oraz związane z nią trudności finansowe opolskiego magistratu, początkowo zastępowała go drewniana kładka dla pieszych - nazywana mostem Wielbłądzim. Była ona wybudowana kilkadziesiąt metrów niżej w biegu kanału Wińskiego.

W 1935 roku stan Mostu Wielbłądziego był tak zły, że konieczne było jego zamknięcie dla ruchu. Zdecydowano o budowie nowego mostu, podobnie wykonanego z drewna, lecz tym razem drogowego. Projekt oraz budowę powierzono 2. kompanii z 8. Batalionu Saperów z Brzegu, materiały budowlane zapewnił magistrat Opola. Pracę rozpoczęto w sierpniu od rozbiórki mostu
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
krzysztal
 
+1 głosów:1
Pozwoliłem sobie stworzyć obiekt i opis dla przedwojennego mostu drogowego nad Wińskim:
2014-04-07 13:31:08 (12 lat temu)
foxi
 
Była tu prawie identyczna konstrukcja mostu jak w Krapkowicach na
2016-09-12 12:41:02 (9 lat temu)
Datowanie dużo późniejsze.
2014-10-19 14:29:50 (11 lat temu)
Stenek
 
Wózek dla Tereski!
2014-10-19 23:01:58 (11 lat temu)
foxi
 
do Cristoforo: jeszcze do ustalenia, zmieniam na 65-70
2014-10-19 14:37:40 (11 lat temu)
foxi
 
do Cristoforo: jeszcze do ustalenia, zmieniam na 65-70
2014-10-19 14:44:09 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do foxi: Na pewno po 1970, Tereska powie Ci dokładniej na podstawie wózka :)
2014-10-19 17:22:50 (11 lat temu)
TW40
 
do Stenek: Stawiam na II poł. l. 70. Może ktoś podróżował w takim wózku?
2014-10-20 00:09:35 (11 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do TW40: Pani Krystyna pisze: zdjęcie na moście nad Kanałem Wińskim jest to dokładnie rok 1973 .Pozdrawiam
2014-10-20 19:54:49 (11 lat temu)
TW40
 
do foxi: Super! (moja siostra podróżowała w tym samym roku w podobnym wózku ale o większej średnicy kół...).
2014-10-21 19:02:58 (11 lat temu)
krzysztal
 
+1 głosów:1
Super zdjęcie! Pozwoliłem sobie jeno zmienić przypisanie obiektu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2015-01-03 16:32:40 (11 lat temu)
foxi
 
2015-01-03 19:57:24 (11 lat temu)
foxi
 
2015-01-03 19:59:42 (11 lat temu)
foxi
 
2015-11-04 14:01:47 (10 lat temu)
OPPELN1945
 
+1 głosów:1
Piękne zdjęcie.Most zbudowało wojsko w 1970 roku,mój stryj go budował,zaś w 1986 nadbudowano nową nawierzchnię na dziurawą starą bez usuwania jej co można zauważyć na jednym ze zdjęć które obecnie zmieniono w datowaniu na 1993 rok choć nadbudowa jest tam za świeżażeby aż tak daleko wybiegać.
2021-05-30 13:49:17 (5 lat temu)
I wozeczek dla Tereski.
2021-05-30 14:07:32 (5 lat temu)
Jest pozwolenie Krystyny na publikację ? "Źródło prywatne" jest .....nie mam słów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-05-30 18:55:01 (5 lat temu)
Proszę więc o uratowanie zdjęcia.
2021-05-31 12:27:47 (5 lat temu)
TW40
 
do cracusiac: :-)
2021-05-30 20:34:40 (5 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Już od wtedy mam ;-) Pani Krystyna pisze: są to moje rodzinne zdjęcia, zrobione przez mojego Tatę i zdjęcia bratowej zrobione przez jej ojca. Pozdrawiam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-05-30 18:57:28 (5 lat temu)
do Desperado: Czemu glosojuś za pozostawieniem, jak w diskusie wyszlo źe na publikowanie tego zdjięcia brakuje zgody. Swoją drogą, jeścze pare takych przypadków ze strony foxiego, i skończy się na tymź e bedzie musial sam sobie dawc pozwolenia na swoje zdjięcia autorskie. Niepouczalny.....
2021-05-31 12:17:55 (5 lat temu)
To ja
 
+2 głosów:2
do foxi: Owszem wyraziłam zgodę ale to było 7 lat temu i na konkretne zdjęcia ,które wtedy wysłałam .To zdjęcie wstawiłam kilka dni na FB i nie wyraziłam zgody na publikację jako "zbiory własne " ani żadne inne i nie było pytania o zgodę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2021-05-30 21:24:13 (5 lat temu)
foxi
 
do To ja: OK, to usuwam i Przepraszam za nadużycie. Pozdr. ;-)
2021-05-30 21:59:54 (5 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ustaliliśmy z To ja - , że jeszcze raz, ostatni, ona zezwoli ze względu na cenne zdjęcie. Ostatni raz. Następnym razem prosi o zapytanie o pozwolenie. A jeszcze się chyba nie zdarzyło aby odmówiła. Małe pytanie nie boli.
2021-05-31 12:26:17 (5 lat temu)
do Desperado: Rozumiem, jak wróce z pracy to usune swój glos, następnym razem ale warto napisacz w komentarzu o tym że już jest zgoda.
2021-05-31 13:40:44 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Most nad kanałem Wińskim na archiwalnych mapach i planach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet