| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (45)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Targowa 8
147
m
Opole
Targowisko "Centrum"
179
m
Opole
Kościuszki 21 - Reymonta 8
216
m
Opole
Wytwórnia produktów metalowych Wac...
218
m
Opole
Rzeźnia
230
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Tartak

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1882
Dawniej: Sägewerk
Pierwszy tartak rodziny Oesterreich.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
foxi
 
+1 głosów:1
Wstawiony znacznik przedwojennej fabryki cygar z Katowickiej
2015-07-15 07:51:58 (10 lat temu)
foxi
 
Mogę zawęzić datowanie na1920-1921, bowiem nie ma tu jeszcze 2 budynków tj. Kościuszki 30a i 30b i tych przy Duboisa 27
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: numeracja
2016-01-15 16:18:46 (10 lat temu)
Świetne! :) Po prawej stronie widoczne zabudowania rzeźni miejskiej.
2015-01-19 19:58:17 (11 lat temu)
foxi
 
Po prawej od komina obecne przedszkole przy Targowej, Cristo wprowadź znacznik na zdjęcie, u mnie nie działa ta funkcja
2015-01-21 11:35:30 (11 lat temu)
Niko
 
+1 głosów:1
Działka nr 9 przy ul Władysława Reymonta (ówcześnie Sternstrasse), na której znajduje się rzeźnia została pozyskana przez miasto od szpitala Św. Aleksego. Działka na przedmieściu bytomskim miała powierzchnię 3 hektary, 23 ary i 70 m2. Do podpisania umowy doszło 15 grudnia 1882 roku. Pierwotnie zakończenie budowy miało nastąpić 1 grudnia 1884 roku, ale wskutek protestów okolicznych mieszkańców i innych przeciwności doszło do tego dopiero w kwietniu 1885 roku.
2015-01-21 15:34:04 (11 lat temu)
do foxi: Jak będziesz skanował zdjęcia, to warto zaktualizować zdjęcia Niko, dla lepszej jakości, która będzie cieszyć oko przy tak świetnym materiale :)
2015-01-21 11:40:32 (11 lat temu)
foxi
 
do Cristoforo: Wszystkie zdjęcia Niko dwóch tartaków już zaktualizowałem, a teraz zamieszczam sukcesywnie te jeszcze nie publikowane, a jest ich sporo ;-)
2015-07-19 12:17:09 (10 lat temu)
do foxi: Widziałem! Dobra robota :) Czekamy zatem na następne ciekawostki.
2015-07-19 17:02:11 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 10 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet