| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Ozimska
Więcej (123)
Obiekty w okolicy
Reymonta 17
33
m
Opole
Zajazd "Złota Gwiazda"
35
m
Opole
Ozimska 24
38
m
Opole
Reymonta 17 (oficyna)
46
m
Opole
Ozimska 23
46
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Foxi - thx :) Szkoda że się nie spikneliśmy,bo pracuje w sklepie po lewej...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-10-17 13:09:15 (10 lat temu)
foxi
 
Wg hiram oficyna wybudowana w 1958 roku
2015-10-17 13:22:04 (10 lat temu)
foxi
 
do Tomi_Opole: Daj znać jak zaczną ;-)
2015-10-20 12:18:05 (10 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do foxi: Po raz kolejny! Przestań wpisywać w dane obiektów bzdury, które podaje hiram!
2015-10-17 17:06:01 (10 lat temu)
foxi
 
do Cristoforo: Budynek oficyny oddany do użytku w 1958 roku.
2015-10-22 14:47:12 (10 lat temu)
do foxi: Budynek pochodzi co najmniej sprzed 1926 roku!
2015-10-22 17:10:10 (10 lat temu)
WW
 
do foxi: Przecież widać, że to poniemiecki budynek...
2015-10-22 21:23:55 (10 lat temu)
Gandalf
 
do Cristoforo: Znacznie lepiej niż na zdjęciu lotniczym widać go na zdjęciu z 1927 r. w albumie "Opole 150 lat fotografii" na str. 104.
2015-10-24 18:46:27 (10 lat temu)
Czym się ten farmaceuta zasłużył, że nadano jego imię placowi?
2020-05-24 13:20:31 (6 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
2020-05-24 13:29:59 (6 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do da signa: "W 1939 roku w 50-tysięcznym Opolu działało 6 aptek, czynne były przez 7 dni w tygodniu, w dni powszednie do godziny 20–tej, a w weekendy do 14–tej. W tymże 1939 roku, w kwietniu do pracy w Aptece Pod Lwem przybył 30-letni mgr Świtała. Tu nasz magister pracował przez trudne lata wojny. W czasie nocnego dyżuru w aptece z 24/25 stycznia 1945 roku był świadkiem wejścia wojsk radzieckich do Opola. Początkowe lata Sylwester Świtała nie tylko pracował, ale i mieszkał w kamienicy książęcej. W miarę zwiększania represji przez czerwonoarmistów (demolowanie budynków, ataki z bronią), magister zamieszkał przy Erich Schmidt Strasse (obecnie ul. Matejki). Wkrótce magister podzielił los pracujących przymusowo i został wcielony do cywilnego oddziału, który był przegnany z Opola przez Łubniany do Kluczborka, po czym przewieziono ich pociągiem towarowym z Kluczborka do Strzelec Opolskich. Tam pracował przy rozbiórce cementowni. Następnie oddział przeniesiono do Łabęd i docelowo do Gliwic, gdzie rozbierano fabryki sadzy do produkcji amunicji. Po około 8 miesiącach przymusowej pracy nasz aptekarz wrócił do Opola wyczerpany, w tym samym ubraniu, w którym został wcielony do oddziału."
2020-05-24 13:30:21 (6 lat temu)
do Gandalf: Dziękuję. Wspaniały człowiek.
2020-05-24 13:44:47 (6 lat temu)
Mogles sie pokazac u mnie w firmie to byśmy pogadali...a tak siu,fotke wrzucil i bye...
2018-08-28 13:27:09 (7 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Tomi_Opole: Gdybym wiedział, że pracujesz w niedzielę ...
2018-08-28 21:41:34 (7 lat temu)
do Gandalf: Niedopatrzenie że to w niedziele bylo :)
2018-08-29 10:43:55 (7 lat temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
Apteka :)
2020-05-23 22:30:34 (6 lat temu)
do Gandalf: Apteka, apteka. Ale gdzie ? :) No już OK, jak odgadłeś aptekę to i adres znasz. Mieli wtedy fantazję. Projektowali śliczne wnętrza. Nie tylko tej apteki.
2020-05-24 13:04:02 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Ozimska 22 na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet