| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Restauracja
601
m
Opole
Zakład Prefabrykatów Budowlanych
817
m
Opole
Cementownia "Pringsheim"
905
m
Opole
Cmentarz
1126
m
Opole
Kapliczka słupowa
1248
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
foxi
 
Prawidłowa lokalizacja jest na
2015-08-06 14:36:22 (10 lat temu)
foxi
 
2015-08-06 14:43:07 (10 lat temu)
Jeszcze lepiej lokalizację jazu możemy odczytać z tego zdjęcia satelitarnego: Granica obrębu ewidencyjnego przy wyspie określa oś dawnego koryta kanału Wińskiego. Zmieniam położenie obiektu.
2015-08-06 17:56:06 (10 lat temu)
Większy kadr znajdziemy w Oppelner heimatblatt z 1976 roku. Nad żaglówką słabo widoczna jest cementownia Groszowice.
2016-05-26 12:05:42 (10 lat temu)
foxi
 
do Oderstr.: Prosimy o prezentacje ;-)
2016-05-26 14:40:33 (10 lat temu)
foxi
 
Bardzo dobre zdjęcie o dużej wartości historycznej dla wielu ;-)
2016-04-01 19:56:46 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Intryguje mnie od paru dni. Tak samo robiliśmy pod jazem w Parku Wschodnim w latach 60. XX w. Jest coś niesamowitego w tym, że na niektórych wyspach Polinezji (Ze snu na wyspę Hiva Oa), chłopcy wchodzący w wiek dojrzały, pod wodospadami byli wprowadzani w wiek męski..., więcej nie wyjawię :)
2016-04-02 20:40:34 (10 lat temu)
foxi
 
2016-11-23 09:10:17 (9 lat temu)
Bartii
 
czy ktoś wie w którym dokładnie roku powstał i zniknął jaz?
2017-03-15 15:47:44 (9 lat temu)
do foxi: Nie ma więcej zdjęć jazu. Chyba, że w prywatnych albumach ale i to wątpliwe bo nie ma już dawno ówczesnych mieszkańców Opola.
2016-04-01 20:08:16 (10 lat temu)
do Desperado: Są.
2016-04-01 20:12:02 (10 lat temu)
do Oderstr.: No tak. Zapomniałem o Tobie. Proszę o wybaczenie :)
2016-04-01 20:13:21 (10 lat temu)
do Desperado: Są i zdjęcia, i ówcześni mieszkańcy, Tych drugich jest o wiele tysięcy więcej.
2016-04-01 20:29:15 (10 lat temu)
do foxi: Wiele na to wskazuje, że to ten jaz. Tak przy okazji tytuł artykułu: "Mieszkańcy Opola na archiwalnych fotografiach ", a tam na tym zdjęciu ani jednej żywej duszy ;)
2016-11-23 12:53:14 (9 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Bartii: Powstał około 1890 a zniknął około 1969
2017-03-15 18:35:16 (9 lat temu)
Podmiana.
2017-03-15 17:35:35 (9 lat temu)
To ja
 
+2 głosów:2
Wodospad na Kanale Wińskim( obecnie nie istnieje).Kominy prawdopodobnie cementowni Groszowice , też już nie istnieje.
2021-01-19 20:18:50 (5 lat temu)
Nie bardzo rozumiem dlaczego to zdjęcie ma wylecieć ? Białe ramki można poprawić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-01-19 21:08:27 (5 lat temu)
OPPELN1945
 
+2 głosów:2
Fachowa nazwa to próg wodny,szkoda że już go nie ma,całe pokolenie naszch ojców i dziadków miało szczęście się tam kąpać,a płytka woda sprawiała że miejsce było ulubionym kąpieliskiem dzieciaków z całego miasta.
2021-01-21 13:00:04 (5 lat temu)
Bartii
 
Próg wygląda na zdecydowanie większy niż ten na innych zdjęciach. Kanał Wiński był też głębszy - wykopany jako żeglowny, a tu woda po kostki. Może się mylę, ale nie jestem do końca pewny czy to zdjęcie z Opola.
2022-02-20 23:24:53 (4 lata temu)
blaumalkontent
 
+1 głosów:1
do To ja: Dziekuje.Tak tez przypuszczalem.Pozdrawiam
2021-01-19 23:31:31 (5 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
do Desperado: też nie rozumiem
2021-01-19 21:11:56 (5 lat temu)
do Desperado: Pierwsze zdjecie bylo z bialymi ramkami.Najpierw kliknalem zeby usunac a potem zamienilem zdjecie.Niech zostanie jak teraz jest.
2021-01-19 23:30:18 (5 lat temu)
do Julo: Pierwsze zdjecie bylo z bialymi ramkami.Najpierw kliknalem zeby usunac a potem zamienilem zdjecie.Niech zostanie jak teraz jest.
2021-01-19 23:29:45 (5 lat temu)
do blaumalkontent: To jest jaz(?) (nie wiem jak nazwać tę budowlę) na początku ówczesnego Kanału Wińskiego, około 500 m na północ od obecnego początku kanału ulgi.
2021-01-20 00:17:42 (5 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Przypisane.
2021-01-20 16:15:59 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet