| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Stacja kolejowa Opole Główne
21
m
Opole
Peron 3
51
m
Opole
Budynek przydworcowy
58
m
Opole
Peron 4
59
m
Opole
Wapienniki
90
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Gandalf
 
Warto dodać, że przy nowo powstającym peronie 1A, który ma usprawnić ruch pociągów na stacji Opole Główne.
2021-02-14 13:47:06 (5 lat temu)
Pudelek
 
do Gandalf: A to nawet nie wiedziałem, że ma tam powstać nowy peron. Czy on coś usprawni? No nie wiem, w końcu będzie przy "ślepym torze", chyba niewiele to zmieni.
2021-02-14 18:06:57 (5 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Pudelek: Na pewno usprawni, fakt ze jest to peron końcowy, ale przeznaczony jest właśnie dla pociągów rozpoczynających i kończących swój bieg w Opolu które do tej pory korzystały z przelotowych peronów 2 i 5 blokując na nich ruch na pewien czas.
2021-02-14 19:20:32 (5 lat temu)
Ładnie to wygląda,tylko że ruch jest jaki jest i ten peron końcowy wcale nie był potrzebny,dostali unijne dotacje i nie wiedzą na co je wydać tak samo jak z nowym mostem na Odrze,śmiechu warte są pseudo tłumaczenia że pociągi będą tamtędy przejeżdżać z prędkością 160 km na godzinę bo gdyby tak faktycznie było to z mostu kolejowego na Odrze jest tak blisko do dworca że żaden skład nie byłby w stanie tak szybko wychamować,no ale każda wymówka jest dobra.
2021-04-16 14:24:05 (5 lat temu)
To ja
 
+1 głosów:1
Zjadło literkę b i wyszła udowa :}
2021-05-09 20:26:16 (5 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do To ja: Dzięki, poprawione :)
2021-05-09 20:31:19 (5 lat temu)
Gandalf
 
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale tor przy nowo budowanym peronie 1a ma podkłady betonowe, natomiast tor 3 przy peronie 1 ma podkłady drewniane. Czyżby był to wynik ingerencji konserwatora zabytków ?
2021-05-13 14:50:05 (5 lat temu)
Clipo66
 
do Gandalf: Bez znaczenia i tak są praktycznie schowane w ziemi, może chodzi o amortyzacje, tor przelotowy z drewna, końcowy z betonu bo tańszy.
2021-05-13 15:07:40 (5 lat temu)
Gandalf
 
do Clipo66: Jak widać na załączonym obrazku oba tory są końcowe.
2021-05-13 18:12:50 (5 lat temu)
Clipo66
 
Te zderzaki końcowe w porównaniu do PRL-owskich jakieś delikatne się wydają, rower to bym o nie pewnie oparł.
2021-05-24 17:17:30 (5 lat temu)
do Clipo66: No....w tym przypadku trzeba być ciągle przygotowany z aparatem
2021-05-24 17:41:04 (5 lat temu)
Clipo66
 
do vetinari: Widzisz, zderzaki za słabe były 🤣
2021-05-24 17:56:59 (5 lat temu)
w budynku po prawej stronie był kiedyś Komisariat Kolejowy Policji
2022-02-17 14:21:49 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Piotr Kostuś: Ale chyba byli też inni użytkownicy, budynek jest dosyć spory, zbyt duży moim zdaniem wyłącznie na Komisariat Kolejowy Policji ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2022-02-17 18:35:42 (4 lata temu)
do Gandalf: Komisariat zajmował tylko fragmrnt tego budynku, a wejście do niego było od strony peronu IV.
2022-02-21 11:48:49 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Południowe perony stacji kolejowej Opole Główne, wymiana dwóch podstawowych torów przelotowych, 1 i 2.
Ukończony i zadaszony peron 1a na stacji kolejowej Opole Główne, widok od strony wschodniej.
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2023
2021
-
2023
2023
-
2023
2023
-
2023
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet